Basen pływacki

DEBRECZYN - Kompleks basenów termalnych Aquaticum

 
6.0 (1)
Hot   36862 1

DEBRECZYN - Kompleks basenów termalnych Aquaticum

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kompleks basenów termalnych Aquaticum
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę
  • Miejsce na medal 2011

Pierwsze obiekty basenowe w Debreczynie (oryg. Debrecen) powstały w 1932 roku. Obecnie znajduje się tu wielki kompleks basenów termalnych Aquaticum. Zasila go źródło wody wodorowęglanowej, chlorkowej i jodo-bromowej o temperaturze 63°C, Woda ta ma korzystny wpływ w następujących schorzenia: przewlekłe zapalenia stawów, choroby kręgosłupa, artretyzm, reumatyzm, przewlekłe bóle mięśniowe, zwyrodnienia narządu ruchu, choroby ortopedyczne, zwężenie żył, choroby skóry, przewlekłe zapalenia ginekologiczne, bezpłodność. Aquataticum składa się z: aquaparku ("Śródziemnomorski Park Wodnej Rozrywki") przykrytego 66-metrową kopułą ze szkła, kąpieliska otwartego ("Plażowe"), kąpieliska termalnego, świata saun i wyspy wellness. 70-osobowy personel wykonuje różnego rodzaju zabiegi fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne. Na aquapark składają się 4 rozległe baseny, 12 zjeżdżalni, jakuzzi, groty, bicze wodne, rwąca rzeka, gejzery. Baseny termalne to 7 niecek, a kąpielisko otwarte kolejnych 6. Kompleks jest otwarty przez cały rok.
Uwaga! W 2020 roku baseny otwarte przeszły metamorfozę i jest to już zupełnie nowy obiekt. Obecnie to jedno z najnowocześniejszych kąpielisk termalnych na wolnym powietrzu w Europie.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Aquapark - widok na grotę i plac zabaw
Aquapark, brodzik na 1. planie
Basen z łódkami dla dzieci
Basen otwarty z wysepkami
Basen otwarty - brodzilk
Zjeżdżalnia w basenie rekreacyjnym
Basen otwarty rekreacyjny
Basen pływacki

Filmy

Fluidra - Aquaticum Water Park in Debrecen

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Węgrzech. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Aquaticum Mediterrán Élményfürdő - Nagyerdei park 1, Debrecen   tel. +36 52 514 174 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Debreczyn - Kompleks basenów termalnych Aquaticum

format D: N47.5533961°,  E21.6297948°
format DM: 47° 33.203766'N, 21° 37.787688'E 
format DMS: 47° 33' 12.23''N, 21° 37' 47.26''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
W Debreczynie dostępne są różne rodzaje basenów, zasadniczo w formie otwartej oraz krytej, przy czym atrakcje można połączyć kupując odpowiedni bilet łączony. My najpierw skorzystaliśmy z kąpieliska otwartego, zwanego plażowym (strandfurdo).   Nie jest z to pewnością jakieś wyróżniające  się kąpielisko, choć oczywiście większość polskich basenów i tak się do niego nie umywa. Po prostu widać, że budowano je kilkadziesiąt lat temu. Ale jest sporo basenów, w tym z falą i jeden duży z rurą do zjeżdżania oraz wszelka  infrastruktura typu bary, kawiarnie, przebieralnie, toalety i prysznice.  Ogólnie standard w takich miejscach. Każdy znajdzie coś dla siebie, dla seniorów jest leczniczy basen termalny, dla najmłodszych dzieci 2 brodziki i plac zabaw, niestety głównie archaiczne huśtawki.  Cień można znaleźć bez większych problemów, podobnie jak smaczne węgierskie jedzenie. Tłumów nie ma. Nasz syn praktycznie nie wychodził z wody, korzystaliśmy ze wszystkich  basenów poza pływackim  i było bardzo fajnie. Do minusów zaliczyłabym temperaturę wody w basenach dziecięcych – za wysoka  oraz trochę odpychający kolor wody w większości basenów, taki  mulasto - żółtawy. 
Widać było jakąś rozpoczętą  budowę, więc obiekt się rozrasta i za rok może być coś nowego.

Natomiast basen kryty w Debreczynie to przede wszystkim aquapark śródziemnomorski. Prócz atrakcji wodnych  wypełniony jest egzotyczną roślinnością, a także motywami starogreckimi. Całej naszej trójce bardzo się podobał, choć pierwsze wrażenie nie było najlepsze z powodu strasznej duchoty. Potem jednak organizm się przyzwyczaja.   Wzięliśmy ze sobą maty, ale okazały się całkowicie zbędne - przede wszystkim praktycznie nie wychodziliśmy z wody, a jakby ktoś chciał to wkoło jest pełno krzesełek. Nasze dziecko było zachwycone łódeczkami  z ręcznym napędem, niestety są tylko 3, więc dzieci o nie walczą. Jest basen dla małych dzieci, jest fala co jakieś 2 godziny, jest brodzik dla maluszków.  Na "suchym lądzie" mamy do dyspozycji wielkie klocki do budowania,  oraz zawieszony w powietrzu,   bardzo fajny, piętrowy  plac zabaw.  Oprócz tego  bicze wodne, rury z  4  różnymi stopniami trudności, 2 nawet z pomiarem czasu, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia,  jaskinie, basen z prądem. Najwyżej, prawie pod samym dachem, rozłożył się bar - restauracja z fajnymi stylizowanymi daszkami i innymi elementami  rodem ze starożytnej Grecji. Ogólnie rewelacja ze szczególnym nastawieniem na dzieci od maleńkiego do całkiem sporego. Nie potrzeba niczego więcej. Płaci się niemało (2300 forintów za 2 godziny, następnie 16 forintów/1 minuta, a cały dzień 4400 forintów), ale pobyt tu jest warty każdych pieniędzy.  Warto tylko zwracać uwagę, żeby dzieci chodziły po chodniczkach antypoślizgowych, a nie biegały po płytkach, bo są śliskie i sama widziałam 2 spektakularne lądowania na pupach.  
Debreczyński aquapark był jedynym miejscem podczas naszego wyjazdu, do którego  przyjechaliśmy drugi raz.  Dojazd łatwy, kierujemy się na dzielnicę turystyczną Nagyerdő (Wielki Las), aquapark to charakterystyczny okrągły budynek z kopułą. Wejście na basen odkryty ok. 300 m dalej, za skrzyżowaniem w lewo. Parking był bez opłat.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Bardzo nowoczesny aquapark
Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych
Nawet w weekendy nie ma jakiś koszmarnych tłumów
Parkowanie przy basenach łatwe i bez opłat (choć obok są miejsca z parkometrami)
- Wady
Basen odkryty trochę archaiczny
W obu obiektach woda czasami za ciepla
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Zdjęcie
Aquapark, brodzik na 1. planie
Aquapark - widok na grotę i plac zabaw
Basen z łódkami dla dzieci
Basen otwarty z wysepkami
Basen otwarty - brodzilk
Zjeżdżalnia w basenie rekreacyjnym
Basen otwarty rekreacyjny
Basen pływacki
Ina

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Debreczyn w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Debreczyn wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.