DEBRECZYN - Wesołe miasteczko i zoo

DEBRECZYN - Wesołe miasteczko i zoo

 
3.0 (1)
Hot   17764 1

DEBRECZYN - Wesołe miasteczko i zoo

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wesołe miasteczko i zoo
  • Atrakcja całoroczna

Ogród zoologiczny w Debreczynie powstał w 1958 roku. Na 17 hektarach prezentuje ok. 1500 zwierząt ze 165 gatunków. W 1961 roku zoo połączyło się z lunaparkiem tworząc Park Kultury Wielki Las (Nagyerdei Kultúrpark). Od 1994 roku jest to obszar chroniony z 341 gatunkami roślin. Od tego roku jest pełnoprawnym członkiem prestiżowej organizacji Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Debreczyńskie zoo i wesołe miasteczko odwiedza rocznie ok. 240 tysięcy osób. Zoo jest czynne przez cały rok w godz. 9-18 w sezonie letnim i 9-16 w sezonie zimowym. Wesołe miasteczko od maja do września w tych samych godzinach. Bilet z zoo uprawnia do wejścia do lunaparku, bez niego wstęp kosztuje 200 ft (atrakcje liczone są osobno).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie
Zdjęcie
DEBRECZYN - Wesołe miasteczko i zoo

Filmy

Zoo Debrecen - Újra nyitva a Vidámpark
Zoo Debrfecen -  Image Video 2022

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Węgrzech. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Nagyerdei Kultúrpark - Ady Endre út 1, Debrecen   tel. +36 52 310 065 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Debreczyn - Wesołe miasteczko i zoo

format D: N47.5539319°,  E21.6373372°
format DM: 47° 33.235914'N, 21° 38.240232'E 
format DMS: 47° 33' 14.15''N, 21° 38' 14.41''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
3.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
3.0
Jedną z atrakcji parku Wielki Las (Nagyerdő) w Debreczynie jest rozłożone na stałe wesołe miasteczko. Przechodząc przez bramę przenosimy się z pół wieku wstecz. Sprzęty są bowiem mocno archaiczne. Nie wiem czy jest to zrobione celowo czy po prostu brak funduszy na coś nowocześniejszego, ale ma to nawet swój urok. Niestety obsługa także ma swoje lata - sami emeryci  i dogadanie się graniczy z cudem. Już na początku dowiadujemy się o dziwnych zasadach panujących w lunaparku - płaci się za wstęp, a potem kuponami po 200 ft, które  wykupuje się w kasach, przy czym kasjerka przy wejściu próbuje wcisnąć ich jak najwięcej twierdząc, że można je kupić tylko u niej, choć kas jest więcej. Na niektórych karuzelach (szczególnie obsługiwanych przez starsze panie) próbuje się naciągnąć turystów na rzekome przepisy, iż dzieci mogą korzystać z nich tylko z rodzicami  (czyli bilet x2). Rozumiem, że to konieczne np. na latających wysoko samolotach (tu standardy  bezpieczeństwa są  nikłe), ale na jakiejś  kaczce jadącej spacerkiem w kółko? Co ciekawe zdjęcia umieszczone obok pokazują, że dzieci jeżdżą same, więc nie daliśmy się nabrać. 
Wspomniane samoloty są jedną z ciekawszych atrakcji, ponieważ posiadają unikalną możliwość sterowania wysokością przez pasażera. Poza tym jest tu jeszcze ciuchcia wąskotorowa, tor samochodowy, wielki młyn, łabędzie, gabinet strachu, a nawet minirollercoaster. Ogólnie naliczyłam 17 atrakcji, ale niestety nie  wszystkie działały.  Ceny od 200 do 600 ft.
Dodatkowym atutem  wesołego miasteczka jest położenie w lesie, więc w upały przyjemnie spaceruje się między drzewami.  Jest też sklepik spożywczy. 
Wyszliśmy stąd dalecy od zachwytu, prosto do połączonego z lunaparkiem zoo. I tu spotkała nas przykra niespodzianka - w środku sezonu, w weekend placówka ta  czynna jest do 18! Szkoda, bo z zewnątrz ogród zoologiczny wydaje się duży i całkiem ciekawy. Trudno zrozumieć takie podejście do turystów w dzisiejszych czasach. Tym bardziej, że niecałą godzinę drogi - w Nyiregyhazie powstało bardzo nowoczesne zoo, więc nie wiem jak chcą tu z nim konkurować. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Przyjemne miejsce w lesie
- Wady
Zoo czynne tylko do 18
Lunapark archaiczny
Trochę dziwna obsługa i system opłat
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
DEBRECZYN - Wesołe miasteczko i zoo
Ina

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Debreczyn w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Debreczyn wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.