Plac zabaw

TOKAJ - Plaża Tutajos

 
3.5 (1)
  3775 1

TOKAJ - Plaża Tutajos

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża Tutajos

Plaża Tutajos położona jest nad rzeką Cisa, na przeciwległym brzegu niż miasto Tokaj. Jest częścią kempingu oferującego pole namiotowe, pole dla kamperów, noclegi w willi, pensjonacie, domkach, przyczepach. W jego skład wchodzi też największa w okolicy dyskoteka i klub nocny. Plaża oferuje 150-metrowy odcinek piaszczysty, boisko do siatkówki plażowej i piłki nożnej, można tu również łowić ryby. Infrastruktura obejmuje zimny i ciepły prysznic, wypożyczalnię kajaków, bufet, restaurację. Kąpielisko jest czynne w sezonie od drugiego tygodnia czerwca do połowy września, w godz. 9:00-19:00. Wstęp płatny.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Plaża
Cisa
Widok na bar
Plac zabaw

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Węgrzech. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Tutajos Beach - Strand u. 17, Tokaj   tel. +36 20 220 2112 (noclegi) kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Tokaj - Plaża Tutajos

format D: N48.1153898°,  E21.4181911°
format DM: 48° 6.923388'N, 21° 25.091466'E 
format DMS: 48° 06' 55.40''N, 21° 25' 05.49''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
3.5(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
3.5
Do plaży z centrum Tokaju trzeba przejść spory kawałek, więc jeśli idziemy z tobołami i dziećmi lepiej chyba podjechać autem. My szliśmy na piechotę, najpierw przez most, potem droga w  prawo, są drogowskazy. Mijamy jakiś stary  ośrodek z  domkami wypoczynkowymi stojącymi na metalowych rusztowaniach, co  zabezpiecza  przed wylewami Cisy i w końcu docieramy do bramy. Wstęp jest płatny, ale późnym popołudniem w 2. połowie czerwca w dzień powszedni nikogo w kasie nie było. Na plaży praktycznie też pusto. Słowo plaża w chwili naszego przybycia było trochę na wyrost. Owszem pośród trawy jest fragment piaszczysty, ale nie był to przyjemny piasek, lecz  taki    ziemisty, a  w wodzie sporo mułu. Najgorsze było jednak to, że cały brzeg opanowały osy, więc syn nie chciał się tu nawet bawić. Warunki do plażowania z dziećmi w tym dniu nie można było określić inaczej jak fatalne.
Nie odmawiam jednak temu miejscu pewnych zalet.  Są ładnie z widoki na Cisę i okoliczne wzgórza,  można rozłożyć się na trawie, miejsca jest bardzo dużo i jest cień pod  drzewami. Dzieci mają mały plac zabaw, działa wypożyczalnia kajaków. Jest cisza i spokój, tylko raz na jakiś czas hałas robi przejeżdżający przez most pociąg.  Funkcjonuje gastronomia z niezłym barem.  Ale to wszystko raczej dla gości miejscowego kempingu albo bywalców dyskotek i koncertów, które się tu odbywają,  jako kąpielisko to porażka. Chyba, że w ścisłym sezonie stan plaży ulega poprawie, wtedy moja ocena byłaby znacząco wyższa.

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
1 i 9 lat
Data pobytu
czerwiec 2017
Zdjęcie
Plaża
Cisa
Widok na bar
Plac zabaw

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Tokaj w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Tokaj wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.