ikonka KAMIEŃ POMORSKI - Muzeum Kamieni

Informacje o atrakcji turystycznej

KAMIEŃ POMORSKI - Muzeum Kamieni
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Muzeum Kamieni
Miejsce na medal 2013
ATRAKCJA WYRÓŻNIONA.
Co to oznacza?

Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim powstało w 2001 roku jako prywatna placówka rodziny Sokołowskich, pasjonatów i kolekcjonerów minerałów pochodzących z Dolnego Śląska (drugie ich muzeum znajduje się w Szklarskiej Porębie). Położone jest w jedynej ocalałej XIV-wiecznej bramie miejskiej - Bramie Wolińskiej wraz z przylegającą do niej basztą, na której działa punkt widokowy. Rozłożone na 6 kondygnacjach zbiory nie ograniczają się tylko do minerałów, można tu także zobaczyć eksponaty paleontologiczne, meteoryty, uzbrojenie średniowieczne i wystawę poświęconą historii miasta, w sumie ok. 2600 przedmiotów. Do unikatów zalicza się szkielety dinozaurów, ich skamieniałe jaja oraz największe w kraju skupisko kryształów ametystowych (tzw. szczotka). Muzeum jest czynne codziennie, z wyjątkiem poniedziałków w godz. 10:00-18:00 (w niedziele do 16:00)

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kamień Pomorski - Muzeum Kamieni
format D: N 53.972037°,   E 14.766249°
format DM: N 53° 58.32222',   E 14° 45.97494'
format DMS: N 53° 58' 19.33'',   E 14° 45' 58.50''
pytajnik
Adres:
Muzeum Kamieni - ul. Słowackiego 1, Kamień Pomorski, gsm 607 970 880, 603 584 970

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kamień Pomorski w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kamień Pomorski wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  23 września 2014

Bardzo nam się podobało to muzeum. Efektowne minerały, dinozaury, meteoryty, taras widokowy, a wszystko w klimatycznych wnętrzach średniowiecznych fortyfikacji. Zdecydowanie odróżnia się to od spotykanych w niektórych kurortach "muzeów" i wystaw minerałów. W gablotach podziwiać można wielkie okazy np. ametystu czy bursztynu jak i mniejsze kamienie, ale o przeróżnych kształtach i kolorach. Dzieciaki na pewno będą zachwycone widząc pełny szkielet deinonycha i drugiego małego drapieżcy oraz inne prehistoryczne kości, a nawet jaja. Można tu też oglądnąć film o dinozaurach, ale my go już wcześniej oglądaliśmy w TV.
Z tarasu widokowego na wieży i z ganku na szczycie bramy można sobie popatrzeć na Zalew Kamieński oraz na miasto, którego zabudowa jest jednak mało atrakcyjne. Była tam luneta obserwacyjna, ale właśnie się okazało że ktoś ukradł soczewki.
Rewelacyjnym dopełnieniem ekspozycji jest sklepik z minerałami i skamielinami, często są to mniejsze wersje oglądanych w muzeum okazów. Ceny są przystępne a wybór szeroki. Zakupiliśmy tam skamielinę z łodzikami i pięknie ozdabia nam pokój.
Muzeum jest mniejsze niż się wydaje z zewnątrz, gotyckie mury są grube, a cześć powierzchni po środku zajmuje klatka schodowa, więc jeśli widać dużą grupę ludzi, lepiej przeczekać i nie ryzykować oglądania na szybko, w tłoku.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
40
Zgłoś naruszenie zasad