ikonka RYTRO - Ryterski Raj

Informacje o atrakcji turystycznej

RYTRO - Ryterski Raj
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Ryterski Raj i okolica

Stacja Narciarska Ryterski Raj położona jest w miejscowości Rytro, w Beskidzkie Sądeckim ok. 20 km od Nowego Sącza, na trasie Stary Sącz - Piwniczna w pięknej przełomowej części Doliny Popradu. Działalność rozpoczęła w 2005 i szybko stała się znaczącym ośrodkiem sportów zimowych na turystycznej mapie Polski. Ryterski Raj posiada w swojej ofercie trzy różne wyciągi narciarskie. 4 osobowa kolej krzesełkowa ma długość 800 metrów i zdolność przewozową 2000 osób na godzinę. Baza stacji w Rytrze posiada ofertę gastronomiczną, bezpłatny parking oraz wypożyczalnie, a także serwis sprzętu narciarskiego. Chętni mogą także skorzystać z pomocy instruktorów w szkółce narciarskiej Bliźniak. W sezonie wiosenno-letnim oferowane są wyjazdy turystyczne kolejką krzesełkową na szczyt Jastrzębskiej Góry. Czynne w godz. 10-18, od września tylko w weekendy.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Rytro - Ryterski Raj i okolica
format D: N 49.485629°,   E 20.650671°
format DM: N 49° 29.13774',   E 20° 39.04026'
format DMS: N 49° 29' 08.26'',   E 20° 39' 02.42''
pytajnik
Adres:
Ryterski Raj, 33 - 343 Rytro 302, tel. (18) 443 66 06

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Rytro w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Rytro wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   1 listopada 2011

Ryterski Raj to stacja narciarska działająca również latem. Jest to jeden z przykładów miejsca, o którym nic nie wiedzieliśmy, a trafiliśmy tu przypadkiem poszukjąc kwatery. Ośrodek jest w miarę nowy, więc wiele przewodników nie zawiera o nim informacji.
Główna atrakcja Ryterskiego Raju to wyciąg krzesełkowy prowadzący na szczyt Jastrzębskiej Góry. Mamy stąd wspaniałą panoramę Doliny Popradu, Beskidu Sądeckiego i średniowiecznych ruin zamku rycerskiego. Niestety poza tym na szczycie nie ma co robić. Nie prowadzi stąd żaden szlak, można tylko napić się czegoś w barze i wypożyczyć lornetkę aby wypatrzyć jastrzębia. Wyciąg to jednak nie jedyna frajda dla dzieci. Na dole rozłożona jest bardzo fajna zjeżdżalnia pontonowa z wyciągiem taśmowym (niezła zabawa nawet dla dorosłych!) oraz zamek dmuchany. Jest tu też wypożyczalnia rowerów i specjalna 1-kilometrowa trasa po stoku dla ekstremalnych roweromaniaków.
Kolejna atrakcja, tym razem przyrodnicza znajduje się przy sąsiadującym z wyciągiem hotelu Perła Południa. Z parkingu hotelowego trzeba minąć hotel i iść dalej boczną drogą (można też podjechać autem) i po ok. 200 metrach zobaczymy karczmę Nad Potokiem. Sama karczma jest przyozdobiona różnymi dziełami z drewna, ale najciekawsze jest jej położenie, tuż nad rwącym górskim potokiem. Można zejść na dół i przejść się kawałek po kamieniach. Bardzo przyjemne miejsce na obiad, choć sam nic tam nie zamawiałem, więc nie wiem czy warto.
Z uroków potoku korzysta też park linowy znajdujący się przy głównej drodze, powyżej wyciągu. Nasz niespełna 3-latek nie nadawał się jeszcze na takie rzeczy, więc na razie je pomijamy. Wygląda jednak, że to porządny park z licznymi atrakcjami, w tym dla dzieci powyżej 3 lat.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Wyciąg krzesełkowy
Piękne widoki z góry
Zjeżdżalnia pontonowa
Karczma nad górskim potokiem
Park linowy
- Wady
Brak atrakcji na Jastrzębskiej Górze
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
50
Zgłoś naruszenie zasad