Tygrysek

MISZKOLC - ZOO

 
4.0 (1)
  10170 1

MISZKOLC - ZOO

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
ZOO
  • Atrakcja całoroczna

Zoo w Miszkolcu (Miskolci Állatkert és Kultúrpark) powstało w 1983 roku. Zorganizowano je na terenie parku Csanyik przy dzielnicy Lillafured na obszarze 212 tys. m2. Wolontariusze zbudowali go w 100 dni. Początkowo prezentowało tylko dzikie zwierzęta z Parku Narodowego Gór Bukowych, ale z czasem pojawiły się w nim inne egzotyczne gatunki. Obecnie zoo posiada 700 zwierząt ze 120 gatunków żyjących na wszystkich kontynentach, w tym małpy, tygrysy, lamparty, wielbłądy. Ogród zoologiczny jest otwarty przez cały rok w godz. 9 - 16 (grudzień-połowa marca) i 9 - 18 (połowa marca-październik). Zwiedzać można jeszcze godzinę po zamknięciu.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Jelonek
Surykatki
Most linowy na ścieżce przyrodniczej
Wieża
Tygrysek

Filmy

Gabilla Temesvari - Miskolci vadaspark

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Węgrzech. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Miskolci Állatkert és Kultúrpark - 3500 Miskolc, Csanyik-völgy, tel. +36 46/332-121   tel. +36 46 332 121 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Miszkolc - ZOO

format D: N48.1247565°,  E20.6554073°
format DM: 48° 7.48539'N, 20° 39.324438'E 
format DMS: 48° 07' 29.12''N, 20° 39' 19.47''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Do ZOO w Miszkolcu trafimy kierując się na dzielnicę turystyczna  Lillafured. Tuż przed nią trzeba skręcić w prawo pod górę wg znaku aż dojedziemy do  dużego bezpłatnego parkingu. Ogród  położony jest na stokach zalesionego wzgórza w kształcie rogala ze szczytowym punktem po środku.  Dlatego, mimo że nie jest  duży,  to spacer wymaga trochę wysiłku, szczególnie dla rodziców z  wózkami. Najciekawsze zwierzaki są  w początkowej części, m.in. surykatki, małpy, tygrys, wielkie jaszczury, niedźwiedzie, najbardziej jednak zapadł mi w pamięci  pancernik, który był bardzo aktywny. Kopał norę, wchodził do niej, biegał dookoła - naprawdę super się go oglądało! Dalsza część to duże zagrody ssaków jeleniowatych, zebr, wielbłądów itp. zdecydowanie mniej  
atrakcyjne. 
ZOO jest ogólnie bardzo przeciętne, posiada jednak dwa oryginalne elementy. Pierwszy to wielka drewniana wieża ze zjeżdżalnią i minityrolką. Jak głosiła tablica powstała z funduszy unijnych i wg mnie jest przykładem totalnie bezsensownej inwestycji. Wieża ma kilkanaście  metrów wysokości, ale jest niższa od otaczających ją drzew, więc nie służy jako punkt widokowy. Jej funkcja to chyba obserwacja ptaków - tak można sądzić z tablicy informacyjnej po węgiersku, ale my żadnych ptaków nie widzieliśmy. Zjeżdżalnia znudziła się synowi po 2 czy 3 zjazdach, tyrolka jeszcze szybciej, bo jest źle wykonana -  spadek jest za mały i zjeżdża się bardzo powoli. Pewnie dlatego wieża  cieszyła się praktycznie zerowym zainteresowaniem odwiedzających.
Druga wyróżniająca  rzecz to ścieżka przyrodnicza przecinająca dolinę po środku ZOO. Prowadzi ona przez las i posiada kilka tablic poglądowych, chyba o faunie i florze okolicznych terenów. Las jest ciemny i cichy, bo jakoś nikt oprócz mnie nie szedł szlakiem (dzieciaka też nie udało się zaciągnąć). Dodatkowo w połowie ścieżki jest wąwóz czy też wysychające koryto rzeki, które pokonuje się  mostem wiszącym wykonanym z desek i siatek. Wrażenia są więc bardzo fajne, a sam pomysł ścieżki świetny.
Poza tym  ZOO posiada plac zabaw i przyzwoite toalety. Nie przypominam  sobie żadnej restauracji tylko małe budki z lodami albo fastfoodami, które były zamknięte w czerwcu oraz kraniki z wodą pitną.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
czerwiec 2012
Zdjęcie
Jelonek
Surykatki
Most linowy na ścieżce przyrodniczej
Wieża
Tygrysek

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Miszkolc w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Miszkolc wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.