Miejsce do kąpieli na polu namiotowym

SŁONNE - Miejscowość wypoczynkowa

 
3.5 (2)
Hot   27884 1

SŁONNE - Miejscowość wypoczynkowa

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość wypoczynkowa
  • Atrakcja ekonomiczna

Słonne to wieś położona w województwie podkarpackim, koło Dubiecka. Miejscowość letniskowa nad Sanem z wiszącym mostem. Nazwa pochodzi o słonych źródeł, zlokalizowano to jednak tylko słabo zmineralizowane wody siarczkowe. Przez Słonne przechodzi szlak "Środowisko, Historia, Kultura - trzy ścieżki tożsamości".

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Panorama Słonnego - widać most i ośrodek na wzgórzu
Na moście wiszącym
Miejsce do kąpieli na polu namiotowym

Filmy

Lima-Kilo FPV - Słonne z drona

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podkarpaciu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe


Współrzędne geograficzne*:
Słonne (woj. Podkarpackie) - Miejscowość wypoczynkowa

format D: N49.7843121°,  E22.3464489°
format DM: 49° 47.058726'N, 22° 20.786934'E 
format DMS: 49° 47' 03.52''N, 22° 20' 47.22''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
3.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
3.0
W tym roku spędziliśmy kilka dni na gminnym polu namiotowym w Słonnem. Uspokajający widok wolno płynącego Sanu, sielankowy krajobraz, płaski teren, w związku z czym można spokojnie się rozbić... i na tym tyle zalet... Podejście gminy do turystów jest przerażające. Opiekun pola niesympatyczny i olewający. Gmina otrzymała dużą dotację z UE na budowę toalet, ścieżek rowerowych. Budynek z toaletami rzeczywiście ładny i zadbany... z zewnątrz. Unijne kibelki są zamykane... żeby turyści nie brudzili. 
Płacąc za pole namiotowe trzeba się było prosić o ich otwarcie, oczywiście nikt ich nawet nie posprzątał po zimie. Latarnie gminne gasną już o 21:30 a te na polu nawet nie są zapalane. Dużym plusem jest pobliski ośrodek Zielona Polana, w którym można zjeść bardzo smaczne posiłki i skorzystać ze wszystkich atrakcji zupełnie bezpłatnie. Sklepy... no cóż... są dwa... otwarte o dziwnych porach, słabo zaopatrzone, nawet jak na turystyczne potrzeby. 
Szkoda, że do ponownego przyjazdu w tak ładne miejsce, które mogłoby być idealne dla rodzin z dziećmi w każdym wieku gmina (i jej pracownicy!!!) nie wkładają żadnego zaangażowania a wręcz zniechęcają do powrotów :(
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
ładne widoki
spokój
atrakcje ośrodka Zielona Polana
- Wady
niegościnność
brak dbałości o czystość
niezaopatrzone sklepy
Miejscowość nie wykorzystuje swojego potencjału
Wiek dziecka/i
3
Data pobytu
czerwiec 2013
Ocena atrakcji
 
4.0
Słonne to mała wioska sprawiająca wrażenie jakby była na końcu świata. Jest tu pole namiotowe, 2 sklepiki (za naszego pobytu czynny był tylko 1) i przede wszystkim San. Nad nim, tuż za polem namiotowym wiszący most, po którym można bezpiecznie przejść, nawet z wózkiem, lub przejechać rowerem.  Po drugiej stronie, na górze, znajduje się ośrodek wypoczynkowy Zielona Polana. W pełni czynny jest tylko w ścisłym sezonie – my byliśmy w połowie czerwca i udaliśmy się tam z nadzieją na obiad, ale niestety nim zdążyliśmy się porządnie rozejrzeć powiedziano nam, że za chwilę zamykają... Szkoda, bo wszystko wygląda tu bardzo zachęcająco – domki wypoczynkowe stoją na wzniesieniu nad Sanem, z niektórych widok może być bardzo przyjemny. Na terenie ośrodka jest plac zabaw, na który nie dane nam było wejść, ale z daleka wyglądał bardzo porządnie, a także restauracja i odkryty basen, który widzieliśmy już tylko na ulotce. Podobno są też korty tenisowe i boisko do siatkówki. Przy wejściu jest też informacja o wypożyczaniu sprzętu wodnego. Na pewno jeszcze tu wrócimy i zbadamy nieznane :)
Na polu namiotowym można się kąpać w Sanie, choć woda najwyżej po kolana. Zejścia do wody średnio dogodne, bo brzeg jest dosyć wysoki, ale są obniżenia z łagodnym zejściem.  Oprócz pola namiotowego (opłaty chyba też pobierane w ścisłym sezonie) jest jeszcze kilka przyjemnych miejsc nad wodą, bardzo ładnych, ale co z tego jak wszędzie tabliczki „teren prywatny”. Ogrodzeń jednak nie ma i tutaj San wydaje się być  głębszy.
Przy moście są znaki na ścieżki przyrodnicze prowadzące przez przysiółek Zasanie na Kozigarb i rezerwat Broduszurki. W polączeniu z nimi Słonnemu należy się ocena mocne 4.

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Piękna okolica
W sezonie – czynna restauracja i inne atrakcje ośrodka wypoczynkowego
Można popluskać się w Sanie
- Wady
Poza sezonem w promilu 15 km tylko sucha karma, kompletny brak barów restauracji itp.
Toalet poza wspomnianym ośrodkiem brak, pozostaje łono natury
Wiek dziecka/i
prawie 3 lata
Data pobytu
czerwiec 2011
Zdjęcie
Panorama Słonnego - widać most i ośrodek na wzgórzu
Na moście wiszącym
Miejsce do kąpieli na polu namiotowym
Ina

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Słonne w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Słonne wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.