Wielka zjeżdżalnia

BUKKSZEK - Kompleks termalny

 
4.0 (2)
  3902 0

Basen rekreacyjny

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kompleks termalny

Kompleks termalny w Bukkszek, w zachodniej części Gór Bukowych, powstał w wyniku  odkrycia leczniczych wód w 1937 roku, przy okazji poszukiwań ropy naftowej. Woda ze względu na unikalny skład i rzadkość występowania w skali światowej zyskała wielką sławę,  nazwano ją Salvus (zdrowie). Najpierw używana była do picia - butelkowano ją od 1940 r., potem do kąpieli i inhalacji. Tak jest do dzisiaj.
Źródło wody o temp. 39 st. znajduje się na głębokości 540 m. W składzie odkryto m.in. wysoką zwartość soli mineralnyuch, chlorki węglowodorów, jodki bromu. Działa ona wspomagająco przy leczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, chorób skóry, cukrzycy,  astmy, zapalenia gardła, w rehabilitacji pourazowej,  w problemach ginekologicznych. Regularnie pita zapobiega wrzodom żołądka i tworzeniu się kamieni nerkowych. Stosowanie wody Salvus jest również wskazane w dolegliwościach metabolicznych, trawiennych i oddechowych.
W 2012 roku obiekt został  odnowiony  i rozbudowany, m.in. o  piętowy budynek z basenami krytymi, sauną,  ofertą masażów oraz  komorą solną gdzie przez kwadrans oddycha się gęstą mgłą z wody Salvus. Charakterystycyną cechą basenów w Bukkszek jest niestosowanie chloru oraz najdłuższa zjeżdżalnia na Węgrzech (136 m).
Kompleks jest czynny przez cały rok (poza sezonem tylko część pod dachem), niektóre baseny odkryte działają od 1 czerwca, ale w pełni obiekt funkcjonuje od ok. połowy czerwca, w godz. 9-19.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Brodzik kryty
Basen leczniczy kryty
Basen dla dzieci
Baen leczniczy pod daszkiem
Basen rekreacyjny ze zjeżdżalniami
Część dodatkowo płatna
Basen pływacki
Wielka zjeżdżalnia

Filmy

Eger Térsége - Bükkszék
Imre - Bükkszéki strand 2020 augusztus

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Węgrzech. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Bükkszékfurdo - Termálstrand Kft. -Fürdő út 10, Bükkszék   tel. +36 30 500 3437 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Bukkszek - Kompleks termalny

format D: N47.9935692°,  E20.1743853°
format DM: 47° 59.614152'N, 20° 10.463118'E 
format DMS: 47° 59' 36.85''N, 20° 10' 27.79''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
4.0(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
szału nie ma, ale dzieciom wystarczy
dodatkowo camping oddalony od kompleksu
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10 i 15 lat
Data pobytu
lipiec 2019
BM
Ocena atrakcji
 
4.0
Kompleks w Bukkszek został odnowiony, ale nie całkiem pozbył się klimatu archaicznego kąpieliska rodem z czasów komuny.
Decydując o przyjeździe tu nie należy na pewno kierować się sloganami o najdłuższej zjeżdżalni na Węgrzech. Faktycznie, jest sporych rozmiarów, ale wykonana bezmyślne. Droga na górę bardzo długa i trzeba pokonywać ją oczywiście boso wspinając się po betonie. Zjazd wolny i mało emocjonujący. Zjeżdżalnia cieszy się więc znikomą popularnością, korzystało z niej średnio 1-2 osoby na godzinę, wysiłek i zdarte stopy nie są tego warte. Dodatkowo każą sobie za nią dopłacać 1000 forintów!
Najważniejszy basen to rekreacyjny. Posiada on 3 kolorowe zjeżdżalnie. Nie są duże, maja wspólne wejście, więc i kolejka jak jest, to szybko się posuwa. Dzieci fajnie się bawią, choć jedna rura jest źle zaprojektowana - ma za mały spadek i syn zatrzymywał się w środku.
Poza tym jest rwąca rzeka i fala, ale w bardzo małym kręgu. Pozytywne odczucia psuła jednak woda, która była za zimna. Zdecydowanie brakowało jej z 4-5 stopni C.
Następny basen to leczniczy z materiałowym daszkiem chroniącym od słońca, oblegany przez starsze osoby. Tu z kolei woda była bardzo ciepła
W tej części znajduje się jeszcze strefa gastronomiczna. Stanowiska po kolei oferują langosze, napoje z lodami i dania restauracyjne. Dość skromne, ale wystarczające.
Po drugiej stronie głównej alei znajduje się wspomniana wielka zjeżdżalnia, basen dziecięcy, pływacki i kąpielisko pod dachem. Dookoła dziecięcego jest mało miejsca na rozłożenie się, ale przynajmniej jest trochę cienia. Z atrakcji posiada on tylko małą zjeżdżalnię.
Część kryta jest osobno płatna w barze przy budynku za ok. 1000 forintów/osoba. W kasie głównej można też chyba kupić bilet łączony, ale nie było to jasno przedstawione.
Wewnątrz budynku mamy do dyspozycji brodzik, basen zewnętrzny, relaksacyjny z hydromasażami i leczniczy. Poza tym jest tu sauna i pokój zabaw dla dzieci, z których nie korzystaliśmy. Brodzik dla maluchów jest lepszy od tego na zewnątrz, bo posiada kilka urządzeń do zabawy. Ogólnie jednak część kryta to nic specjalnego.
Co do całego kompleksu w Bukkszek mam mieszane odczucia i drugi raz nie przyjechałbym tu. Nie jest może źle i podobno woda ma wybitne właściwości zdrowotne, ale w Egerze i okolicach jest sporo lepszych kąpielisk, a biorąc pod uwagę wszystkie dopłaty to i tańszych...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10 i 2 lata
Data pobytu
sierpień 2018
Basen rekreacyjny
Brodzik kryty
Basen leczniczy kryty
Basen dla dzieci
Baen leczniczy pod daszkiem
Basen rekreacyjny ze zjeżdżalniami
Część dodatkowo płatna
Basen pływacki
Wielka zjeżdżalnia

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Bukkszek w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Bukkszek wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.