Plaża

KRK - Miejscowość

 
6.0 (1)
  8937 2

KRK - Miejscowość

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość
  • Atrakcja całoroczna

Krk to miasto w Chorwacji w południowej części wyspy Krk i jej stolica. Zamieszkiwane jest przez blisko 6000 mieszkańców . Ośrodek turystyczny z licznymi plażami i zabytkami sięgającymi czasów rzymskich i średniowiowiecza, m.in. mury obronne (XV w.), zamek (XII-XIV w.), katedra (V/XII w.), ratusz (XV w.), mozaiki podłogowe (I w.), klasztor franciszkanów (XIII w.).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zamek i kolumny rzymskie
Plac katedralny zapełniony stolikami
Uliczka starego miasta
Plaża

Filmy

MKS Drone4K - Krk town 4K

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Chorwacji. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Inf. Turystyczna miasta Krk - Vela placa 1/1, Krk   tel. +385 51 221 414 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Krk - Miejscowość

format D: N45.0257978°,  E14.5751882°
format DM: 45° 1.547868'N, 14° 34.511292'E 
format DMS: 45° 01' 32.87''N, 14° 34' 30.68''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Krk to stolica wyspy o tej samej nazwie i wg mnie jeden z lepszych punktów na zakwaterowanie (dobra baza wypadkowa do zwiedzania innych miasteczek - wszędzie jest blisko). Niestety ceny najwyższe na całej wyspie. Stare miasto z wąskimi uliczkami i zabytkami robi wrażenie. Niestety życie toczy się tylko w jego dolnej części, natomiast po górnej mało kto chodzi. Na szczycie znajduje się tzw. Mały Watykan z 2 kościołami i klasztorem. Nieco niżej kolejny kościół z klasztorem i kaplica. Najważniejszy zabytek to katedra z ciekawym wnętrzem, do której włączony jest drugi kościół zamieniony na muzeum. Obok stoi zamek i kilka mało atrakcyjnych kolumn rzymskich.  Zamek widziałem otwarty tylko wieczorem (do 21.00), nie jest praktycznie w ogóle wyposażony, ale ciekawie podświetlone są elementy rzymskie, a z wieży świetny widok na katedrę. 
Z licznych knajpek polecam przy wejściu na stare miasto po prawej stronie przy murach obronnych jest wąskie przejście między murami opisane jako "secret garden". Na dziedzińcu za murami fajny mroczny klimat m.in. z sofami, a nawet łóżkami. Plaże ciągną się na długim odcinku, co sprawia, że nie ma tłoku (po sezonie). Główna plaża żwirowa położona jest na prawo od portu i posiada fantastyczny widok na stare miasto. Po lewej stronie od starego miasta mała plaża betonowa i żwirowa, a kawałek dalej malutka piaszczysta okupywana przez małe dzieci. Jeszcze dalej długi odcinek plaży kamienistej. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Główna plaża z fantastycznym widokiem na stare miasto
Kilka różnorodnych plaż
Piękne miasteczko z zabytkowym klimatem
- Wady
Mało atrakcji dla dzieci
Wysokie ceny
Wiek dziecka/i
1 rok
Data pobytu
wrzesień 2009
Zdjęcie
Zamek i kolumny rzymskie
Plac katedralny zapełniony stolikami
Uliczka starego miasta
Plaża

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Krk w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Krk wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.