ikonka MISZKOLC - ZOO

Informacje o atrakcji turystycznej

MISZKOLC - ZOO
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
ZOO

Zoo w Miszkolcu (Miskolci Állatkert és Kultúrpark) powstało w 1983 roku. Zorganizowano je na terenie parku Csanyik przy dzielnicy Lillafured na obszarze 212 tys. m2. Wolontariusze zbudowali go w 100 dni. Początkowo prezentowało tylko dzikie zwierzęta z Parku Narodowego Gór Bukowych, ale z czasem pojawiły się w nim inne egzotyczne gatunki. Obecnie zoo posiada 700 zwierząt ze 120 gatunków żyjących na wszystkich kontynentach, w tym małpy, tygrysy, lamparty, wielbłądy. Ogród zoologiczny jest otwarty przez cały rok w godz. 9 - 16 (grudzień-połowa marca) i 9 - 18 (połowa marca-październik). Zwiedzać można jeszcze godzinę po zamknięciu.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Miszkolc - ZOO
format D: N 48.124757°,   E 20.655407°
format DM: N 48° 7.48542',   E 20° 39.32442'
format DMS: N 48° 07' 29.13'',   E 20° 39' 19.47''
pytajnik
Adres:
Miskolci Állatkert és Kultúrpark - 3500 Miskolc, Csanyik-völgy, tel. +36 46/332-121

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Miszkolc w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Miszkolc wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   5 sierpnia 2013

Do ZOO w Miszkolcu trafimy kierując się na dzielnicę turystyczna Lillafured. Tuż przed nią trzeba skręcić w prawo pod górę wg znaku aż dojedziemy do dużego bezpłatnego parkingu. Ogród położony jest na stokach zalesionego wzgórza w kształcie rogala ze szczytowym punktem po środku. Dlatego, mimo że nie jest duży, to spacer wymaga trochę wysiłku, szczególnie dla rodziców z wózkami. Najciekawsze zwierzaki są w początkowej części, m.in. surykatki, małpy, tygrys, wielkie jaszczury, niedźwiedzie, najbardziej jednak zapadł mi w pamięci pancernik, który był bardzo aktywny. Kopał norę, wchodził do niej, biegał dookoła - naprawdę super się go oglądało! Dalsza część to duże zagrody ssaków jeleniowatych, zebr, wielbłądów itp. zdecydowanie mniej
atrakcyjne.
ZOO jest ogólnie bardzo przeciętne, posiada jednak dwa oryginalne elementy. Pierwszy to wielka drewniana wieża ze zjeżdżalnią i minityrolką. Jak głosiła tablica powstała z funduszy unijnych i wg mnie jest przykładem totalnie bezsensownej inwestycji. Wieża ma kilkanaście metrów wysokości, ale jest niższa od otaczających ją drzew, więc nie służy jako punkt widokowy. Jej funkcja to chyba obserwacja ptaków - tak można sądzić z tablicy informacyjnej po węgiersku, ale my żadnych ptaków nie widzieliśmy. Zjeżdżalnia znudziła się synowi po 2 czy 3 zjazdach, tyrolka jeszcze szybciej, bo jest źle wykonana - spadek jest za mały i zjeżdża się bardzo powoli. Pewnie dlatego wieża cieszyła się praktycznie zerowym zainteresowaniem odwiedzających.
Druga wyróżniająca rzecz to ścieżka przyrodnicza przecinająca dolinę po środku ZOO. Prowadzi ona przez las i posiada kilka tablic poglądowych, chyba o faunie i florze okolicznych terenów. Las jest ciemny i cichy, bo jakoś nikt oprócz mnie nie szedł szlakiem (dzieciaka też nie udało się zaciągnąć). Dodatkowo w połowie ścieżki jest wąwóz czy też wysychające koryto rzeki, które pokonuje się mostem wiszącym wykonanym z desek i siatek. Wrażenia są więc bardzo fajne, a sam pomysł ścieżki świetny.
Poza tym ZOO posiada plac zabaw i przyzwoite toalety. Nie przypominam sobie żadnej restauracji tylko małe budki z lodami albo fastfoodami, które były zamknięte w czerwcu oraz kraniki z wodą pitną.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
czerwiec 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
41
Zgłoś naruszenie zasad