ikonka LIPOT - Baseny termalne

Informacje o atrakcji turystycznej

LIPOT - Baseny termalne
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Baseny termalne

Baseny termalne w Lipot powstały w 2011 roku. Są jednym z nowocześniejszych tego typu obiektów na Węgrzech. Zajmują ok. 10 ha i mieszczą 6 niecek, saunę fińską, gabinety masażu. Można tu zagrać w siatkówkę plażową i piłkę nożną, badmintona i ping-ponga. Źródło wody uznanej za leczniczą w 2004 roku, ma 65 st. C (w basenach od 27 do 38 st.C). Posiada niską twardość i zawiera wodorowęglan sodu oraz korzystne dla zdrowia fluorki. Wspomaga leczenie zwyrodnienia stawów i kręgosłupa, przewlekłe choroby zapalne stawów, choroby reumatyczne i mięśniowo-szkieletowe. W 2012 roku w kompleksie otwarto Thermal Camping z darmowym wejściem na baseny dla gości. 2 lata później zbudowano największy basen rekreacyjny ze zjeżdżalniami rynnowymi. Kompleks jest czynny codziennie w godz. 9:00-20:00 od maja do września, ale część basenów dopiero od połowy czerwca. Parking bezpłatny.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Lipot - Baseny termalne
format D: N 47.861505°,   E 17.456109°
format DM: N 47° 51.6903',   E 17° 27.36654'
format DMS: N 47° 51' 41.42'',   E 17° 27' 21.99''
pytajnik
Adres:
Lipóti Termál- és Élményfürdő - Fő út 84, Lipót, tel. (+36) 96 215 723

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Lipot w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Lipot wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.5 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.5
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  24 maja 2016

Lipot to malutka miejscowość z zawiłym dojazdem, ale kompleks termalny, choć niezbyt rozbudowany, jest wysokiej klasy. Nie mogliśmy w pełni skorzystać z tego co oferuje, bo najlepszy basen był dopiero przygotowywany do otwarcia. Przyjeżdżając przed sezonem trzeba więc sprawdzić dostępność na stronie WWW, niestety po węgiersku, bo w wersji angielskiej przetłumaczyli jak dotychczas tylko menu. Z tego co było widać basen ten ma urządzenia dla dzieci, sztuczna falę i 5 rur do zjeżdżania (w tym 2 bliźniacze) - wyglądał świetnie.
Kompleks wyróżnia się ilością zieleni - przestrzeń wypełniona trawnikami jest bardzo duża. I odległości też, np. od basenu dziecięcego do największego rekreacyjnego (tego nieczynnego) jest całkiem spory kawałek. Po drodze można zobaczyć oryginalne saunę. Obrzeżem terenu basenowego płynie rzeczka pelna rybek i na niej utworzono młyn, który w środku mieści saunę a na zewnątrz mechanizm koła młyńskiego wylewa na głowy chętnych kubeł zimnej wody!
Specjalnie dla dzieci naliczyłem 3 działające atrakcje. Do pływania i chlapania w wodzie jest brodzik z drewnianym mostkiem i niewielkimi zjeżdżalniami. Podzielono go na 2 części: płytką i bardzo płytką. Nic specjalnego, ale był cały czas pełny - maluchy dobrze się tu bawiły. Druga rzecz to betonowy plac wypełniony różnymi prysznicami, rurami z sikawkami, wodotryskami. Pierwszy raz coś takiego widzieliśmy. Fajne dla dzieciaków, którym nie straszne zachlapane oczy. Poza tym jest tradycyjny plac zabaw.
Basen rekreacyjny mniejszy był mocno zatłoczony, ponieważ na nim skupiła się większość ludzi, ale dało się wytrzymać. Tutaj ciekawym rozwiązaniem jest szeroki wodospad na jednym boku basenu. Jest też rwąca rzeka, szeroka zjeżdżalnia, grzybek i bicze wodne.
Baseny lecznicze są 2 obok siebie. Jeden ma gorącą wodę, drugi nieco chłodniejszą. Seniorów było o dziwo stosunkowo niewielu, więc nie było tłoku. Podobna sytuacja w basenie pływackim.
Wszystko byłoby fajnie gdyby nie gastronomia. Postawiono bardzo mało punktów i efekt taki, że tworzą się olbrzymie kolejki. Duży budynek stołówki mieści w środku restaurację z jedzeniem na wagę oraz bar z piwem i napojami. Z boku jest jeszcze okienko z lodami. I tylko piwo można tu dostać szybko. Przeczekaliśmy jak długo się dało porę obiadową, a i tak swoje odstaliśmy. Jedzenie jednak jest dobre. Nieco dalej stoi budka z langoszami, ale tam jest kolejka permanentna i chyba o każdej porze dnia trzeba stać ok. 1 godzinę...


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
czerwiec 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
90
Zgłoś naruszenie zasad