Brodzik

KOMAROM - Kompleks termalny

 
5.5 (1)
  6074 1

KOMAROM - Kompleks termalny

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kompleks termalny
  • Atrakcja całoroczna

Kompleks termalny Brigetio w nadgranicznym mieście Komarom położony jest w centrum miasta i ma wielkość 2,5 ha. Miejscową wodę o temperaturze 62 st. C uznano za leczniczą w 1967 r. i od tego czasu jest wykorzystywana w celach relaksacyjnych i medycznych. Jest sklasyfikowana jako woda wapniowo-magnezowo-wodorowęglanowa z chlorkami i siarczkami. Wspomaga leczenie schorzeń stawów, reumatyzmu, nadciśnienia, chorób kobiecych, chorób nowotworowych. Tradycje te są kontynuowane od czasów rzymskich, czego dowiodły odkryte w 2014 r pozostałości rzymskich term sprzed 1700 lat o wielkości ok. 800 m2. Obiekt został odnowiony w 2005 r. kosztem 400 mln forintów. W części otwartej i krytej oferuje łącznie: 3 baseny lecznicze (30-38 st. C), 2 pływackie, 1 dziecięcy, 1 do nauki pływania, 1 rekreacyjny, 1 jakuzzi oraz osobno saunę. Przy basenach działa Thermal Hotel & Camping oraz camping Solaris.
Kompleks jest otwarty przez cały rok w godz. 9:00-20:00, ale cześć basenów zewnętrznych od połowy maja.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Plac zabaw
Basen dziecięcy
Basen pływacki
Basen leczniczy
Leczniczy - kryty
Brodzik
Basen kryty pływacki i treningowy

Filmy

Brigetio Gyógyfürdő Komárom 2020

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Węgrzech. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Brigetio Thermalspa - Táncsics Mihály utca 34-36, Komárom   tel. +36 34 342 551 (basen), +36 34 341 222 (kemping) kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Komarom - Kompleks termalny

format D: N47.7436851°,  E18.1293435°
format DM: 47° 44.621106'N, 18° 7.76061'E 
format DMS: 47° 44' 37.27''N, 18° 07' 45.64''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.5(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.5
Baseny w  pełni działały na początku czerwca, co było chwalebnym wyjątkiem pośród okolicznych kąpielisk. Do wyboru są 3 rodzaje biletów:  podstawowy obejmujący  część  zewnętrzną + krytą,  nieco tańszy jest na samą część zwaną "plażowa" oraz najdroższy na zewnętrzną, krytą i saunę.  
Część otwarta jest znacznie większa od krytej.  Największa niecka to zbiornik  rekreacyjny z różnymi atrakcjami, w tym  1 szeroką zjeżdżalnią oraz 1 małą dla najmłodszych. Można zjeżdżać do woli, kolejek praktycznie nie ma. Jest tu też przymocowany do dna wielki dmuchaniec, na który uwielbiał wspinać się nasz syn, mimo że był za mały aby robić to samemu, więc musieliśmy go podtrzymywać.  Było to  dość niebezpieczne, bo dzieciaki spadają z niego ze wszystkich stron i mogą niespodziewanie spaść nam lub innemu dziecku na głowę. Ale zabawa jest przednia. 
Brodzik jest także bardzo porządny. Podzielony na 2 części, dla brzdąców w każdym wieku. Ma kilka gadżetów, np. żyrafę sikającą wodą, podobnego pajaca, huśtawkę czy węża który jest świetną zakręconą zjeżdżalnią. Zaletą jest też to, że brodzik  po południu był częściowo w cieniu.
Lecznicze baseny są 2, ułożone w fantazyjny kształt, otoczone drewnianym dachem, który umożliwia schowanie się zarówno przed słońcem jak i deszczem. Jeden jest cieplejszy, drugi chłodniejszy. Dostęp do nich  jest bardzo niewygodny, bo są wydzielone z reszty basenów, a dostać można się tylko korytarzem z budynku przy  bramie wejściowej. Prawdopodobnie tańszy bilet wejściowy nie pozwala na wejście do nich (ale nie jestem tego pewien). Dzieci mają tu wstęp wzbroniony. Tłoku nie było, bo powierzchnia duża, ale najlepsze miejsca w cieniu były obstawione przez seniorów. 
Ostatni basen zewnętrzny to pływacki z zimną wodą.
Pod dachem pływało dosłownie kilka osób. Są  tu 3 niecki. Największa to  pływacka, ale z cieplejsza wodą niż na zewnątrz. Średnia jest do gier wodnych i nauki opływania. Leżą przy niej różne wodne przyrządy, jak deski, makrony itp. Można z nich dowolnie korzystać, więc dzieci mają tu fajną rozrywkę.  Trzecia to niewielki basen leczniczy. 
Ogólnie wszystko  jak trzeba i nie byłoby się do czego przyczepić, gdyby nie gastronomia. Niestety po raz kolejny w tych rejonach napotkaliśmy na problem z dostępnością jedzenia. Coś co jest niespotykane we wschodnich Węgrzech, na północnym zachodzie wygląda na regułę. Dania obiadowe serwowała tylko 1  restauracja ze stolikami, ale tak mała że aby w ogóle usiąść trzeba było stać w kolejce! To oczywiście powoduje, że czas oczekiwania jest  trudny do oszacowania, bo nie wiadomo ile komu  zajmie konsumpcja i kiedy zwolni stolik. 
Jest tradycyjny na Węgrzech bar z langoszami, ale również z długim ogonkiem.  Stanąłem w nim, ale po 15 minutach zrezygnowałem, gdy przesunąłem się o ok. 1/4 drogi do lady. Tylko cukiernia miała znośną kolejkę.  Obiad zjedliśmy więc dopiero późnym popołudniem, gdy się przeludniło, ale menu było już przetrzebione.
Obiekt posiada darmowy parking, ale jest on dość mały i może być konieczne szukanie miejsca wzdłuż ulicy lub bocznych  dróg.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
czerwiec 2015
Zdjęcie
Plac zabaw
Basen dziecięcy
Basen pływacki
Basen leczniczy
Leczniczy - kryty
Brodzik
Basen kryty pływacki i treningowy

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Komarom w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Komarom wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.