Kanion Cetin

ZADVARJE - Wodospady Mała i Duża Gubavica

 
5.0 (1)
Hot   16374 1

ZADVARJE - Wodospady Mała i Duża Gubavica

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wodospady Mała i Duża Gubavica
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna

Zadvarje to wysoko położona miejscowość nad rzeką Cetina, oddalona 37 km od Splitu i 25 km od Omisza. Słynie z wodospadów Gubavica i kanionu Cetiny. Większy wodospad ma prawie 50 m wysokości i należy do najwyższych w Chorwacji. W miejscowości rozległe widoki na okolicę.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Kontemplacja przyrody
Oba wodospady
Widok przy wodospadach
Kanion Cetin

Filmy

VideoBoS - Croatia - Zadvarje Waterfall

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Chorwacji. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe


Współrzędne geograficzne*:
Zadvarje - Wodospady Mała i Duża Gubavica

format D: N43.4337328°,  E16.8902886°
format DM: 43° 26.023968'N, 16° 53.417316'E 
format DMS: 43° 26' 01.44''N, 16° 53' 25.04''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Do Zadvarje dotarliśmy dużymi problemami z Omisza. Nie spodziewaliśmy się, że wodospady są położone tak daleko od naszej bazy  (nazwę Zadvarje trudno znaleźć na reklamach wodospadów). Jedzie się górskimi drogami, może powoli, ale za to widoki są super, a przy okazji można zakupić winko i rakiję (przy Jadranskiej Magistrali próżno było szukać sprzedawców).
Droga do wodospadów znajduje się przy stacji benzynowej (w 2010 roku nie była oznaczona). Jest tam prywatny ośrodek kempingowy z domkami, barem i placem do zabawy dla dzieci.
Idąc kilkadziesiąt metrów z parkingu (płatny, choć od nas nikt nie żądał zapłaty), ni stąd ni zowąd pojawia się wielka, skalista dziura, a w niej płynąca w kanionie rzeka Cetina i wodospady Gubavica (w rzeczywistości to jeden wodospad podzielony na dwa). Niestety można je podziwiać chyba tylko z góry.  W oddali po prawej stronie nad kanionem widać było jakiś most i światła w dół, więc możliwe, że  jest tam jakieś zejście, ale nie miałem czasu tego sprawdzić, bo zaczęło się ściemniać. 
Miejsce to jak i malownicza okolica są bardzo ciekawe (sam kanion robi większe wrażenie niż wodospady),  a o zmroku z pomarańczowym niebem i zarysami gór robi się bardzo klimatycznie. Nie jest to jednak atrakcja dla małego dziecka. Może się za to pobawić na placu zabaw. 
Możliwy jest dojazd wózkiem.
Przed wjazdem do Zadvarje po lewej stronie znajduje się parking z kramami z pamiątkami. Jest tam rozległy widok na okolicę i drogę, którą się przyjechało z Omisza. Wg tablicy informacyjnej mają tu  być relikty jakiejś warowni, ale nie udało mi się ich zlokalizować. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Niecodzienny widok kanionu i wodospadów
Możliwość posilenia się w barze/restauracji
- Wady
Skomplikowany dojazd
Wiek dziecka/i
2 lata
Data pobytu
wrzesień 2010
ZADVARJE - Wodospady Mała i Duża Gubavica
Kontemplacja przyrody
Oba wodospady
Widok przy wodospadach
Kanion Cetin

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Zadvarje w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Zadvarje wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.