Widok ze wzgórza solnego

DEMJEN - Jezioro Termalne

 
4.5 (2)
  4319 0

DEMJEN - Jezioro Termalne

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Jezioro Termalne

Jezioro Termalne (Termáltó) w Demjen koło Egeru to kąpielisko  otwarte w 2017 roku, zajmuje 3,5 ha. Połączone jest z winnicą Egri Korona. Wg założeń ma przypominać kurort śródziemnomorski, stad na brzegach basenów utworzono plażę, na której ustawiono leżaki i słomiane parasole. Obiekt składa się z 3 głównych zbiorników, w tym jednego brodzika, basenu z budynkiem termalnym na wyspie oraz basenu-jeziorka z długą dwutorową zjeżdżalnią. Poza tym oferuje saunę i basen schładzający pod dachem, 2 boiska do siatkówki plażowej oraz wzgórze solne, z którego woda poprzez małe niecki (dostępne do kąpieli) spływa w dół do basenów wprost z 2 źródeł termalnych na głębokości 1515 i 1625 m (temp. 73 i 81 st.C). Wody w Demjen jest typu siarkowego z dużą zawartością fluorków, żelaza, krzemionki, węglowodoru sodu i wapnia. Korzystnie wpływa na schorzenia narządów ruchu, zwyrodnieniowe choroby stawów, choroby reumatyczne, osteoporozę, artretyzm, wspomaga dokrwienie mięśnia sercowego, a także w rehabilitację po złamaniach, uszkodzeniach kości i operacjach ortopedycznych. Kompleks termalny czynny jest od maja codziennie w godz. 9-20 (niedz.-czw.) i 9-24 (pt.-sob.). Parking bezpłatny.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Największy basen
Tu widać nieczynną wielką zjeżdżalnię
Brodzilk
Wzgórze solne
Basen z wyspą
Wnętrze budynku na wysepce
Widok ze wzgórza solnego

Filmy

Termáltó - Demjén 2019 4K

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Węgrzech. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

TERMÁLTÓ - Egri utca 3395, Demjén   tel. +36 36 790 100 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Demjen - Jezioro Termalne

format D: N47.817996°,  E20.3369379°
format DM: 47° 49.07976'N, 20° 20.216274'E 
format DMS: 47° 49' 04.79''N, 20° 20' 12.98''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
4.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.5
Wyjątkowa atmosfera, plaża przyjemna zwłaszcza dla osób przyjeżdżających z dziećmi.
Możliwość kąpieli do północy!
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
lipiec 2019
ML
Ocena atrakcji
 
3.5
To drugie kąpielisko w wiosce Demjen i nie należy je łączyć z istniejącymi już kilkanaście lat basenami, które niedawno rozbudowały się o część jaskiniową. Obiekt jest nowy i wydawałoby się ekskluzywny, pamiętam wielkie billboardy porozmieszczane dookoła Egeru. Jednak to co się tam dzieje po zaledwie 2 sezonach od otwarcia zdumiewa.
Od początku podejrzewaliśmy że coś jest nie tak - parking darmowy, bilety tanie, a ludzi niewiele. Przy kasie nie było jednak żadnej informacji w innym języku niż węgierski, kasjerka też przed niczym nie ostrzegała, więc weszliśmy. No i okazało się, że zjeżdżalnia jest zamknięta, a główny basen ma wodę po kostki! Zrobiłem potem zdjęcia kartek po węgiersku, które wisiały przy kasie. Translator przetłumaczył  informację, iż zjeżdżalnia nieczynna do odwołania, jednak wytłumaczenia braku wody w  basenie nie znalazłem. Chyba liczą  tu na nieświadomych obcokrajowców, którzy podwyższają frekwencję, bo wiadomo że Węgrzy nie dadzą się nabrać na baseny działające na pół gwizdka. 
Rozłożyliśmy się obok brodzika, który na szczęście w pełni funkcjonował. Jest dość nietypowy, bo to nie  zwykły basen lecz  dół wyłożony żwirkiem i zalany wodą - dość oryginalny pomysł. Przed słońcem chroniła duża płachta, postawiono 2 male zjeżdżalnie i nasz maluch dobrze się tu bawił. Obok jest plac z piaskiem  i trampoliną.
Główny basen (czyli ze spuszczoną wodą) posiada oszkloną wysepkę z pomostem i ten ładny widok zachęcał turystów do przyjazdu tu ze wspomnianych  billboardów.  Z tym że na obrazku całość  wyglądała na dużo większą niż jest w rzeczywistości. Pod szkłem mieści się osobny basen  z gorącą wodą i boksami do siedzenia, w których powinny działać hydromasaże, ale oczywiście nie działały.
Kolejny basen jest największy w kompleksie, muszę pochwalić go za temperaturę wody,  nie za zimna, nie za ciepła, po prostu optymalna.  Poza tym kiepsko - super wyglądająca, wielka zjeżdżalnia nie działa, woda brudna (pełno pływających  liści), a na dnie jakaś wyścielająca je plandeka nie jest przymocowana tylko owija się wokół nóg!!  
Obok basenów są jeszcze efektownie wyglądające małe niecki ułożone kaskadowo na zboczu tzw. wzgórza solnego.  W każdym jest inna temperatura wody, w najwyższym naprawdę gorąca i na pewno nie dla dzieci. Tę część kompleksu wykonano bardzo fajnie.  Wyżej znajdują się  jeszcze 2 malutkie baseny  tradycyjne. Jeden był czyszczony, drugi świecił pustkami.
Listę atrakcje uzupełnia beczka z  wodą, którą okupywały dzieci, choć woda  w niej  była lodowata.
Gastronomia  w obiekcie składa się z 2 barów, jeden serwuje dane restauracyjne, drugi fastfoody, przede wszystkim  smaczne langosze. 

W sumie kompleks ma potencjał i  ładnie wygląda,  oprócz  wzgórza solnego czy wysepki,  uroku dodaje stylizowana na egzotyczną plaża,  utworzona na brzegu basenów (z bliska widać jednak  że i tu gdzieniegdzie spod żwiru wyłazi czarny materiał), ale niedbalstwo i lekceważenie turystów jest tu niespotykane. Dotychczas natrafialiśmy na Węgrzech na częściowo nieczynne baseny i niedociągnięcia, ale zawsze przed sezonem, a nie w sierpniu!
Spędziliśmy w Demjen 2,5 godziny i przegoniła nas burza. Nie żałowaliśmy jednak przerwania wypoczynku, bo każdemu już się nudziło. Ewidentnie zarządzanie kąpieliskiem termalnym  przerasta właściciela, choć widać że na początku ciekawych pomysłów mu nie brakowało. Gdyby wszystko działało jak powinno moja ocena byłaby znacznie lepsza, a tak zasługuje tylko na 3 (plus na zachętę do ogarnięcia się)...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2 i 10 lat
Data pobytu
sierpień 2018
DEMJEN - Jezioro Termalne
Największy basen
Tu widać nieczynną wielką zjeżdżalnię
Brodzilk
Wzgórze solne
Basen z wyspą
Wnętrze budynku na wysepce
Widok ze wzgórza solnego

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Demjen w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Demjen wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.