Brodzik

BOGACS - Baseny termalne

 
6.0 (3)
Hot   36971 1

BOGACS - Baseny termalne

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Baseny termalne

Kompleks termalny w Bogacs położony jest w niedaleko centrum małego miasteczka u stóp Gór Bukowych. Składa się obecnie z 8 basenów zasilanych wodą z głębokości 480 metrów o temperaturze 76 st.C. Jest ona następnie schładzana w basenach leczniczych do 36-38 st.C. a w basenie pływackim (gdzie jest najchłodniejsza) do 24 st.C. Siarkowa woda wykazuje bardzo korzystny wpływ na schorzenia reumatyczne, narządów ruchu, żołądka i wątroby, chorobach skórnych i ginekologicznych. Baseny termalne są otwarte przez cały rok, natomiast baseny dla dzieci i pływacki sezonowo. między 16 maja a 15 września w godzinach 9:00-20:00 (lipiec-sierpień) lub 9:00-19:00 (poza sezonem). W 2011 roku cały obiekt został gruntownie zmodernizowany, a w 2016 postawiono 3 zjeżdżalnie.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Basen dla dzieci z kopułą
Basen leczniczy pod dachem
Plac zabaw
Baseny termalne
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Brodzik

Filmy

Fi Co - Baseny Winniczki Zjeżdżalnie Bogacs Węgry

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Węgrzech. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Bogácsi Thermálfürdő Kft - Dózsa Gyorgy u. 16, Bogács   tel. +36 49 534 410 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Bogacs - Baseny termalne

format D: N47.9087913°,  E20.5281472°
format DM: 47° 54.527478'N, 20° 31.688832'E 
format DMS: 47° 54' 31.65''N, 20° 31' 41.33''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 3
Ocena atrakcji
 
6.0(3)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Witam. Wybieram się po raz kolejny na baseny termalne w bogacs tylko nurtuje mnie jedna rzecz. Czy można tam wejść z malutkim pieskiem? Jest to mieszaniec yorka i shitsu szczepiony zaczipowany. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Data pobytu
Sierpień 2015
A
Ocena atrakcji
 
6.0
W kompleksie termalnym w Bogacs pojawiły się w końcu zjeżdżalnie i to całkiem oryginalne. Poza tym, nowa jest  usługa fish peeling, która jednak nie działała (tak się składa, że nigdy jeszcze widzieliśmy, aby gdzieś to działało, czy to w Polsce czy na Węgrzech). 
Reszta pozostała bez zmian, tylko bilet trochę podrożał. Wraz z parkingiem za 800 Ft nie jest to już taki tani basen jak parę lat temu.
Zjeżdżalnie wypełniają lukę w ofercie rozrywkowej kompleksu, która wcześniej  kulała. Nadal brakuje porządnego basenu rekreacyjnego z rwącą rzeką czy falą, ale przynajmniej można sobie pozjeżdżać w sposób jaki nie widziałem na innych węgierskich basenach. 
Pontonowa zjeżdżalnia umożliwia 1 lub 2 osobom ślizg po rynnie kształcie litery U. Niezła frajda, choć krótka.
Druga zjeżdżalnia również jest pontonowa, ale niestety 1-osobowa. Na początku  spadek jest niewielki i to powoduje, że dzieci z powodu małej wagi mogą mieć problem z rozpędzeniem się. Nasz syn zatrzymał się w środku rynny. Na koniec jest fajny szybki zjazd, ale ewidentnie  konstrukcja tej zjeżdżalni jest nieprzemyślana.
Trzecia rynna jest najwyższa i zakończona wielkim lejkiem, po którym krążymy i celujemy w dziurę, którą wypadamy do basenu. Jest to trudne, więc zwykle musiałem odpychać się rękami aby do niej trafić. Strumień wody jest trochę mały i czuć na plecach łączenia poszczególnych części lejka, ale ogólnie zjazd jest super.
Podoba mi się, że dzieciakom nikt nie zabrania wejścia na dowolną zjeżdżalnię. Nie ma dodatkowych opłat, a działają one przez cały czas, poza 1 godziną przerwy między 13 a 14. Posiadacz pontonu może go trzymać jak długo chce, co może skutkować długą kolejką chętnych,  ale w dzień powszedni, końcem czerwca nie był to problem, bo na basenie dominowali seniorzy.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
1 i 9 lat
Data pobytu
czerwiec 2017
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Ocena atrakcji
 
6.0
Do Bogacsa przyjechaliśmy na jeden dzień w ramach zwiedzania okolic Miskolca. Nasz beznadziejny przewodnik (z wyd. Bezdroża) opisywał tę miejscowość jedynie  na marginesie  w 3 zdaniach. Wzmianka o  termalnym źródle, przy którym znajduje się kąpielisko wskazywała na jakiś skromny basenik, a okazał się on całkiem dużym kompleksem termalnym. Powiedziałbym nawet, że tej mało znanej węgierskiej mieścinie może pozazdrościć kąpieliska wiele polskich miast wojewódzkich.  
Są tutaj baseny dla każdego, ale najwięcej leczniczych. Największy z nich posiada dach, który chroni przed słońcem. Przebywa tu najwięcej ludzi starszych, ale siedzą oni głównie przy brzegu, więc na środku było luźno. Spędziliśmy w tym basenie sporo czasu bawiąc się z małym. 
Specjalnie dla dzieci przygotowano dwa baseny, do których nie mają wstępu osoby dorosłe. Jeden to brodzik z wodotryskami i kilkoma urządzeniami. Zabawa na wiele godzin gwarantowana, szczególnie w towarzystwie rówieśników. Drugi to mały  okrągły basenik z kopułą po środku, na którą można wspiąć się po linie i zjeżdżać do wody. Nasz syn był na to jeszcze za mały, ale inni bawili się świetnie. W pobliżu jest też niewielki plac zabaw.
Jedyne czego brakuje w Bogacs to zjeżdżalnie wodne - jak na razie  nie ma ani jednej. Gastronomia jest rozlokowana po dwóch stronach kompleksu i z tego co pamiętam wszystko było smaczne. 
W czerwcowy weekend przyszło już sporo ludzi, ale nie było tłumów. Mogliśmy spokojnie rozłożyć się w okolicy brodzika, także kolejki do barów czy lodziarni nie były duże. Największe obłożenie miał basen leczniczy pod dachem.  Polaków znacznie mniej niż w Egerze czy Hajduszoboszlo, głównie emeryci. Jak to na Węgrzech bywa,  z basenami połączony jest camping, oferujący darmowy wstęp na kąpielisko. Cały kompleks jest porządny i czysty, a obsługa miła. Bilety jedne z najtańszych spośród kilkunastu węgierskich kąpielisk, które już odwiedziliśmy, niestety trzeba zapłacić za parking (pamiętam, że nie mało). 

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
dużo basenów
super zabawa dla dzieci
relatywnie niskie ceny wstępu
dobre zaplecze
- Wady
brak zjeżdżalni
drogi płatny parking
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
czerwiec 2012
Zdjęcie
Basen dla dzieci z kopułą
Basen leczniczy pod dachem
Plac zabaw
Baseny termalne
Brodzik

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Bogacs w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Bogacs wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.