Nabrzeże

MAKARSKA - Miasto

 
5.0 (1)
  13685 1

MAKARSKA - Miasto

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miasto
  • Atrakcja całoroczna

Makarska to miasto w okręgu Split-Dalmacja (Splitsko-dalmatinska županija). Jest to największa miejscowość letniskowa na Makarskiej Riwierze nad Adriatykiem, położona ok. 60 km na południowy zachód od Splitu i 140 km na północ od Dubrownika. Liczba mieszkańców w 2005 r. to blisko 15 tysięcy. Makarska jest jedną z bardziej rozrywkowych miejscowości chorwackiej Dalmacji. Posiada dwa nadmorskie bulwary (przez miejscowych zwane po prostu "starą" i "nową" promenadą), wysadzane palmami i otoczone butikami, kawiarniami i barami oraz zabytkowy rynek.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Starówka
Główna plaża
Widok z plaży
Widok z plaży
Uliczka na starówce
Główny plac miasta
Nabrzeże

Filmy

Tomáš Polášek - Makarska - Dalmatia, Croatia ► Video Guide

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Chorwacji. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Inf. turystyczna Makarska - Obala kralja Tomislava 16, Franjevački put 2a, Makarska   tel. +385 21 650 076 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Makarska - Miasto

format D: N43.2952464°,  E17.0207601°
format DM: 43° 17.714784'N, 17° 1.245606'E 
format DMS: 43° 17' 42.89''N, 17° 01' 14.74''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Stolica Makarskiej Riviery robi bardzo pozytywne wrażenie, głównie za sprawą wysokiego i malowniczego pasma górskiego  Biokowo, które praktycznie sąsiaduje z cudownie mieniącym się różnymi odcieniami błękitu  i zieleni Adriatykiem.
Jednak na dłuższy pobyt raczej nie chciałbym tu przyjechać.  Dużo ludzi, trudno wyobrazić sobie jak zatłoczona jest plaża w sezonie. Dodatkowe nigdy jeszcze nie widziałem w Chorwacji, aby wypożyczający leżaki (30 kun) zastawiali nimi całą plażę, bez względu na to czy ktoś je wykupił czy nie! Na plaży nie ma więc miejsc, bo są zajęte przez cholerne leżaki - totalny bezsens. 
Główna plaża jest żwirowa (piaszczystej nie ma co szukać okolicy), woda bardzo czysta, ale we wrześniu do najcieplejszych  nie należała. 
Podobno warto odpoczywając na nieco oddalonych plażach  - ładniejsze otoczenie i mniej ludzi. 
Zaletą miejskiej plaży jest ciąg lokali gastronomicznych (trzeba przyznać, że schabowy był znakomity), handlowych, a nieco dalej fajny plac zabaw. Przy hotelach widziałem też 1 zjeżdżalnię do wody.
Przy plaży rosną drzewa, można więc schować się w ich cieniu.
Miasto jest pełne przyjemnych knajpek wokół plaży, hotelów i portu. Makarska starówka szczególnie o zmroku prezentuje się uroczo. Położona na stoku wzgórza z kościołem i fontanną wenecką na górze jest rajem dla dzieciaków z deskorolkami. 
W Makarskiej można mieć problemy z parkingiem w pobliżu centrum - miejsc jest mało i są zwykle zajęte. Ja znalazłem super miejsce w samym centrum. Zaraz za skrętem w lewo przy porcie i domu handlowym, po lewej jest znak parkingu ostro pod górę przez rampę. Na górze było bardzo dużo wolnego miejsca, a we po sezonie nikt nawet nie przyszedł skasować opłatę.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
- cudowny krajobraz górsko - morski
- czysta woda
- miasto w nocy tętni życiem
- kilka plaż do wyboru
- Wady
- kłopot z parkowaniem.
- za dużo ludzi
- miejska plaża mogłaby być większa
- bezsensownie rozłozone na niej leżaki
Wiek dziecka/i
2 lata
Data pobytu
wrzesień 2010
Zdjęcie
Starówka
Główna plaża
Widok z plaży
Widok z plaży
Uliczka na starówce
Główny plac miasta
Nabrzeże

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Makarska w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Makarska wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.