Widok przy wypożyczalni sprzęt

ABADSZALOK - Plaża nad jeziorem Cisa

 
5.0 (1)
Hot   16570 1

ABADSZALOK - Plaża nad jeziorem Cisa

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża nad jeziorem Cisa

Abádszalók to nowo założone miasto (w 2005 roku) nad jeziorem Cisa (Tisza), powstałe z połączenia dwóch wsi Tiszaabád i Tiszaszalók. Rozwinęło się w miejscowość turystyczną po wybudowaniu tamy na rzece Cisa i utworzeniu w ten sposób jeziora w 1973 roku. Abadszalok jest szczególnie popularne wśród miłośników sportów motorowodnych. W sezonie odbywa się tu cykl imprez i koncertów pod nazwą "Lato w Abádszalók".

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie
Jedna z zatoczek
Przejażdżka wodnym autem
Widok przy wypożyczalni sprzęt

Filmy

Abádszalók strand 2019

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Węgrzech. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Lake Tisza Beach - Strand út 3, Abádszalók   tel. +36 20 999 2785 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Abadszalok - Plaża nad jeziorem Cisa

format D: N47.4826988°,  E20.5873489°
format DM: 47° 28.961928'N, 20° 35.240934'E 
format DMS: 47° 28' 57.72''N, 20° 35' 14.46''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Do Abadszalok wybraliśmy się z Tiszafured, aby zobaczyć jak wygląda jezioro Cisa od innej strony. Kierowaliśmy się od razu na kąpielisko (poza nim chyba i tak nic tu nie ma), drogą która kończy się dużym bezpłatnym parkingiem. Plaża jest tu płatna (600 ft) i  zupełnie inna niż  w Tiszafured. To ogrodzone siatką i wysokim wałem przeciwpowodziowym, typowe komercyjne kąpielisko z wieloma barami i restauracjami.  Jezioro tutaj przypomina wielkością Balaton, nie ma wysp ani ciekawych przyrodniczo widoków. Po wejściu na wał od razu widzimy piaszczystą zatoczkę z podwójną rurą do zjeżdżania. Szybko rozłożyliśmy się tu w jednym z nielicznych zacienionych miejsc. Nie był to najlepszy pomysł, bo  później po przechadzce  w prawo napotkaliśmy kilka lepszych dla dziecka zatoczek, gdzie  drzewa dawały cień nawet w wodzie. Także piaszczysta z daleka plaża okazała się przy samej wodzie pełna mało przyjemnego dla stóp żwiru i kamieni. Przenieśliśmy się więc i było znacznie lepiej. Woda  była płytka i ciepła, syn siedział w niej prawie cały  czas, wzorem węgierskich dzieci poszukiwał muszli małż, których przy brzegach  zatoczki było sporo. Miał z nimi dużo zabawy. Mokry piasek znakomicie nadawał się do budowy zamków. Brakowało jednak placu zabaw.
Kąpielisko ma kilkaset metrów długości i mimo mnóstwa ludzi nie czuć było tłoku. Generalnie rodzice z małymi dziećmi rozkładają się po prawej stronie od wejścia, młodzież i dorośli po lewej, gdzie nie ma piasku tylko sama trawa. Drzewa są wszędzie. Na końcu jest wypożyczalnia sprzętu, posiadająca ciekawe  pojazdy wodne, ale też dużo droższe niż w innych miejscowościach. Wzięliśmy samochód wodny, który jednak tylko zirytował naszego syna, bo nie potrafił nim kierować. Ogólnie był to niewypał, bo do pływania przeznaczono mały i nieciekawy akwen wodny - atrakcja bez porównania z Tiszafured. 
Przed wałem jest alejka pełna lokali gastronomicznych, które sądząc po naszym obiedzie serwują naprawdę dobre jedzenie. Wieczorem zapewne zamieniają się w knajpki piwne. Tutaj też trzeba szukać ubikacji. Rodzicom z maluchami radzę wcześniej zlokalizować szalety, bo jest  to  kawałek od plaży i my ledwo zdążyliśmy gdy syn był w potrzebie, biegając i szukając na oślep.
Kąpielisko sąsiaduje z  campingiem, który prawdopodobnie oferują wstęp na plażę wliczony w cenę noclegu. Dalej widać domki i ośrodki wypoczynkowe.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
dużo miejsca dla dzieci
jest piasek
pełno cienia
zjeżdżalnia
zaplecze gastronomiczne
- Wady
brak placu zabaw
wypożyczalnia sprzętu droga, a pływanie mało atrakcyjne
brak ubikacji przy plaży
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Zdjęcie
Zdjęcie
Jedna z zatoczek
Przejażdżka wodnym autem
Widok przy wypożyczalni sprzęt

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Abadszalok w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Abadszalok wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.