Wielka zjeżdżalnia

BUKKSZEK - Kompleks termalny

 
4.0 (2)
713 0
foetus Zaktualizowano: 19-05-2020
Basen rekreacyjny

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kompleks termalny

Kompleks termalny w Bukkszek, w zachodniej części Gór Bukowych, powstał w wyniku  odkrycia leczniczych wód w 1937 roku, przy okazji poszukiwań ropy naftowej. Woda ze względu na unikalny skład i rzadkość występowania w skali światowej zyskała wielką sławę,  nazwano ją Salvus (zdrowie). Najpierw używana była do picia - butelkowano ją od 1940 r., potem do kąpieli i inhalacji. Tak jest do dzisiaj.
Źródło wody o temp. 39 st. znajduje się na głębokości 540 m. W składzie odkryto m.in. wysoką zwartość soli mineralnyuch, chlorki węglowodorów, jodki bromu. Działa ona wspomagająco przy leczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, chorób skóry, cukrzycy,  astmy, zapalenia gardła, w rehabilitacji pourazowej,  w problemach ginekologicznych. Regularnie pita zapobiega wrzodom żołądka i tworzeniu się kamieni nerkowych. Stosowanie wody Salvus jest również wskazane w dolegliwościach metabolicznych, trawiennych i oddechowych.
W 2012 roku obiekt został  odnowiony  i rozbudowany, m.in. o  piętowy budynek z basenami krytymi, sauną,  ofertą masażów oraz  komorą solną gdzie przez kwadrans oddycha się gęstą mgłą z wody Salvus. Charakterystycyną cechą basenów w Bukkszek jest niestosowanie chloru oraz najdłuższa zjeżdżalnia na Węgrzech (136 m).
Kompleks jest czynny przez cały rok (poza sezonem tylko część pod dachem), niektóre baseny odkryte działają od 1 czerwca, ale w pełni obiekt funkcjonuje od ok. połowy czerwca, w godz. 9-19.


GALERIA

Zdjęcia

Brodzik kryty
Basen leczniczy kryty
Basen dla dzieci
Baen leczniczy pod daszkiem
Basen rekreacyjny ze zjeżdżalniami
Część dodatkowo płatna
Basen pływacki
Wielka zjeżdżalnia

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Węgrzech. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Adres:
Bükkszékfurdo - Termálstrand Kft. -Fürdő út 10, Bükkszék, tel: +36-30-500-3437

Współrzędne geograficzne*:
Bukkszek /  - Kompleks termalny

format D: N 47.9935692°,   E 20.1743853°
format DM: N 47° 59.614152',   E 20° 10.463118'
format DMS: N 47° 59' 36.85'',   E 20° 10' 27.79''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Bukkszek w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Bukkszek wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 2

Ocena atrakcji 
 
4.0  (2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
4.0
szału nie ma, ale dzieciom wystarczy
dodatkowo camping oddalony od kompleksu

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10 i 15 lat
Data pobytu
lipiec 2019
BM
Ocena atrakcji 
 
4.0
Kompleks w Bukkszek został odnowiony, ale nie całkiem pozbył się klimatu archaicznego kąpieliska rodem z czasów komuny.
Decydując o przyjeździe tu nie należy na pewno kierować się sloganami o najdłuższej zjeżdżalni na Węgrzech. Faktycznie, jest sporych rozmiarów, ale wykonana bezmyślne. Droga na górę bardzo długa i trzeba pokonywać ją oczywiście boso wspinając się po betonie. Zjazd wolny i mało emocjonujący. Zjeżdżalnia cieszy się więc znikomą popularnością, korzystało z niej średnio 1-2 osoby na godzinę, wysiłek i zdarte stopy nie są tego warte. Dodatkowo każą sobie za nią dopłacać 1000 forintów!
Najważniejszy basen to rekreacyjny. Posiada on 3 kolorowe zjeżdżalnie. Nie są duże, maja wspólne wejście, więc i kolejka jak jest, to szybko się posuwa. Dzieci fajnie się bawią, choć jedna rura jest źle zaprojektowana - ma za mały spadek i syn zatrzymywał się w środku.
Poza tym jest rwąca rzeka i fala, ale w bardzo małym kręgu. Pozytywne odczucia psuła jednak woda, która była za zimna. Zdecydowanie brakowało jej z 4-5 stopni C.
Następny basen to leczniczy z materiałowym daszkiem chroniącym od słońca, oblegany przez starsze osoby. Tu z kolei woda była bardzo ciepła
W tej części znajduje się jeszcze strefa gastronomiczna. Stanowiska po kolei oferują langosze, napoje z lodami i dania restauracyjne. Dość skromne, ale wystarczające.
Po drugiej stronie głównej alei znajduje się wspomniana wielka zjeżdżalnia, basen dziecięcy, pływacki i kąpielisko pod dachem. Dookoła dziecięcego jest mało miejsca na rozłożenie się, ale przynajmniej jest trochę cienia. Z atrakcji posiada on tylko małą zjeżdżalnię.
Część kryta jest osobno płatna w barze przy budynku za ok. 1000 forintów/osoba. W kasie głównej można też chyba kupić bilet łączony, ale nie było to jasno przedstawione.
Wewnątrz budynku mamy do dyspozycji brodzik, basen zewnętrzny, relaksacyjny z hydromasażami i leczniczy. Poza tym jest tu sauna i pokój zabaw dla dzieci, z których nie korzystaliśmy. Brodzik dla maluchów jest lepszy od tego na zewnątrz, bo posiada kilka urządzeń do zabawy. Ogólnie jednak część kryta to nic specjalnego.
Co do całego kompleksu w Bukkszek mam mieszane odczucia i drugi raz nie przyjechałbym tu. Nie jest może źle i podobno woda ma wybitne właściwości zdrowotne, ale w Egerze i okolicach jest sporo lepszych kąpielisk, a biorąc pod uwagę wszystkie dopłaty to i tańszych...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10 i 2 lata
Data pobytu
sierpień 2018
Basen rekreacyjny
Brodzik kryty
Basen leczniczy kryty
Basen dla dzieci
Baen leczniczy pod daszkiem
Basen rekreacyjny ze zjeżdżalniami
Część dodatkowo płatna
Basen pływacki
Wielka zjeżdżalnia