Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.0
Darłowska latarnia stoi w centrum rozrywkowym przy plaży, ale nie ma na niej tłumów.  Wejście po drewnianych schodach nie jest uciążliwe, bo jest to najniższa latarnia jaką widziałem, jednak pod sam koniec ustawiono mało wygodną metalową drabinę a właz jest dosyć wąski. 
Zaletą położenia nad samym morzem jest to, że mamy rozległą panoramę  Bałtyku, a ponieważ w sezonie otwarta jest do zachodu słońca,  można trafić na piękne widoki. A najlepiej widać stąd plażę wschodnią z wiatrakami w tle oraz wejście do portu z potężnymi falochronami. Patrząc na drugą stronę widzimy Darłówko ze słynnym ruchomym mostem na Wieprzy, widać też szczyt wieży  Kościoła Mariackiego z centrum Darłowa. 
Zaglądając przez szybę można zobaczyć soczewkę latarni.

Ogólny wygląd budowli jest mało atrakcyjny i najlepiej prezentuje się z falochronu, gdzie nakłada się na krajobraz z wiatrakami.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
położenie nad samym morzem
można oglądać zachód słońca
da się zobaczyć soczewkę
- Wady
nieciekawy wygląd
mała wysokość
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
lipiec 2012
Zdjęcie
Zmierzch nad Bałtykiem
Wieprza i ruchomy most
Plaża wschodnia

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.