Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Odcinek Kamiennej, którą odbywa się spływ widzimy po prawej jadąc do Bałtowa autem od strony Ostrowca. Wydawało nam się, że nie będzie to zbyt ciekawa atrakcja, bo Kamienna z góry niczym nie różniła się od zwykłych rzek. Myliliśmy się jednak. Malowniczość Kamiennej widać już po zejściu na przystań, a płynąc tratwą praktycznie nie zauważa się, że tuż obok biegnie droga, bo roślinność w około jest bardzo bujna, a widoki przeurocze. Zresztą rzeka cały czas wije się i miejscami znacznie oddala od drogi, dając turystom możliwość podziwiania ścian skalnych  czy  wiejskich krajobrazów. Tratwę obsługuje 2 flisaków, którzy opowiadają ciekawe historie o Bałtowie, a po drodze mamy też 2 niespodzianki związane z dinozaurami. Dla syna wzięliśmy łódkę na sznurku, którą sobie ciągnął za tratwą - był bardzo zadowolony i nie nudził się.
Tak więc spływ tratwami jest bardzo fajnym uzupełnieniem zabawy w dinoparku i  parku rozrywki.  Nie jest to jednak tanie, bo organizatorzy nie zapewniają darmowego powrotu. Trzeba więc korzystać z ciuchci bałtowskiej, która kursuje co pół godziny z JuraParku na Przystań Gierczakówka i z powrotem. Można więc podjechać nią z parku bez ruszania auta z płatnego parkingu, albo zaparkować za darmo pod przystanią i wrócić ciuchcią. Przejazd kosztuje 6 zł/osoba, ale jest to dodatkowa atrakcja. W Bałtowie nie idzie się na łatwiznę, więc kurs odbywa się z żywym przewodnikiem, który opowiada o Bałtowie i mijanych terenach  (w innych miejscach zwykle puszczają  nagranie z odtwarzacza). Po za tym nie jedzie się prostą drogą, lecz zahacza o wąwóz.
Na spływ należy  umówić się telefonicznie.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
piękne widoki
sposób na bardzo przyjemne spędzenie 1 godziny
nie często spotykana i bezpieczna atrakcja dla dziecka
- Wady
wraz z kosztami powrotu cena trochę wysoka
Wiek dziecka/i
3,5 roku
Data pobytu
maj 2012
Zdjęcie
Widoki z tratwy
Widoki z tratwy
Na spływie można spotkać dinozaury!
Widoki z tratwy

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.