DEMJEN - Baseny termalne

DEMJEN - Baseny termalne

 
4.5 (3)
Hot   26523 1

Zjeżdżalnia i miejsce do skoków

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Baseny termalne

Źródło termalne we wsi Demjen pod Egerem jest jednym z najmłodszych na Węgrzech, odkryto je dopiero w 2003 roku. Parę lat później rozpoczęto jego eksploatację i budowę kompleksu thermal spa. Woda wydobywana jest z głębokości 690 m i ma temperaturę 68 st. C. Zawiera wodorowęglany sodu i wapnia, twarde fluoryty, siarkę, żelazo oraz krzemionki. Wspomaga leczenie chorób stawów kończyn, reumatycznych, poprawia krążenie krwi i zdolność do ruchu, korzystnie działa na choroby skórne. Aquapark na wolnym powietrzu składa się z 7 basenów (w tym 1 przeznaczony do skoków i 1 zjeżdżalniowy) i 3 zjeżdżalni. Jest otwarty w sezonie codziennie od godz. 10:00 do 20:00.
W 2015 r. aquapark poszerzono o kryte kąpielisko jaskiniowe.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zjeżdzalnie
Gorący basen z wnękami
Brodzik
Basen zjeżdżalniowy, a za nim do skoków
Besen leczniczy
DEMJEN - Baseny termalne

Filmy

Cascade Barlang és Élményfürdő - Demjén 2019 4K

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Węgrzech. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Demjéni Termál Völgy - Rózsa Ferenc út, Demjén   tel. +36 30 853 7419 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Demjen - Baseny termalne

format D: N47.8379227°,  E20.3379316°
format DM: 47° 50.275362'N, 20° 20.275896'E 
format DMS: 47° 50' 16.52''N, 20° 20' 16.55''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 3
Ocena atrakcji
 
4.5(3)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.5
Super nowoczesne baseny w jaskiniach. Nie tanie, ale widać za co się płaci. Do zjeżdżalni można nawet wjechac windą!
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
lipiec 2019
ML
Ocena atrakcji
 
4.0
Odwiedziliśmy ten kompleks basenów 20.07.2015r. 
Parking: darmowy, około godz. 16 żadnych problemów ze znalezieniem miejsca
Bilety: dla 3 osób dorosłych i 9-latki oraz 4 latka (wszedł za darmo) za bilet 3 godzinny zapłaciliśmy około 16 tys. Dodatkowo została pobrana opłata za 4 opaski: po 1 tys. za każdą - zwrot kaucji przy wyjściu.
Szatnie: przestronne chociaż w w szafce brakowało miejsca na obuwie.
Baseny: witają ciągiem krętych korytarzy gdzie znajdziemy wspomniany stolik do gry w szachy, bicze wodne (ich najbardziej żałuję, że nie skorzystałem) i brodzik dla dzieci. Jest też barek "wodny" ale też nie korzystałem (kierowca ;-). Obok tych krętych basenów znajduje się strefa spa: sauna, kącik relaksu, aromaterapia...
Po przejściu kilku metrów wchodzimy na teren zjeżdżalni: od łagodnych i prostych dla dzieci (4-latka złapałem na dole bo woda była dość głęboka) po ostre i szybkie zjeżdżalnie dla zaawansowanych. Ciekawostka: na górne poziomy żeby zjechać zjeżdżalnią wywozi winda.
Schodami znajdującymi się za szybem windowym wychodzimy do strefy "na powietrzu" (w cenie biletu): 3-kolorowa zjeżdżalnia, zjeżdżalnia pontonowa, basen z pseudo-jaskiniami, basen do skoków do wody (4,5 m. głębokości), brodzik dla dzieci ze słonikiem (4-latek jeszcze dawał radę), i ciekawe baseny z wodami leczniczymi. Ogólnie bardzo fajny kompleks tylko wydaję się trochę drogi - warto dopłacić kilka Forintów i wejść na cały dzień - na pewno nie będziecie się nudzić!
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4 i 9 lat
Data pobytu
lipiec 2015
Ocena atrakcji
 
4.0
Baseny w Demjen położone  są  przy głównej drodze i posiadają darmowy parking, który może  być niewystarczający, bo my ok. południa zajęliśmy jedno z ostatnich miejsc.  Podobne szczęście mieliśmy z rozłożeniem się, znaleźliśmy dosłownie ostanie miejsce na nasz namiocik, skąd mieliśmy wszędzie blisko. 
Jest to dosyć niezwykły kompleks termalny jak na Węgry, bo usytuowany na stoku wzgórza. Niecki są rozłożone piętrowo i zajmują stosunkowo małą powierzchnię.  
Bilety są tanie, ale  jest tu haczyk - jeśli chcemy skorzystać ze zjeżdżalni i możliwości skoków do wody, trzeba wykupić dodatkowy bilet aquaparkowy (czyli opaskę), który kosztuje więcej niż wejściowy. W sumie więc przekraczamy koszty normalnego biletu do praktycznie wszystkich kąpielisk w okolicy Egeru i Miszkolca, co jest grubą przesadą.
Widać, że baseny nie powstały z myślą o młodszych dzieciach, bo mało tu dla nich atrakcji. Żadnego placu zabaw i tylko 1 mały brodzik ze zjeżdżalnią - słonikiem, który jest odpowiedni może dla 3-latków. Z kolei duże zjeżdżalnie są całkiem fajne, ale dla trochę  starszych dzieciaków.  Jest ich 3, w tym jedna prosta z 3 ślizgami  w kolorze węgierskiej flagi - świetnie to wygląda z daleka. Zjeżdżalnia z zakrętami przystosowana jest do zjazdu na podwójnych pontonach, można też używać własnych kół dmuchanych. Obok jest głęboki basen z 3 stanowiskami do skoków z różnej wysokości, a powyżej największy basen posiadający chyba tylko tryskającą wodę i  poza tym  żadnych atrakcji. Woda jest w nim zimna, a że temperatura powietrza nie była wysoka, praktycznie nie korzystaliśmy z niego. 
Na tym kończy się część rozrywkowa aquaparku w Demjen. Pozostałe baseny służą do odpoczynku i kąpieli leczniczych. Ciekawy wydaje się basen z bardzo ciepła wodą, 2  wnękami i prysznicami. Te wnęki jednak aż się proszą aby wystylizować je np. na jaskinię, może jakoś przedłużyć i  połączyć,  bo obecne wykonanie jest prymitywne i  nieestetycznie - widać brud i zacieki na  ścianach.
Baseny lecznicze to 2 sąsiadujące ze sobą niecki na różnych wysokościach. Wyglądają najładniej, bo ozdobiono je kolumnami i drewnianym zadaszeniem. Dziecko ma tu możliwość zabawy, utworzono nawet kącik z małą zjeżdżalnią. Może porzucać piłką przez murki albo pobawić się  woda spływającą z jednego  basenu na drugi. Jest też fajny pomysł - kamienna szachownica na  basenie górnym, która posiadała akurat komplet pionów i figur. Przejęliśmy ją i dopiero po kilkunastu minutach okazało się, że chyba zajęliśmy miejsce i własność  kuracjuszy węgierskich, którzy zrobili sobie przerwę. Tak więc jeśli ktoś lubi szachy czy warcaby powinien wziąć ze sobą potrzebne akcesoria, bo gra w takim basenie to niezła frajda. Spędziliśmy tu najwięcej czasu.
W całym obiekcie naliczyłem 4 punkty gastronomiczne,  w tym bar przy głównym basenie, punkt z langoszami oraz lekko oddalona pizzera i stołówka. Najlepsze wrażenie robił bar - miał ciekawe menu, ale już po godz. 15 nie podawano tam jedzenia obiadowego. Na pizzę nie było już czasu, poszliśmy  więc do stołówki na naszą ulubioną zupę gulaszową. Niestety był to najgorszy gulasz jaki dostaliśmy na Węgrzech. 
Podsumowując, kompleks termalny w Demjen odstaje nieco wielkością oraz atrakcyjnością od innych, ma trochę mankamentów, ale ceni się wysoko.  Dzieciaki za małe na korzystanie ze zjeżdżalni mogą być znudzone, ale ogólne wrażenie jest w miarę pozytywne. Całość jest oryginalnie wykonana, te kilka basenów prezentuje się bardzo ładnie, a okolica jest malownicza. 
Był to najbardziej kameralny z basenów węgierskich jakie odwiedziliśmy i trudno tu było usłyszeć polską mowę.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
sierpień 2014
Zjeżdżalnia i miejsce do skoków
Zjeżdzalnie
Gorący basen z wnękami
Brodzik
Basen zjeżdżalniowy, a za nim do skoków
Besen leczniczy
DEMJEN - Baseny termalne

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Demjen w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Demjen wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.