ikonka GYOR - Kąpielisko termalne Raba Quelle

Informacje o atrakcji turystycznej

GYOR - Kąpielisko termalne Raba Quelle
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kąpielisko termalne Raba Quelle
Kompleks termalny Rába Quelle położony jest w centrum Gyor, w widłach rzek Dunaj i Raba. Powstał w 2003 roku. Woda zasilająca baseny pochodzi z 3 źródeł na głębokości 2 km i ma temperaturę ok. 67 st C. Posiada w swym składzie wodorowęglany, chlorek jodu oraz kwas metakrzemowy. Pomaga ona w chorobach narządów ruchu, kości i stawów, układu oddechowego, schorzeniach ginekologicznych, mięśniowych. Obiekt jest jednym z nielicznych węgierskich kąpielisk termalnych, w których nie stosuje się chloru. Część basenowa składa się z 9 niecek, 2 zjeżdżalni i 10-metrowego wodospadu, a Saunapark oferuje kilkanaście saun, w tym 5 fińskich, na podczerwień, solną i do aromaterapii. Ofertę uzupełniają różnorodne zabiegi medyczne i kosmetyczne. Kompleks jest otwarty przez cały rok w godz. 9:00-20:00, a w piątki i soboty do 21:00. W ścisłym sezonie letnim czynne jest dodatkowe kąpielisko otwarte z plażą, basenem rekreacyjnym (z pływającymi dmuchańcami i trampoliną), brodzikiem i zjeżdżalniami (8:00-20:00).
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Gyor - Kąpielisko termalne Raba Quelle
format D: N 47.688259°,   E 17.627291°
format DM: N 47° 41.29554',   E 17° 37.63746'
format DMS: N 47° 41' 17.73'',   E 17° 37' 38.25''
pytajnik
Adres:
Rába Quelle - Fürdő tér 1,Győr, tel : (+36) (96) 514 900

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Gyor w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Gyor wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  19 czerwca 2016

Czerwcowa wycieczka do Gyor i okolic ostatecznie zrewidowała moje przekonanie, że na Węgrzech (ze względu na cieplejszy klimat) sezon rozpoczyna się wcześniej. Niestety niewiele kompleksów termalnych jest w pełni gotowych przed wakacjami i baseny w Gyor nie były wyjątkiem. Działała tylko część aquaparkowa i to na pół gwizdka, a baseny zewnętrzne były całkowicie zamknięte, mimo iż wszędzie podawana jest informacja, że są czynne od czerwca do sierpnia.
Aquapark jest dwukondygnacyjny z częścią pod dachem i otwartą. Wyróżnia się on 2 cechami. Pierwszą jest wielki wodospad, pod którym możemy sobie zrobić masaż pleców, a druga to niewiarygodne wręcz oszczędzanie na atrakcjach, polegające na tym, że wszelkie urządzenia wodne i dysze włączane były bardzo rzadko albo w ogóle.
Przykładowo basen rekreacyjny miał 2 tryby, w których na zmianę włączały się różne wodotryski i rwąca rzeka, przeplatane z trybem trzecim - ciszą, w którym nie działało nic. O ile pierwsze dwa trwały po ok. 5 minut, to trzeci ze 20! I tak było wszędzie. Wielki wodospad włączali tak rzadko, że widzieliśmy go 2 razy w ciągu pierwszej godziny przebywania w części po dachem. Wodospad fajnie wygląda, ale strumień wody spada z tak ogromną siłą, że masaż nim to raczej średnia przyjemność.
Jeden basen na piętrze pozostał dla nas zagadką. Tworzy go okrągła niecka z wnęką po środku, w którym woda tylko stała, choć co jakiś czas przychodziliśmy go sprawdzać. W dnie i ścianach było widać otwory i dysze, więc coś tam powinno się dziać, ale nie włączono tego ani razu!
Najlepszy element basenów pod dachem to mini-zjeżdżalnia rynnowa. Całkiem długa, ale z małym spadkiem, więc dość wolna i bezpieczna dla dzieci. Pewnie dlatego nikt jej nie pilnował, można było zjeżdżać po kilka osób na raz. Dzieciaki ją uwielbiały, choć jest trochę męcząca, bo wymaga wchodzenia po schodach na piętro. Szczytem bezczelności obsługi było, gdy nagle wyłączono dopływ wody nawet i do tej atrakcji. Kilkoro maluchów zostało w środku i musiało odpychać się rękami, aby dojechać na dół!!
Na piętrze jest jeszcze płytki brodzik dla bardzo małych dzieci z 1 małą zjeżdżalnią. Tutaj także nic się nie działo, woda stała całkowicie nieruchomo, nikt się nie kąpał. Obok znajduje się sala zabaw z jednym, ale za to dużym urządzeniem do wspinania i zjeżdżalnią.
Sporą część kompleksu termalnego zajmują baseny lecznicze - wygląda jakby właśnie seniorzy byli główna klientelą, bo w jednym basenie na otwartym powietrzu było więcej ludzi niż w całej reszcie. Basen ten jest bardzo duży i posiada daszek chroniący przed słońcem. W środku są jeszcze 3 inne baseny z najcieplejszą wodą, w których nie zaleca się zbyt długiego przebywania. Jeden z nich jest bardzo klimatyczny, bo zaciemniony, z oświetleniem podwodnym i gwiazdami na suficie.
Na zewnątrz aquapark wygląda dosyć ładnie, posiada zadbaną roślinność, są fragmenty wybetonowane jak i trawiaste, można więc rozłożyć się z kocem czy namiotem. Jest tu również malutki plac zabaw. W zewnętrznym basenie rekreacyjnym utworzono grotę i dużą zjeżdżalnię z ciekawie wykonanym wylotem wewnątrz krzaków. To wszystko nie miało wpływu na ogólnie mizerną atrakcyjność aquaparku i po 1,5 godziny zaczęliśmy się nudzić. Zostaliśmy jednak dłużej, aby w pełni skorzystać z dobrodziejstw basenów leczniczych, które podobno są wyjątkowo zdrowe (choć nie dla dzieci).
Podchodząc do ogrodzenia można było zobaczyć puste baseny kąpieliska zewnętrznego zwanego "plażowym" z wysoką spiralną rynną, które teoretycznie powinno być czynne, a nie było. Pomiędzy oboma obiektami zainstalowano bramki, więc chyba klienci aquaparkowi mogą swobodnie przechodzić do kąpieliska plażowego, ale odwrotnie już nie.
Jeśli chodzi o gastronomię, to na piętrze działała stołówka, ale z baaardzo zawyżonymi cenami. Na parterze była kawiarnia wodna i sprzedaż lodów gałkowych, a na zewnątrz stał bar z typowymi węgierskimi daniami, jak Bogracs czy Langos, ale mimo wystawionego menu był zamknięty.
Ogólnie aquapark w Gyor w czerwcu okazał się sporą porażką - był to najsłabszy kompleks termalny na Węgrzech z kilkunastu jakie dotychczas odwiedziliśmy, a przy tym jeden z droższych. Trudno zrozumieć działania obsługi, która robi wszystko aby odwiedzający nie bawili się w ich basenach zbyt dobrze. Być może w sezonie wakacyjnym, przy większej liczbie odwiedzających jest inaczej...


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
czerwiec 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
70
Zgłoś naruszenie zasad