ikonka DEBRECZYN - Ogród botaniczny

Informacje o atrakcji turystycznej

DEBRECZYN - Ogród botaniczny
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna

Pierwszy ogród botaniczny powstał w Debreczynie na początku XIX wieku. Na nowo zorganizowano go w latach 30-tych XX wieku, na cele naukowe i pokazowe. Wybuch wojny przerwał prace rozwojowe i powiększające obiekt. Po zniszczeniach został jednak ponownie odtworzony przez pracowników Katedry Botaniki miejscowego uniwersytetu. W latach 80-tych zaczęto tworzyć wielką kolekcję kaktusów. Obecnie liczba gatunków roślin przekracza 8000 (w tym 2500 kaktusów, a najdroższe z nich wyceniane są nawet na 30 tys. euro), a powierzchnia ogrodu to 12 ha. Egzotyczne gatunki takie jak bananowce, ananasy, awokado hodowane są w szklarniach i palmiarni otwartej w 1975 r.  Placówka jest otwarta dla zwiedzających w godzinach 8:00-18:00 (marzec-październik) i 8:00-16:00 (okres zimowy). Budynki szklarniowe z palmiarnią czynne są tylko w dni powszednie do godz. 15:00 a w piątek do 12:00.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Debreczyn - Ogród botaniczny
format D: N 47.556817°,   E 21.621496°
format DM: N 47° 33.40902',   E 21° 37.28976'
format DMS: N 47° 33' 24.54'',   E 21° 37' 17.39''
pytajnik
Adres:
Egyetemi Botanikus Kert - Móricz Zsigmond út , 4032 Debrecen, tel: +36 (52) 512 900

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Debreczyn w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Debreczyn wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   4 marca 2014

Jest to skromny ogród botaniczny, żeby nie powiedzieć 'ogródek', znajdujący się na tyłach Uniwersytetu debreczyńskiego. Składa się z głównej, wybrukowanej alei biegnącej przez cały obiekt oraz paru bocznych alejek ziemnych.
Najładniejszy jest rejon małego stawu po lewej stronie od wejścia. Myśleliśmy, że będzie więcej takich miejsc, ale niestety nie. Jest trochę kwiatów, ciekawych roślin i drzew, ale ogólnie bez rewelacji. Na końcu ogrodu stoją szklarnie i palmiarnia. Jest w nich przede wszystkim cała masa kaktusów i sukulentów, ale bez jakichś spektakularnych okazów. Są też bananowce, ale nie miały owoców i inne egzotyczne drzewka. Niestety z budynkami tymi jest pewien problem - panuje w nich tak nieznośny klimat (skrajny ukrop), że nie da się zbyt długo wytrzymać. Żona z synem po wyjściu z jednej szklarni, nie dała już rady wejść do innej, więc resztę oglądnąłem szybko sam, zalewany potem. Pamiętam też, że jedna szklarnia albo jej część była zamknięta.
Nasze wrażenia z ogrodu botanicznego były więc raczej średnie - można pospacerować, ładny kawałek zieleni, ale nic szczególnego. Dla dziecka znacznie bardziej ciekawa była wielka fontanna przed budynkiem uniwersytetu. Oba obiekty są dobrym punktem orientacyjnym, bo rzucają się w oczy z ulicy. My właśnie zatrzymaliśmy w ich rejonie i podeszliśmy do ogrodu ok. 0,5 km na piechotę. Być może da się podjechać autem pod sam ogród, ale jest to raczej wewnętrzny teren uczelniany, niedostępny dla normalnego ruchu.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
lipiec 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad