• Wielkie zmiany w europejskiej stolicy. Mówią stanowcze "nie"

  18-04-2024

  Władze Amsterdamu postanowiły wprowadzić kontrowersyjny zakaz. Chodzi o budowę nowych hoteli w stolicy. "Chcemy, żeby miasto było przyjaźniejsze dla mieszkańców i odwiedzających. A to oznacza: nie dla nadmiernej turystyki i nie dla nowych hoteli" - napisały władze w oświadczeniu.

 • Zaskakujące wieści. Zatrzęsła się ziemia w Polsce

  18-04-2024

  Do dwóch wstrząsów odczuwalnych w powiecie oświęcimskim doszło w czwartek w nocy i nad ranem. Pierwszy pochodził z obszaru górniczego w Jaworznie, a drugi w Libiążu.

 • Poskarżyła się na linię lotniczą. "Jadłam batonika w kiblu"

  18-04-2024

  Weronika Truszczyńska to Polka, która mieszka w Szanghaju. Ostatnio wybrała się jednak w podróż do Japonii. W jednym z ostatnich postów na Instagramie podzieliła się wrażeniami z lotu linią lotniczą Greater Bay Airlines. Była zszokowana obowiązującymi tam zasadami.

 • Nowa atrakcja na południu Polski. Wielkie otwarcie już w czerwcu

  18-04-2024

  W stolicy województwa małopolskiego otwarte zostanie wyjątkowe miejsce dla całych rodzin. Nowe centrum to alternatywa dla standardowych muzeów. Na miejscu znajdziemy wystawy, restauracje, sale interaktywne i piękny ogród na dachu.

 • Nad polem latają drony. Tysiące ludzi zjeżdżają do maleńkiej wioski na Żuławach

  18-04-2024

  Ta atracja turystyczna jest jak motyl: bardzo kolorowa, bardzo delikatna i "żyje" niezwykle krótko. Dzięki niej maleńka wieś na Żuławach na kilkanaście dni w roku staje się jednym z najpopularniejszych miejsc w województwie pomorskim, a zaparkowanie samochodu w tym rejonie[…]

 • Tajemniczy fetor nad Bałtykiem. Badacze mają zagwozdkę

  18-04-2024

  Mieszkańcy krajów nadbałtyckich są dumni z dostępu do morza. Przez ostatnie dni jednak trochę tego żałowali. Nad Bałtykiem w ostatnim czasie unosił się bowiem wyjątkowo nieprzyjemny zapach. Tajemnica dziwnego fetoru nadal pozostaje nierozwiązana.

 • Kupiła zapiekanki i od razu poprosiła o zwrot. "Jestem w mocnym szoku"

  18-04-2024

  Polka, prowadząca w mediach społecznościowych konto "wyzszy_instytut_smaku" postanowiła podzielić się historią, która przytrafiła jej się w Zakopanem. "To co wydarzyło się dziś, nie może obejść się bez echa" - stwierdziła.

 • Turyści je kochali. To koniec słynnych schodów do nieba

  18-04-2024

  Decyzja już zapadła i nie ma odwrotu. Uwielbiane przez turystów schody na Hawajach zostają zlikwidowane. - Mogę obiecać, że nie była to bezpodstawna decyzja - stwierdził burmistrz Honolulu, cytowany przez CNN. 


Wiadomości pochodzą z kanałów RSS serwisów: WP Turystyka, linki odsyłają do ich stron.