ikonka OROSHAZA - Kąpielisko termalne

Informacje o atrakcji turystycznej

OROSHAZA - Kąpielisko termalne
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę
Baseny w Orosházie znajdują się 3 km od centrum miasta, nad jeziorem Gyopáros, będącym połączeniem 3 mniejszych zbiorników. Źródło termalna wykorzystywane było tu już w II poł. XIX w. Miejscowy lekarz wybudował tu wtedy spa i otwarte kąpielisko. Jego znaczący rozwój nastąpił po II wojnie św., a obecny kompleks powstał w 2004 r. Składa się z aquaparku (Élményfürdő), kąpieliska parkowego (Parkfürdő) i saunaparku. Aquapark to 4 baseny wewnętrzne i 3 zewnętrzne + 2 zjeżdżalnie rurowe na powierzchni 6 tys. m2. Kąpielisko parkowe to dalszych 6 basenów, w tym jeden pod dachem, saunapark 8 rodzajów saun + basen do nurkowania. Lecznicze działanie wody określanej jako geoterma wodorowęglanowa alkaliczna z dużą zawartością potasu, chlorku sodu, żelaza ma wpływ na choroby reumatyczne, kręgosłupa, stawów i mięśni, dolegliwości ginekologiczne, wspomaga terapię powypadkowa. Wydobywana jest z 2 odwiertów na głębokości 890 m i ma temperaturę 52 st C . Obiekt oferuje również korty, boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej, wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz wystawę w dawnej wieży ciśnień.
Część aquaparkowa jest czynna prze cały rok (g. 10:00-20:00, a w pt i sb. do północy), część parkowa od 1.05 do 31.08 (g. 08:00 - 20:00).
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Oroshaza - Kąpielisko termalne
format D: N 46.567098°,   E 20.627921°
format DM: N 46° 34.02588',   E 20° 37.67526'
format DMS: N 46° 34' 01.55'',   E 20° 37' 40.52''
pytajnik
Adres:
Orosháza-Gyopárosfürdő - Fasor u. 3, 5904 Gyopárosfürdő, tel (+36) 68 512-260

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (0) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Oroshaza w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Oroshaza wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  10 maja 2015

Kąpielisko odwiedziliśmy tuż przed sezonem w dzień powszedni. Rzadko zdarza mi się tęsknić za tłumem, ale w tym przypadku tak było. Obiekt po prostu zionął pustką! Dopiero po południu przybyło trochę więcej osób. Cały kompleks jest sporych rozmiarów i robi bardzo pozytywne wrażenie, przede wszystkim za sprawą dużej ilości zieleni i jeziorka, w które wkomponowano baseny.
Najpierw poszliśmy do aquaparku. W środku są 4 baseny + jakuzzi, w tym rwąca rzeka, leczniczy i dziecięcy, który jest podzielony, więc można uznać że to 2 osobne baseny. W jednej części jest zjeżdżalnia-słonik, w drugiej mikro-zjeżdżalnia i pajac tryskający wodą. Trochę skromnie, ale w części zewnętrznej jest podobne zestawienie - dwuczęściowy brodzik, tym razem z kulą, grzybkiem i drugą małą zjeżdżalnią. W sumie więc sporo tych baseników, ale urozmaicenie jeśli chodzi o głębokość żadne - wszystkie są bardzo płytkie. Wadą jest też usytuowanie wewnętrznej strefy dziecięcej przy drzwiach wyjściowych, co powoduje napływ zimnego powietrza na bawiące się dzieciaki.
Aquapark posiada 2 porządne zjeżdżalnie, z wylotami wewnątrz i na zewnątrz budynku. Na tarasie są jeszcze 2 baseny rekreacyjne, głównie z bąbelkami. Do dyspozycji gości darmowe leżaki. Niestety długo tu nie zabawiliśmy, bo gdy chmury zaczęły zasłaniać słońce robiło się chłodno.
Po przejściu do kąpieliska parkowego, można iść w lewo do basenu pływackiego i położonego za nim mniejszego basenu, zdaje się do nauki pływania (nie zaglądaliśmy tu) lub w prawo do kolejnej strefy basenowej, albo po prostu rozłożyć się na trawce nad malowniczym jeziorem z trzciną i liliami wodnymi, co też zrobiliśmy oczekując na odejście chmur. Są tu ustawione fajne drewniane huśtawki i trampolina. Jest ona płatna, ale nie u dozorującego chłopaka lecz w kasie basenów. Przy braku chętnych syn skakał sobie do woli. Na jeziorze można też popływać sprzętem wodnym.
Teren po prawej wygląda bardzo ciekawie za sprawą wysokiej wieży przypominającej latarnię morską. Dookoła niej rozłożone są różnorodne stoiska gastronomiczne, a na cyplu wysuniętym w jezioro zbudowano basen rekreacyjny. Wszystko razem prezentuje się wyśmienicie, szczególnie od strony basenu, szkoda tylko, że wieża była zamknięta - chyba tymczasowo, bo wisiała jakaś kartka.
Po drugiej stronie wieży stoi nowoczesny, w pełni przeszklony budynek z basenem leczniczym. Woda tu jest bardzo ciepła i prawie czarna, ale ratownik nie robi problemu rodzicom z maluchami i nasz dzieciak bardzo chętnie tu przebywał. Obok jest kolejny brodzik zewnętrzny, przypominający poprzednie - z grzybkiem, mikro-zjeżdżalnią i 2 zwierzętami. Niestety z jakiegoś powodu uparto się tu, aby wszystkie baseny dziecięce miały 20-30 cm wody. Problemem jest też bezczelne oszczędzanie na atrakcjach - we wszystkich brodzikach urządzenia wodne znacznie częściej były wyłączone niż działały, a na zewnątrz w ogóle ich chyba nie włączali. Mam nadzieję, że to przez niską frekwencję i nie jest tak zawsze. Kompleks posiada jeszcze fajną piaszczystą plażę z trzcinowymi parasolami, również wciśniętą w jezioro (nikogo tam nie było, więc nie wiem czy kąpiel w jeziorze jest możliwa) oraz zewnętrzny basen termalny.
Tak więc przedsezonowy okres i niezbyt wysoka temperatura powietrza nie pozwoliły nam w pełni skorzystać z tego co oferuje kąpielisko na wolnym powietrzu, ale podobało nam się tu, obiekt ma swój charakter, a dzięki części krytej można z niego korzystać przy każdej pogodzie.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
czerwiec 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad