ikonka SZEKESFEHERVAR - Zamek Bory'ego

Informacje o atrakcji turystycznej

SZEKESFEHERVAR - Zamek Bory'ego
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zamek Boryego
Aktualne ceny
Miejsce na medal 2011
ATRAKCJA WYRÓŻNIONA.
Co to oznacza?

Zamek Bory'ego (Bory-vár) to pałac z początku XX wieku wzniesiony przez ekscentrycznego artystę Jeno Bory'ego, który budował go sam wraz z dwoma pracownikami przez 41 lat jako dar dla swej małżonki Ilony Komocsin. Środki na budulec pozyskiwał m.in. ze sprzedaży własnych dzieł (obrazy i rzeźby). Obecnie pałacem zarządza rodzina twórcy, która na bieżąco prowadzi prace konserwacyjne, w celu zachowania budowli w swej pierwotnej formie. Jest ona udostępniana turystom prze cały rok, od marca do października codziennie w godz. 9:00-17:00.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Szekesfehervar - Zamek Boryego
format D: N 47.210986°,   E 18.45133°
format DM: N 47° 12.65916',   E 18° 27.0798'
format DMS: N 47° 12' 39.55'',   E 18° 27' 04.79''
pytajnik
Adres:
Bory-vár - Máriavölgy út 54, 8000 Székesfehérvár, tel. 06-22-305-570

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Szekesfehervar w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Szekesfehervar wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   4 maja 2014

Największa chyba atrakcja Székesfehérvár leży daleko poza starówką. Dojazd jest skomplikowany, ale dobrze oznaczony na drodze. Niezwykły to widok, gdy jadąc niczym nie wyróżniającą się dzielnicą z domkami, nagle pomiędzy nimi wyrasta wielka budowla, żywcem wyjętą z bajek Disneya.
Pałac jest prawie w całości przeznaczony do zwiedzania. Posiada tyle wież, wieżyczek, rzeźb, posągów, figurek, arkad i innych dekoracji, że człowiek jest po prostu oszołomiony, a w całą budowlę jest jeszcze pięknie wkomponowana zadbana roślinność.
Na wielkim dziedzińcu można pochodzić po murach z posągami królów węgierskich i wspiąć się na wysokie wieże. Z góry jednak ładne widoki są tylko na sam zamek, bo dookoła widać same drzewa i dachy domów (starówka jest za daleko).
My zwiedzaliśmy go z wózkiem, bo syn akurat spał i było nam dosyć ciężko. Trzeba się trochę powspinać schodami na poszczególne poziomy i dziedziniec, lepiej więc wózka nie brać albo zostawić przy kasie.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
czerwiec 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
40
Zgłoś naruszenie zasad