Widok naprzeciw restauracji

PARTIZANSKE - Baseny termalne Male Bielice

 
4.0 (1)
  5632 1

PARTIZANSKE - Baseny termalne Male Bielice

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Baseny termalne Male Bielice
  • Atrakcja całoroczna

Kompleks termalny Thermal Spa Male Bielice znajduje się w dzielnicy o tej samej nazwie miasta Partizánske. Korzysta on z 3 źródeł mineralnych zawierających wodorowęglan magnezowo-wapniowy. Woda pozytywnie wpływają na układ ruchu (stawy, mięśnie, reumatyzm), układ trawienny i nerwowy, pomaga w rehabilitacji po urazach. Ma temperaturę 43 st. C. Kompleks składa się z części na powietrzu - głównie rozrywkowej oraz zakrytej - leczniczej, oferuje też noclegi i zabiegi spa. Podstawowy bilet uprawnia do wejścia tylko do części odkrytej, w weekendy wstęp droższy o 30%. Baseny są otwarte od 9:00 do 21:00 (do 22:00 w pt. i sob.). Dzieci mogą wchodzić od lat 3.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Dmuchane trampoliny
Zjeżdżalnie
Widok ogólny
Krąg z falą
Widok naprzeciw restauracji

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Słowacji. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Thermal Spa Male Bielice - Kúpeľná 103-105, Partizánske   tel. +421 910 100 109 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Partizánske - Baseny termalne Male Bielice

format D: N48.6230951°,  E18.3386065°
format DM: 48° 37.385706'N, 18° 20.31639'E 
format DMS: 48° 37' 23.14''N, 18° 20' 18.98''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Do mało znanego kompleksu termalnego na przedmieściach Partizanske trafiliśmy przypadkiem i tylko dlatego, że był to jedyny w szerokiej okolicy odkryty basen czynny na początku  września. Piękna pogoda nie miała dla Słowaków znaczenia i mimo informacji (błędnych) na różnych stronach www żaden obiekt na wolnym powietrzu nie działał, a zjeździliśmy trochę miejscowości. 
Baseny trudno byłoby znaleźć, gdyby nie konkurencja, która przy głównej drodze postawiła reklamę z drogowskazem na pensjonat z krytym kąpieliskiem Kalinka (Termalne kupele Kalinka). Trzeba skręcić w prawo (jadąc od południa) i minąć tory. Nieszczęśliwie dla właścicieli pierwszy przy drodze stoi budynek Thermal Spa  i pewnie nie tylko my niechcący trafiliśmy do spa Male Bielice zamiast do Kalinki. 
Kompleks posiada bezpłatny parking, ale był za mały aby pomieścić wszystkich chętnych, dlatego kilka aut, w tym i my parkowało przy drodze. W kasie poinformowano nas o dwóch rodzajach biletów, w zależności czy chcemy wchodzić do strefy leczniczej czy nie. Różnica wynosiła ok. 3 EUR. Kupiliśmy oba rodzaje  biletów, bo akurat bolał mnie kark, a tutejsza  woda ponoć wspomaga leczenie tego rodzaju schorzeń. Cenią się  bardzo wysoko, bo razem wyszło nam ponad 30 EUR. Wybór biletu wiąże się z osobnym  wejściem, szatniami itp., więc musieliśmy się rozdzielić.
Strefa lecznicza jest złożona z 3 basenów, wygląda porządnie i  nowocześnie, a w przedsionku znajduje się mały ogródek pod przeszklonym dachem. 
Są tu też kraniki z wodą pitną, co jest bardzo dobrym pomysłem. Obok jest główny  basen z hydromasażem posiadający wiele różnych strumieni masujących  i grzyba wodnego. Niestety unoszą się tu jakieś drażniące opary, więc osobom z wrażliwymi oczami może tu być trudno wytrzymać dłużej.   Osobne pomieszczenie mieści najcieplejszy basen z wodą leczniczą. Trzeci basen z hydromasażami jest na wolnym powietrzu. 
Przejście do strefy rekreacyjnej na zewnątrz odbywa się przez bramki za którymi jest bar/restauracyjka, a za nią wyjście na zewnątrz. Trzeba przyznać, że jest to wszystko dobrze zorganizowane, a restauracja  serwuje całkiem smaczne i niedrogie dania ze stolikami zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Niestety z jakiegoś powodu nie można w części leczniczej robić zdjęć, więc nie mogę zobrazować  jej wyglądu. Mogę za to potwierdzić że moczenie się w basenach i na hydromasażach faktycznie korzystnie wpływa na bóle mięśniowe, choć nie na długo, ale nie można oczekiwać cudów po kilkudziesięciominutowej terapii. 
Na otwartym powietrzu jest jeden duży basen z okrągłą strefą, w której na zmianę puszczana jest fala i prąd. Są dwie zjeżdżalnie rurowe, na których  nie ma  żadnych restrykcji i można zjeżdżać razem z małym dzieckiem  -  nie są one ani szybkie ani długie a zakończone bardzo płytka wodą. Na niższej rurze puściliśmy nawet po raz pierwszy syna samego, ale był za lekki i nie mógł dojechać do końca.  Jest również potrójna zjeżdżalnia prosta. Dookoła rozłożone są leżaki, z których każdy może korzystać, a kawałek od wody dwie dmuchane trampoliny (bez opłat).
W sumie trochę skromnie, ale całkiem fajnie i jak pisałem po sezonie nie ma konkurencji, bo dookoła wszystkie baseny odkryte pozamykane. Cena wstępu jednak mocno przesadzona, mimo że nie ma limitów czasowych to nie ma tu atrakcji uzasadniających takie zdzierstwo.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
wrzesień 2013
Zdjęcie
Dmuchane trampoliny
Zjeżdżalnie
Widok ogólny
Krąg z falą
Widok naprzeciw restauracji

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Partizánske w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Partizánske wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.