Stare miasto nad Adriatykiem

BAŚKA - Miejscowość

 
5.0 (1)
  14689 1

BAŚKA - Miejscowość

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość
  • Atrakcja całoroczna

Baška (Baszka) to miasto położone na największej wyspie Chorwacji - Krk. Należy do Primorsko-goranskiej županiji. Leży na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy, 19 km od miasta Krk, w rozleglej zatoce. Baška była pierwszym miejscem na wyspie Krk o charakterze turystycznym wykorzystywane do kąpieli. Wyjątkowymi elementami Baški są jej długa na 2 km żwirowa plaża (Rajska plaža) oraz licząca 1800 m żwirowa plaża Vela plaža odpowiednia dla dzieci i osób niepływających. Wzdłuż plaży ciągnie się nadmorska promenada wraz z ze starówką.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Widoki z plaży
Tłumy z miasta idą na plażę
Widok na plażę z ulicy
Pusta plaża rankiem
Stare miasto nad Adriatykiem

Filmy

Views from the sky - Baska Krk Island Croatia 4K

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Chorwacji. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Inf. Turystyczna Baška - Zvonimirova ul. 114, Baška   tel. +385 51 856 817 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Baśka - Miejscowość

format D: N44.9697167°,  E14.7522354°
format DM: 44° 58.183002'N, 14° 45.134124'E 
format DMS: 44° 58' 10.98''N, 14° 45' 08.05''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Baśka to główna miejscowość wypoczynkowa wyspy Krk. Pierwsze wrażenie fatalne. Żwirowa plaża wąska, choć bardzo długa i maksymalnie zatłoczona. Przypomina mi się Bałtyk, tyle że przynajmniej nie ma parawanów. Woda zimna, tylko troszkę cieplejsza niż w Starej Baśce. Z czasem jednak przekonałem się do tego miejsca. Bardzo ładne otoczenie i widoki. Po lewej najstarsza część miasta z wąskimi uliczkami i drogą nad plażą posiada swój klimat. Dużo knajpek, z zabytków tylko trzy kościoły, w tym jeden z rzymskimi mozaikami. Przy plaży duża cukiernia z najlepszymi lodami jakie jadłem i dodatkowo z największymi gałkami.
Jak na tak popularną miejscowość mało parkingów, najlepiej stanąć na tym z rampą, przy drodze pod górę, po prawej stronie. Jest duży i tani. Z Baśki kursują dwa statki wycieczkowe, do których namawia wielu nagabywaczy. Ostrzegam, że faceci lekko oszukują, pokazując albumy z widokami, które rzekomo uczestnik rejsu może zobaczyć. Owszem, dociera się w te miejsca, ale o innych porach dnia, ewentualnie zdjęcia pokazują miejsce z innej perspektywy.  Tak więc człowiek podnieca się że zrobi super fotki, a w rzeczywistości wygląda to tak że najlepszy widok jest akurat pod słońce, a fragment parku przyrody przypominający kanion z wysokimi skałami był pstrykany ze znacznie wyżej położonego miejsca. 
Wracając do rejsów, jeden statek kieruje się na mniejsze wyspy dookoła KRKu i na Rab (do Loparu), ale odwiedza się tylko plaże i siedlisko orłów. Drugi natomiast dopływa do stolicy wyspy Rab o tej samej nazwie, po drodze mijając kilka atrakcji (relacja osobno). 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Długie plaże
Są ubikacje i pełno wszelakiego jedzenia wokoło
Krajobrazy górsko-morskie
- Wady
Tłumy ludzi
Wiek dziecka/i
1 rok
Data pobytu
wrzesień 2009
Zdjęcie
Widoki z plaży
Tłumy z miasta idą na plażę
Widok na plażę z ulicy
Pusta plaża rankiem
Stare miasto nad Adriatykiem

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Baśka w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Baśka wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.