Skomentuj relację

GĄSKI - Latarnia morska
Zachodniopomorskie
foetus
foetus
2420
Ocena atrakcji
 
5.0
Latarnia   zbudowana z cegły  z elementami stylizowanymi na gotycką budowlę obronną. Bardzo wysoka z grubymi murami. Wraz z towarzyszącą zabudową tworzy zamknięty kompleks otoczony murkiem. Tętni on życiem, bo wewnątrz działa gastronomia i stoiska z pamiątkami. W dzień powszedni  nie było jednak żadnej kolejki do wejścia.
Latarnia wymaga sporej wspinaczki. ale panorama z góry ją rekompensuje, choć brzegu i plaży praktycznie nie widać, a widok w stronę lądu średni. Można za to oglądać zachód słońca.
Na dole fajne motywy  z drewnianymi gęsiami (nawiązujące do nazwy miejscowości), jest też ponad 2-metrowy model budowli. Atrakcją dla mieszczuchów są również kury chodzące pośród ludzi. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
GĄSKI - Latarnia morska
Widok w stronę lądu
Plaża pod latarnią
Wejście na latarnię
Widok z latarni

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.