KRKA - Park Narodowy Krka

KRKA - Park Narodowy Krka

 
6.0 (1)
  9361 1

KRKA - Park Narodowy Krka

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Narodowy Krka
  • Atrakcja całoroczna
  • Miejsce na medal 2010

Krka (Nacionalni Park Krka) to najmłodszy park narodoowy w Chorwacji - powstał w 1985 roku. Obejmuje środkowy i dolny bieg rzeki Krka, gdzie powstało kilka dużych wodospadów oraz szereg mniejszych kaskad. Największy i najpopularniejszy wodospad złożony z 17 mniejszych nowi nazwę Stradinski Buk i mierzy 46 m wysokości i 800 długości. Tuż pod nim jest miejsce do kąpieli. W innej części parku znajduje się drugi najczęściej odwiedzany wodospad Roški Slap. W XIX wieku z wodospadów czerpano energię. Inne atrakcje parku to np. wyspa Visovac ze średniowiecznym klasztorem franciszkanów czy wykopaliska na terenie rzymskiego obozu wojskowego Burnum z I w po Chr. Flora i fauna chronionego obszaru składa się z 800 gatunków roślin i 200 zwierząt, w tym kilka to endemity.
Park można zwiedzać przez wejście lądowe jak i dopływając statkiem. Godziny otwarcia zależą od miejsca, główne wejścia w Lozovac i Skradin działają od 8:00 do 20:00 (od marca do końca października), po sezonie od 9:00 do 16:00.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

KRKA - Park Narodowy Krka

Filmy

Discover Krka @ Nacionalni park Krka

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Chorwacji. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Park Narodowy Krka - Lozovac   tel. +385 22 201 777 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Park Narodowy Krka - Park Narodowy Krka

format D: N43.8038613°,  E15.9644227°
format DM: 43° 48.231678'N, 15° 57.865362'E 
format DMS: 43° 48' 13.90''N, 15° 57' 51.92''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Cudowne miejsce na rodzinny spacer. Czysta woda i zapierające dech w piersiach widoki. Poruszanie się po parku ulatwiaja drewniane kładki. Do parku wybralysmy się z wózkiem i to byl bląd. Mimo wielu kładek i chodników, w parku jest tez bardzo duzo schodów, a schody i wózek w parze nie ida niestety. Przy kolejnej wizycie, bo mam nadzieje, ze taka będzie miala miejsce zabierzemy nosidełko turystyczne. Na terenie parku jest wiele lokali gastronomicznych i sklepów z pamiatkami. W wielu miejscach sa toalety.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
3
Data pobytu
lipiec 2013

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Park Narodowy Krka w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Park Narodowy Krka wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.