Widok z góry

RYTRO - Ryterski Raj

Hot
 
5.0 (1)
10689 1
foetus Zaktualizowano: 16-09-2019
RYTRO - Ryterski Raj

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Ryterski Raj i okolica
Atrakcja całoroczna

Stacja Narciarska Ryterski Raj położona jest w miejscowości Rytro, w Beskidzkie Sądeckim ok. 20 km od Nowego Sącza, na trasie Stary Sącz - Piwniczna w pięknej przełomowej części Doliny Popradu. Działalność rozpoczęła w 2005 i szybko stała się znaczącym ośrodkiem sportów zimowych na turystycznej mapie Polski. Ryterski Raj posiada w swojej ofercie trzy różne wyciągi narciarskie. 4 osobowa kolej krzesełkowa ma długość 800 metrów i zdolność przewozową 2000 osób na godzinę. Baza stacji w Rytrze posiada ofertę gastronomiczną, bezpłatny parking oraz wypożyczalnie, a także serwis sprzętu narciarskiego. Chętni mogą także skorzystać z pomocy instruktorów w szkółce narciarskiej Bliźniak. W sezonie wiosenno-letnim oferowane są wyjazdy turystyczne kolejką krzesełkową na szczyt Jastrzębskiej Góry. Czynne w godz. 10-18, od września tylko w weekendy.
UWAGA! Aktualnie ośrodek nie oferuje już żadnych atrakcji dla turystów indywidualnych w lecie (wyciąg nie działa latem).


GALERIA

Zdjęcia

Widok z wyciągu w stronę ruin zamku
Tor pontonowy
Potok nad którym stoi karczma
Widok z góry

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Adres:
Ryterski Raj, 33 - 343 Rytro 302, tel. (18) 443 66 06

Współrzędne geograficzne*:
Rytro / Małopolskie - Ryterski Raj i okolica

format D: N 49.4856285°,   E 20.6506705°
format DM: N 49° 29.13771',   E 20° 39.04023'
format DMS: N 49° 29' 08.26'',   E 20° 39' 02.41''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Rytro w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Rytro wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
5.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
5.0
Ryterski Raj to stacja narciarska działająca również latem. Jest to jeden z przykładów miejsca, o którym nic nie wiedzieliśmy, a  trafiliśmy tu przypadkiem poszukując kwatery.  Ośrodek jest w miarę nowy, więc wiele przewodników  nie zawiera o nim informacji.
Główna atrakcja Ryterskiego Raju to  wyciąg krzesełkowy prowadzący na szczyt Jastrzębskiej Góry. Mamy stąd wspaniałą  panoramę Doliny Popradu, Beskidu Sądeckiego i średniowiecznych ruin zamku rycerskiego. Niestety poza tym na szczycie nie ma co robić. Nie prowadzi stąd żaden szlak, można tylko napić się czegoś w barze i wypożyczyć lornetkę aby wypatrzyć jastrzębia. Wyciąg to jednak nie jedyna frajda dla dzieci. Na dole rozłożona jest bardzo fajna  zjeżdżalnia pontonowa z wyciągiem taśmowym  (niezła zabawa nawet dla dorosłych!) oraz zamek dmuchany. Jest tu też wypożyczalnia rowerów i  specjalna 1-kilometrowa trasa po stoku dla ekstremalnych roweromaniaków.
Kolejna atrakcja, tym razem przyrodnicza znajduje się przy sąsiadującym z wyciągiem hotelu Perła Południa. Z parkingu hotelowego trzeba minąć hotel i iść dalej boczną drogą (można też podjechać autem) i po ok. 200 metrach zobaczymy  karczmę Nad Potokiem. Sama karczma jest przyozdobiona różnymi dziełami z drewna, ale najciekawsze jest jej położenie, tuż nad rwącym górskim potokiem. Można zejść na dół i przejść się kawałek po kamieniach. Bardzo przyjemne miejsce na obiad, choć sam nic tam nie zamawiałem, więc nie wiem czy warto.
Z uroków potoku korzysta też park linowy znajdujący się przy głównej drodze, powyżej wyciągu. Nasz niespełna 3-latek nie nadawał się jeszcze na takie rzeczy, więc na razie je pomijamy. Wygląda jednak, że to porządny park z licznymi atrakcjami, w tym dla dzieci powyżej 3 lat.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Wyciąg krzesełkowy
Piękne widoki z góry
Zjeżdżalnia pontonowa
Karczma nad górskim potokiem
Park linowy
- Wady
Brak atrakcji na Jastrzębskiej Górze
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Widok z wyciągu w stronę ruin zamku
Potok nad którym stoi karczma
Tor pontonowy
Widok z góry