Skomentuj relację

Zdjęcie
Małopolskie foetusfoetus 13641
Ocena atrakcji
 
5.0
Ryterski Raj to stacja narciarska działająca również latem. Jest to jeden z przykładów miejsca, o którym nic nie wiedzieliśmy, a  trafiliśmy tu przypadkiem poszukując kwatery.  Ośrodek jest w miarę nowy, więc wiele przewodników  nie zawiera o nim informacji.
Główna atrakcja Ryterskiego Raju to  wyciąg krzesełkowy prowadzący na szczyt Jastrzębskiej Góry. Mamy stąd wspaniałą  panoramę Doliny Popradu, Beskidu Sądeckiego i średniowiecznych ruin zamku rycerskiego. Niestety poza tym na szczycie nie ma co robić. Nie prowadzi stąd żaden szlak, można tylko napić się czegoś w barze i wypożyczyć lornetkę aby wypatrzyć jastrzębia. Wyciąg to jednak nie jedyna frajda dla dzieci. Na dole rozłożona jest bardzo fajna  zjeżdżalnia pontonowa z wyciągiem taśmowym  (niezła zabawa nawet dla dorosłych!) oraz zamek dmuchany. Jest tu też wypożyczalnia rowerów i  specjalna 1-kilometrowa trasa po stoku dla ekstremalnych roweromaniaków.
Kolejna atrakcja, tym razem przyrodnicza znajduje się przy sąsiadującym z wyciągiem hotelu Perła Południa. Z parkingu hotelowego trzeba minąć hotel i iść dalej boczną drogą (można też podjechać autem) i po ok. 200 metrach zobaczymy  karczmę Nad Potokiem. Sama karczma jest przyozdobiona różnymi dziełami z drewna, ale najciekawsze jest jej położenie, tuż nad rwącym górskim potokiem. Można zejść na dół i przejść się kawałek po kamieniach. Bardzo przyjemne miejsce na obiad, choć sam nic tam nie zamawiałem, więc nie wiem czy warto.
Z uroków potoku korzysta też park linowy znajdujący się przy głównej drodze, powyżej wyciągu. Nasz niespełna 3-latek nie nadawał się jeszcze na takie rzeczy, więc na razie je pomijamy. Wygląda jednak, że to porządny park z licznymi atrakcjami, w tym dla dzieci powyżej 3 lat.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Wyciąg krzesełkowy
Piękne widoki z góry
Zjeżdżalnia pontonowa
Karczma nad górskim potokiem
Park linowy
- Wady
Brak atrakcji na Jastrzębskiej Górze
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Zdjęcie
Widok z wyciągu w stronę ruin zamku
Tor pontonowy
Potok nad którym stoi karczma
Widok z góry

Komentarze

rezultatów: 3, wyświetlane 1 - 3
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 13-12-2011
WSPANIAŁE MIEJSCE, UWIELBIAM TU PRZYJEŻDŻAĆ!!!
A
alek
Dodano: 08-02-2012
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Stacja Narciarska Ryterski Raj to bardzo fajne miejsce dla dzieciaków. Jako jedyna stacja w okolicy posiada wyciąg dywanowy dla dzieci, jest to rewelacja dla maluszków stawiających pierwsze kroki.
W okresie ferii bylismy tam i jestemy bardzo zadowoleni. Nasze dzieciaki wsprost pokochały instruktorów z tamtejszej szkoły narciarskiej Ryter-Ski . Działa tam bardzo fajne przedszkole narciarskie . My w tym czasie moglismy poszusować na stoku zresztą bardzo dobrze przygotwanym.
Tuż przy wyciągu dla dzieci działa Oberża z której tarasu można podglądać jak dzieciaki stawiają pierwsze kroki na nartach.
Polecamy
MR
magda r.
Dodano: 30-09-2019
Ja uważam że RYTERSKI to jedno z fajniejszych miejsc na południu, a już na pewno w Beskidzie Sądeckim. Wspaniale jedzenie, świetny klimat i obsługa a to tego stok który oferuje świetne warunki. Blisko, piękne widoki i okolica warta zwiedzenia.
Do tego całek niezłe ceny!
D
duster
rezultatów: 3, wyświetlane 1 - 3