ikonka SZINPETRI - Gigantyczna książka

Informacje o atrakcji turystycznej

SZINPETRI - Gigantyczna książka
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Gigantyczna książka
Największa książka świata została ukończona w 2010 roku przez Bélę Varga i Gábora Varga (ojca i syna). W tym samym roku została zapisana w Księdze Rekordów Guinnessa. W 2012 roku utraciła swój tytuł na rzecz nieco większej księgi z Dubaju. Atrakcja jest położona we wsi Szinpetri, sąsiadującej z miejscowością Josvafo, znaną z jednego z wejść do jaskini Aggtelek. Książka ma wymiary 4,2 m x 3,8 m (okładka) i waży 1420 kg. Posiada 346 stron poświęconych Parkowi Narodowego Aggtelek.
Prywatne muzeum, które ją udostępnia, posiada również własny młyn wodny i przedstawia ekspozycję o dawnym druku, Gutenbergu i wytwarzaniu papieru.
Obiekt jest udostępniony od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-17:00.
Typ atrakcji

Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Szinpetri - Gigantyczna książka
format D: N 48.482125°,   E 20.619422°
format DM: N 48° 28.9275',   E 20° 37.16532'
format DMS: N 48° 28' 55.65'',   E 20° 37' 09.92''
pytajnik
Adres:
A világ legnagyobb könyve - Dózsa Gy. 100, Szinpetri, tel. +36 30 291 2219, +36 30 935 0665

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (2) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Szinpetri w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Szinpetri wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  29 lipca 2015

Reklamy wokół Parku Narodowego Agttelek wyglądają zachęcająco - okładka wielkiej księgi i opierająca się o nią malutka postać - największa książka świata. Rzeczywistość wygląda jednak trochę inaczej.
Atrakcja umieszczona jest w bardzo ładnych prywatnych zabudowaniach nad rzeką i przy stawie, których część zamieniono na muzeum. Uroku okolicy dodaje wzgórze, na którego zboczu widać wielki rysunek salamandry czyli symbolu miejscowego parku narodowego.
Po wykupieniu biletu czekaliśmy dłuższą chwilę aż przewodnik skończy oprowadzać wcześniejszą grupę. Oprócz nas nie było nikogo, ale po chwili dojechało parę osób.
Księga rzeczywiście imponuje wielkością tylko szkoda, że traktuje się ją jak świętość! Jest odgrodzona barierką i jedna połowa wisi na linach, druga leży. Jest nie tylko unieruchomiona, ale nie można jej nawet dotknąć, o zmianie strony nie wspominając! A fajnie byłoby sprawdzić z jakiego papieru jest zrobiona i zobaczyć przynajmniej parę stron, a tak turyści mogą jedynie podejść i zrobić sobie zdjęcie.
Obok leżała jednak mniejsza wersja wielkiej księgi, wydawałoby się że właśnie po to aby zwiedzający dokładnie mogli się z nią zapoznać, ale nie. Ona także jest niedotykalna, tylko przewodnik (w rękawiczkach!) mógł ją dotknąć i nawet łaskawie przerzucił kartkę.
Jest to jakieś kompletne kuriozum, nie rozumiem sensu tworzenia tak beznadziejnej ekspozycji!
Na szczęście to nie wszystko co można tu oglądnąć. W drugiej części budynku mamy wystawę poświęconą drukarstwu. Można zobaczyć stare maszyny i akcesoria drukarskie i co najciekawsze, prezentowane jest działanie koła młyńskiego, które napędza dawne urządzenie do wytwarzania papieru. Oglądamy to zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz budynku.
Przewodnik cały czas coś opowiada, być może interesująco, ale tylko po węgiersku. Jednak czasami próbował nam przekazać istotne informacje mieszaniną niemieckiego i angielskiego. Wszelkie plansze i podpisy także tylko w j. węgierskim.
Zwiedzanie trwa ok. 30 minut.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
sierpień 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad