Skomentuj relację

Zdjęcie
Podkarpackie InaIna 27656
Ocena atrakcji
 
4.0
Słonne to mała wioska sprawiająca wrażenie jakby była na końcu świata. Jest tu pole namiotowe, 2 sklepiki (za naszego pobytu czynny był tylko 1) i przede wszystkim San. Nad nim, tuż za polem namiotowym wiszący most, po którym można bezpiecznie przejść, nawet z wózkiem, lub przejechać rowerem.  Po drugiej stronie, na górze, znajduje się ośrodek wypoczynkowy Zielona Polana. W pełni czynny jest tylko w ścisłym sezonie – my byliśmy w połowie czerwca i udaliśmy się tam z nadzieją na obiad, ale niestety nim zdążyliśmy się porządnie rozejrzeć powiedziano nam, że za chwilę zamykają... Szkoda, bo wszystko wygląda tu bardzo zachęcająco – domki wypoczynkowe stoją na wzniesieniu nad Sanem, z niektórych widok może być bardzo przyjemny. Na terenie ośrodka jest plac zabaw, na który nie dane nam było wejść, ale z daleka wyglądał bardzo porządnie, a także restauracja i odkryty basen, który widzieliśmy już tylko na ulotce. Podobno są też korty tenisowe i boisko do siatkówki. Przy wejściu jest też informacja o wypożyczaniu sprzętu wodnego. Na pewno jeszcze tu wrócimy i zbadamy nieznane :)
Na polu namiotowym można się kąpać w Sanie, choć woda najwyżej po kolana. Zejścia do wody średnio dogodne, bo brzeg jest dosyć wysoki, ale są obniżenia z łagodnym zejściem.  Oprócz pola namiotowego (opłaty chyba też pobierane w ścisłym sezonie) jest jeszcze kilka przyjemnych miejsc nad wodą, bardzo ładnych, ale co z tego jak wszędzie tabliczki „teren prywatny”. Ogrodzeń jednak nie ma i tutaj San wydaje się być  głębszy.
Przy moście są znaki na ścieżki przyrodnicze prowadzące przez przysiółek Zasanie na Kozigarb i rezerwat Broduszurki. W polączeniu z nimi Słonnemu należy się ocena mocne 4.

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Piękna okolica
W sezonie – czynna restauracja i inne atrakcje ośrodka wypoczynkowego
Można popluskać się w Sanie
- Wady
Poza sezonem w promilu 15 km tylko sucha karma, kompletny brak barów restauracji itp.
Toalet poza wspomnianym ośrodkiem brak, pozostaje łono natury
Wiek dziecka/i
prawie 3 lata
Data pobytu
czerwiec 2011
Zdjęcie
Panorama Słonnego - widać most i ośrodek na wzgórzu
Na moście wiszącym
Miejsce do kąpieli na polu namiotowym
Ina

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.