ikonka DEMJEN - Baseny termalne

Informacje o atrakcji turystycznej

DEMJEN - Baseny termalne
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Baseny termalne

Źródło termalne we wsi Demjen pod Egerem jest jednym z najmłodszych na Węgrzech, odkryto je dopiero w 2003 roku. Parę lat później rozpoczęto jego eksploatację i budowę kompleksu thermal spa. Woda wydobywana jest z głębokości 690 m i ma temperaturę 68 st. C. Zawiera wodorowęglany sodu i wapnia, twarde fluoryty, siarkę, żelazo oraz krzemionki. Wspomaga leczenie chorób stawów kończyn, reumatycznych, poprawia krążenie krwi i zdolność do ruchu, korzystnie działa na choroby skórne. Aquapark na wolnym powietrzu składa się z 7  basenów (w tym 1 przeznaczony do skoków i 1 zjeżdżalniowy) i 3 zjeżdżalni. Jest otwarty w sezonie codziennie od godz. 10:00 do 20:00.
W 2015 r. aquapark poszerzono o kryte kąpielisko jaskiniowe.

Typ atrakcji

Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Demjen - Baseny termalne
format D: N 47.837923°,   E 20.337932°
format DM: N 47° 50.27538',   E 20° 20.27592'
format DMS: N 47° 50' 16.52'',   E 20° 20' 16.56''
pytajnik
Adres:
Demjéni Termál Völgy - 3395 Demjén, Külterület, tel: (+36) 36 550 039, (+36) 30 8537419

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Demjen w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Demjen wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
grzegorz_urba  Autor  Autor: grzegorz_urba     Data dodania  28 lipca 2015

Odwiedziliśmy ten kompleks basenów 20.07.2015r.
Parking: darmowy, około godz. 16 żadnych problemów ze znalezieniem miejsca
Bilety: dla 3 osób dorosłych i 9-latki oraz 4 latka (wszedł za darmo) za bilet 3 godzinny zapłaciliśmy około 16 tys. Dodatkowo została pobrana opłata za 4 opaski: po 1 tys. za każdą - zwrot kaucji przy wyjściu.
Szatnie: przestronne chociaż w w szafce brakowało miejsca na obuwie.
Baseny: witają ciągiem krętych korytarzy gdzie znajdziemy wspomniany stolik do gry w szachy, bicze wodne (ich najbardziej żałuję, że nie skorzystałem) i brodzik dla dzieci. Jest też barek "wodny" ale też nie korzystałem (kierowca ;-). Obok tych krętych basenów znajduje się strefa spa: sauna, kącik relaksu, aromaterapia...
Po przejściu kilku metrów wchodzimy na teren zjeżdżalni: od łagodnych i prostych dla dzieci (4-latka złapałem na dole bo woda była dość głęboka) po ostre i szybkie zjeżdżalnie dla zaawansowanych. Ciekawostka: na górne poziomy żeby zjechać zjeżdżalnią wywozi winda.
Schodami znajdującymi się za szybem windowym wychodzimy do strefy "na powietrzu" (w cenie biletu): 3-kolorowa zjeżdżalnia, zjeżdżalnia pontonowa, basen z pseudo-jaskiniami, basen do skoków do wody (4,5 m. głębokości), brodzik dla dzieci ze słonikiem (4-latek jeszcze dawał radę), i ciekawe baseny z wodami leczniczymi. Ogólnie bardzo fajny kompleks tylko wydaję się trochę drogi - warto dopłacić kilka Forintów i wejść na cały dzień - na pewno nie będziecie się nudzić!


Galeria
Wiek dziecka(i)
4 i 9 lat
Data pobytu
lipiec 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
70
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  28 marca 2015

Baseny w Demjen położone są przy głównej drodze i posiadają darmowy parking, który może być niewystarczający, bo my ok. południa zajęliśmy jedno z ostatnich miejsc. Podobne szczęście mieliśmy z rozłożeniem się, znaleźliśmy dosłownie ostanie miejsce na nasz namiocik, skąd mieliśmy wszędzie blisko.
Jest to dosyć niezwykły kompleks termalny jak na Węgry, bo usytuowany na stoku wzgórza. Niecki są rozłożone piętrowo i zajmują stosunkowo małą powierzchnię.
Bilety są tanie, ale jest tu haczyk - jeśli chcemy skorzystać ze zjeżdżalni i możliwości skoków do wody, trzeba wykupić dodatkowy bilet aquaparkowy (czyli opaskę), który kosztuje więcej niż wejściowy. W sumie więc przekraczamy koszty normalnego biletu do praktycznie wszystkich kąpielisk w okolicy Egeru i Miszkolca, co jest grubą przesadą.
Widać, że baseny nie powstały z myślą o młodszych dzieciach, bo mało tu dla nich atrakcji. Żadnego placu zabaw i tylko 1 mały brodzik ze zjeżdżalnią - słonikiem, który jest odpowiedni może dla 3-latków. Z kolei duże zjeżdżalnie są całkiem fajne, ale dla trochę starszych dzieciaków. Jest ich 3, w tym jedna prosta z 3 ślizgami w kolorze węgierskiej flagi - świetnie to wygląda z daleka. Zjeżdżalnia z zakrętami przystosowana jest do zjazdu na podwójnych pontonach, można też używać własnych kół dmuchanych. Obok jest głęboki basen z 3 stanowiskami do skoków z różnej wysokości, a powyżej największy basen posiadający chyba tylko tryskającą wodę i poza tym żadnych atrakcji. Woda jest w nim zimna, a że temperatura powietrza nie była wysoka, praktycznie nie korzystaliśmy z niego.
Na tym kończy się część rozrywkowa aquaparku w Demjen. Pozostałe baseny służą do odpoczynku i kąpieli leczniczych. Ciekawy wydaje się basen z bardzo ciepła wodą, 2 wnękami i prysznicami. Te wnęki jednak aż się proszą aby wystylizować je np. na jaskinię, może jakoś przedłużyć i połączyć, bo obecne wykonanie jest prymitywne i nieestetycznie - widać brud i zacieki na ścianach.
Baseny lecznicze to 2 sąsiadujące ze sobą niecki na różnych wysokościach. Wyglądają najładniej, bo ozdobiono je kolumnami i drewnianym zadaszeniem. Dziecko ma tu możliwość zabawy, utworzono nawet kącik z małą zjeżdżalnią. Może porzucać piłką przez murki albo pobawić się woda spływającą z jednego basenu na drugi. Jest też fajny pomysł - kamienna szachownica na basenie górnym, która posiadała akurat komplet pionów i figur. Przejęliśmy ją i dopiero po kilkunastu minutach okazało się, że chyba zajęliśmy miejsce i własność kuracjuszy węgierskich, którzy zrobili sobie przerwę. Tak więc jeśli ktoś lubi szachy czy warcaby powinien wziąć ze sobą potrzebne akcesoria, bo gra w takim basenie to niezła frajda. Spędziliśmy tu najwięcej czasu.
W całym obiekcie naliczyłem 4 punkty gastronomiczne, w tym bar przy głównym basenie, punkt z langoszami oraz lekko oddalona pizzera i stołówka. Najlepsze wrażenie robił bar - miał ciekawe menu, ale już po godz. 15 nie podawano tam jedzenia obiadowego. Na pizzę nie było już czasu, poszliśmy więc do stołówki na naszą ulubioną zupę gulaszową. Niestety był to najgorszy gulasz jaki dostaliśmy na Węgrzech.
Podsumowując, kompleks termalny w Demjen odstaje nieco wielkością oraz atrakcyjnością od innych, ma trochę mankamentów, ale ceni się wysoko. Dzieciaki za małe na korzystanie ze zjeżdżalni mogą być znudzone, ale ogólne wrażenie jest w miarę pozytywne. Całość jest oryginalnie wykonana, te kilka basenów prezentuje się bardzo ładnie, a okolica jest malownicza.
Był to najbardziej kameralny z basenów węgierskich jakie odwiedziliśmy i trudno tu było usłyszeć polską mowę.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
sierpień 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
100
Zgłoś naruszenie zasad