ikonka POROSZLO - Ścieżka przyrodnicza Vizi Setany

Informacje o atrakcji turystycznej

POROSZLO - Ścieżka przyrodnicza Vizi Setany
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Ścieżka przyrodnicza Vizi Setany
Ścieżka przyrodnicza Vizi Setany powstała w 2005 roku na środku jeziora Cisańskiego (Tisza), 500 m od brzegu miejscowości Poroszlo. Należy do Parku Narodowym Hortobágy, znajdującego się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Drewniane pomosty długości ponad 1500 m połączyły 3 wyspy. Na trasie umieszczono 2 wiaty do obserwacji ptaków oraz 1-metrową wieżę widokową. Postawiono też tablice informacyjne nt. flory i fauny jeziora Cisańskiego. . W 2015 r., po rocznej przerwie technicznej pomosty zostały wyremontowane. Do niedawna dostęp do ścieżki zapewniało swoimi łodziami pobliskie Centrum Ekologiczne, ale aktualnie Park Narodowy współpracuje z prywatnym portem Fuzfa, który dowozi turystów swoimi łodziami odpływającymi o pełnych godzinach. Odległość do pokonania łodzią to 1 km.
Atrakcja jest dostępna codziennie od 1 kwietnia do 31 października w godz. 9:00-19:00 (15.06-31.08), po sezonie krócej.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Poroszlo - Ścieżka przyrodnicza Vizi Setany
format D: N 47.64259°,   E 20.663671°
format DM: N 47° 38.5554',   E 20° 39.82026'
format DMS: N 47° 38' 33.32'',   E 20° 39' 49.22''
pytajnik
Adres:
Tisza-tavi Vízi Sétány - Poroszlo, tel. +36 30 8632775, +36 30 9853 209

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Poroszlo w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

   

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Poroszlo wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  24 października 2018

My dostaliśmy się tam na piechotę z darmowego parkingu w centrum miasta, bo całe jezioro jest otoczone deptakiem dla rowerzystów i pieszych prowadzącym po wale.
Niedaleko jest jednak parking przy jakimś hotelu czy restauracji i chyba tam można się zatrzymać najbliżej portu.
Co godzinę odpływają z niego ok. 10-osobowe łodzie (zabierają również wózki bez potrzeby składania) i cumują przy początku ścieżki, oznaczonej dużym napisem Vizi Setany, który widać podczas zwiedzania pobliskiego Centrum Ekologicznego.
Po przypłynięciu mamy nieograniczony czas na spacer czy obserwowanie ptaków. Obsługa trasy radzi aby cały czas skręcać w lewo, wtedy na pewno obejdziemy całość ścieżki i warto się do tego zastosować. Gdy chcemy wrócić idziemy do początku trasy i zabiera nas jedna z łodzi, które krążą w tę i z powrotem do portu (czasem trzeba poczekać kilkanaście minut). Organizacja jest więc dla turystów bardzo wygodna.
Kolejny plus to utworzenie części trasy okrężnej, więc wracając nie musimy iść tą samą drogą. Inna sprawa, że ścieżka wiedzie pośród szuwarów i po pewnym czasie i tak staje się monotonna, a wręcz trochę nudna. Tylko miejscami mamy prześwit w trzcinie i widok na otwartą przestrzeń, wtedy można podziwiać piękno jeziora Cisańskiego. Odradzam zwiedzanie w palącym słońcu, bo my trafiliśmy na takie warunki i dało nam to nieźle w kość, cienia jest tu bowiem bardzo mało.
Jednak ogólnie atrakcja jest świetna, spędziliśmy tu 2 godziny. Po drodze mamy 2 wiaty, z których można wypatrywać ptaków (trzeba mieć lornetkę) lub po prostu traktować jak punkty widokowe. Wspomniana wieża nie jest wcale najlepszym z nich, bo umiejscowiono ją w terenie zarośniętym (tutaj pewnie można wypatrzyć ciekawe gatunki ptactwa). Obok wieży znajduje się mała przystań i jest tam dojście nad wodę, widzieliśmy przepływające kajaki, łódki, a także kaczki i 1 łabędzia. W tak interesującym miejscu powinny być ławki, ale niestety jest tu tylko zamykana furtka i mieliśmy chyba szczęście, że ktoś przed chwilą przypłynął, dlatego pozostała otwarta. Przewodnik już czekał aż wyjdziemy, aby ją zamknąć. Ławki są za to pod koniec trasy okrężnej (czyli na początku, jeśli ktoś najpierw pójdzie w prawo) wraz z WC, jest to specjalne miejsce wyznaczone na odpoczynek.
Podczas powrotu sternik nieco ożywia zmęczonych pasażerów prezentując możliwości łodzi i wciskając gaz do dechy - bardzo fajne zwieńczenie wycieczki!


Galeria
Wiek dziecka(i)
10 lat
Data pobytu
sierpień 2018
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad