LIPOT - Baseny termalne

LIPOT - Baseny termalne

 
5.5 (1)
  7419 1

LIPOT - Baseny termalne

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Baseny termalne

Baseny termalne w położonej na obszarze Małej Niziny Węgierskiej miejscowości Lipot powstały w 2011 roku. Są jednym z nowocześniejszych tego typu obiektów na Węgrzech. Zajmują ok. 10 ha i mieszczą 6 niecek, saunę fińską, gabinety masażu. Można tu zagrać w siatkówkę plażową i piłkę nożną, badmintona i ping-ponga. Źródło wody uznanej za leczniczą w 2004 roku, ma 65 st. C (w basenach od 27 do 38 st.C). Posiada niską twardość i zawiera wodorowęglan sodu oraz korzystne dla zdrowia fluorki. Wspomaga leczenie zwyrodnienia stawów i kręgosłupa, przewlekłe choroby zapalne stawów, choroby reumatyczne i mięśniowo-szkieletowe. W 2012 roku w kompleksie otwarto Thermal Camping z darmowym wejściem na baseny dla gości. 2 lata później zbudowano największy basen rekreacyjny ze zjeżdżalniami rynnowymi. Kompleks jest czynny codziennie w godz. 9:00-20:00 od maja do września, ale część basenów dopiero od połowy czerwca. Parking bezpłatny.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Basen pływacki
Nieczynny basen rekreacyjny
Wodny plac zabaw
Basen rekreacyjny z wodospadem po prawej
2 baseny lecznicze
LIPOT - Baseny termalne
LIPOT - Baseny termalne
LIPOT - Baseny termalne
LIPOT - Baseny termalne
LIPOT - Baseny termalne

Filmy

Lipóti fürdő és Camping

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Węgrzech. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Lipóti Termál- és Élményfürdő - Fő út 84, Lipót   tel. +36 96 215 723 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Lipot - Baseny termalne

format D: N47.8615049°,  E17.4561092°
format DM: 47° 51.690294'N, 17° 27.366552'E 
format DMS: 47° 51' 41.42''N, 17° 27' 21.99''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.5(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.5
Lipot to malutka miejscowość z zawiłym dojazdem, ale kompleks termalny, choć niezbyt rozbudowany, jest  wysokiej klasy. Nie mogliśmy w pełni skorzystać z tego co oferuje, bo najlepszy basen był dopiero przygotowywany do otwarcia. Przyjeżdżając przed sezonem trzeba więc sprawdzić dostępność na stronie WWW, niestety po węgiersku, bo w wersji angielskiej przetłumaczyli jak dotychczas tylko menu. Z tego co było widać basen ten ma urządzenia dla dzieci, sztuczna falę  i 5 rur do zjeżdżania (w tym 2 bliźniacze) - wyglądał świetnie.
Kompleks wyróżnia się ilością zieleni - przestrzeń wypełniona trawnikami jest bardzo duża. I odległości też, np. od basenu dziecięcego do  największego  rekreacyjnego (tego nieczynnego) jest całkiem spory kawałek. Po drodze można zobaczyć oryginalne saunę. Obrzeżem terenu basenowego płynie rzeczka pelna rybek i na niej utworzono młyn, który  w  środku mieści saunę a na zewnątrz mechanizm koła młyńskiego wylewa na głowy chętnych kubeł zimnej wody! 
Specjalnie dla dzieci naliczyłem  3 działające atrakcje.  Do pływania i chlapania w wodzie jest brodzik z drewnianym mostkiem i niewielkimi  zjeżdżalniami. Podzielono go na 2 części:  płytką i bardzo płytką. Nic specjalnego, ale był cały czas pełny - maluchy dobrze się tu  bawiły. Druga rzecz to  betonowy  plac wypełniony różnymi prysznicami, rurami z sikawkami, wodotryskami. Pierwszy raz coś takiego widzieliśmy. Fajne dla dzieciaków, którym nie straszne zachlapane oczy. Poza tym jest tradycyjny plac zabaw.
Basen rekreacyjny mniejszy  był mocno zatłoczony, ponieważ na nim skupiła się większość ludzi, ale dało się wytrzymać. Tutaj ciekawym rozwiązaniem jest szeroki wodospad na jednym boku basenu. Jest też rwąca rzeka, szeroka zjeżdżalnia, grzybek i bicze wodne. 
Baseny lecznicze są 2 obok siebie. Jeden ma gorącą wodę, drugi nieco chłodniejszą. Seniorów było o dziwo stosunkowo niewielu, więc nie było tłoku. Podobna sytuacja  w basenie pływackim.
Wszystko byłoby fajnie gdyby nie gastronomia. Postawiono bardzo mało punktów   i efekt taki, że tworzą się olbrzymie kolejki. Duży budynek stołówki mieści w środku restaurację z jedzeniem na wagę oraz bar z piwem i napojami. Z boku jest jeszcze okienko z lodami.  I tylko piwo można tu dostać szybko. Przeczekaliśmy jak długo się dało porę obiadową, a i tak swoje odstaliśmy. Jedzenie jednak jest dobre. Nieco dalej stoi budka z langoszami, ale tam jest kolejka permanentna i chyba o każdej porze dnia trzeba stać ok. 1 godzinę...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
czerwiec 2015
LIPOT - Baseny termalne
Basen pływacki
Nieczynny basen rekreacyjny
Wodny plac zabaw
Basen rekreacyjny z wodospadem po prawej
2 baseny lecznicze
LIPOT - Baseny termalne

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Lipot w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Lipot wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.