ikonka KOMAROM - Kompleks termalny

Informacje o atrakcji turystycznej

KOMAROM - Kompleks termalny
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kompleks termalny

Kompleks termalny Brigetio w nadgranicznym mieście  Komarom położony jest w centrum miasta i ma wielkość 2,5 ha. Miejscową wodę o temperaturze 62 st. C uznano za leczniczą w 1967 r. i od tego czasu jest wykorzystywana w celach relaksacyjnych i medycznych. Jest sklasyfikowana jako woda wapniowo-magnezowo-wodorowęglanowa z chlorkami i siarczkami. Wspomaga  leczenie  schorzeń stawów, reumatyzmu, nadciśnienia, chorób kobiecych, chorób nowotworowych. Tradycje te są kontynuowane od czasów rzymskich, czego dowiodły odkryte w 2014 r pozostałości rzymskich term sprzed 1700 lat o wielkości ok. 800 m2. Obiekt został odnowiony w  2005 r. kosztem 400 mln forintów. W części otwartej i krytej  oferuje łącznie:  3 baseny lecznicze (30-38 st. C), 2 pływackie, 1 dziecięcy, 1 do nauki pływania, 1 rekreacyjny, 1 jakuzzi oraz osobno saunę. Przy basenach działa  Thermal Hotel & Camping oraz camping Solaris.
Kompleks jest otwarty  przez cały rok  w godz. 9:00-20:00, ale cześć basenów zewnętrznych od połowy maja.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Komarom - Kompleks termalny
format D: N 47.743685°,   E 18.129344°
format DM: N 47° 44.6211',   E 18° 7.76064'
format DMS: N 47° 44' 37.27'',   E 18° 07' 45.64''
pytajnik
Adres:
Brigetio Thermalspa - Táncsics Mihály utca 34-36, Komárom, tel. (+36) 34 342 551

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Komarom w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Komarom wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.5 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.5
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  29 maja 2016

Baseny w pełni działały na początku czerwca, co było chwalebnym wyjątkiem pośród okolicznych kąpielisk. Do wyboru są 3 rodzaje biletów: podstawowy obejmujący część zewnętrzną + krytą, nieco tańszy jest na samą część zwaną "plażowa" oraz najdroższy na zewnętrzną, krytą i saunę.
Część otwarta jest znacznie większa od krytej. Największa niecka to zbiornik rekreacyjny z różnymi atrakcjami, w tym 1 szeroką zjeżdżalnią oraz 1 małą dla najmłodszych. Można zjeżdżać do woli, kolejek praktycznie nie ma. Jest tu też przymocowany do dna wielki dmuchaniec, na który uwielbiał wspinać się nasz syn, mimo że był za mały aby robić to samemu, więc musieliśmy go podtrzymywać. Było to dość niebezpieczne, bo dzieciaki spadają z niego ze wszystkich stron i mogą niespodziewanie spaść nam lub dziecku na głowę. Ale zabawa jest przednia.
Brodzik jest także bardzo porządny. Podzielony na 2 części, dla brzdąców w każdym wieku. Ma kilka gadżetów, np. żyrafę sikającą wodą, podobnego pajaca, huśtawkę czy węża który jest świetną zakręconą zjeżdżalnią. Zaletą jest też to, że brodzik po południu był częściowo w cieniu.
Lecznicze baseny są 2, ułożone w fantazyjny kształt, otoczone drewnianym dachem, który umożliwia schowanie się zarówno przed słońcem jak i deszczem. Jeden jest cieplejszy, drugi chłodniejszy. Dostęp do nich jest bardzo niewygodny, bo są wydzielone z reszty basenów, a dostać można się tylko korytarzem z budynku przy bramie wejściowej. Prawdopodobnie tańszy bilet wejściowy nie pozwala na wejście do nich (ale nie jestem tego pewien). Dzieci mają tu wstęp wzbroniony. Tłoku nie było, bo powierzchnia duża, ale najlepsze miejsca w cieniu były obstawione przez seniorów.
Ostatni basen zewnętrzny to pływacki z zimną wodą.
Pod dachem pływało dosłownie kilka osób. Są tu 3 niecki. Największa to pływacka, ale z cieplejsza wodą niż na zewnątrz. Średnia jest do gier wodnych i nauki opływania. Leżą przy niej różne wodne przyrządy, jak deski, makrony itp. Można z nich dowolnie korzystać, więc dzieci mają tu fajną rozrywkę. Trzecia to niewielki basen leczniczy.
Ogólnie wszystko jak trzeba i nie byłoby się do czego przyczepić, gdyby nie gastronomia. Niestety po raz kolejny w tych rejonach napotkaliśmy na problem z dostępnością jedzenia. Coś co jest niespotykane we wschodnich Węgrzech, na północnym zachodzie wygląda na regułę. Dania obiadowe serwowała tylko 1 restauracja ze stolikami, ale tak mała że aby w ogóle usiąść trzeba było stać w kolejce! To oczywiście powoduje, że czas oczekiwania jest trudny do oszacowania, bo nie wiadomo ile komu zajmie konsumpcja i kiedy zwolni stolik.
Jest tradycyjny na Węgrzech bar z langoszami, ale również z długim ogonkiem. Stanąłem w nim, ale po 15 minutach zrezygnowałem, gdy przesunąłem się o ok. 1/4 drogi do lady. Tylko cukiernia miała znośną kolejkę. Obiad zjedliśmy więc dopiero późnym popołudniem, gdy się przeludniło, ale menu było już przetrzebione.
Obiekt posiada darmowy parking, ale jest on dość mały i może być konieczne szukanie miejsca wzdłuż ulicy lub bocznych dróg.


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
czerwiec 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad