ikonka MISZKOLC-LILLAFURED - Jaskinia Anna

Informacje o atrakcji turystycznej

MISZKOLC-LILLAFURED - Jaskinia Anna
Kraj / Region
  • Atrakcja na złą pogodę
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Jaskinia Anna

Jaskinia Anny (Anna-barlang) została odkryta w 1833 r. przy okazji doprowadzania podziemnym szybem wody do pieca żeliwnego nad jeziorem Hamor. Mimo zachwytów nad jej pięknem m.in. poety Sándora Petőfiego, w drugiej połowie XIX wieku została zapomniana. Ponownego otwarcia dokonano w 1912 r., a od 1927 r. po odkryciu nowych korytarzy i elektryfikacji utworzono trasę turystyczną i wykonano wejście, które funkcjonują do dziś. Jest to jaskinia wapienna powstała w wyniku rozpuszczania skał przez wodę ok. 40 000 lat temu. Posiada długość 568 metrów, z czego dla turystów udostępniono 400 m. W jaskini żyje 28 gatunków stawonogów oraz nietoperze. Jest otwarta od 1 kwietnia do 30 września w godzinach 10-17, w październiku do 16, a potem tylko 1 wejście dziennie o 12. Wstęp o pełnych godzinach (ostatnie  zawsze na godzinę przez zamknięciem). Temperatura panująca wewnątrz to ok. 10 st. C.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki czy podróży rodzinnej!
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji
Atrakcji w pobliżu - położenie innych atrakcji w pobliżu () :
Współrzędne geograficzne dla atrakcji:
Miszkolc-Lillafured - Jaskinia Anna
format D: N 48.104915°,   E 20.624667°
format DM: N 48° 6.2949',   E 20° 37.48002'
format DMS: N 48° 06' 17.69'',   E 20° 37' 28.80''
pytajnik
Adres:
Anna-barlang - Miskolc-Lillafured, tel. +36 (46) 334-130

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Miszkolc-Lillafured w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Miszkolc-Lillafured wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  27 maja 2013

"Anna" była drugą odwiedzoną przez nas jaskinią w Lillafured. Nie żałowaliśmy zwiedzania jednej po drugiej, bo są one zupełnie innego typu, ale równie atrakcyjne. Położona jest przy słynnym, bo największym wodospadzie na Węgrzech (niestety był zupełnie pozbawiony wody!), pod pałacem będącym wizytówką Lillafured i w pobliżu nie za bardzo jest gdzie zaparkować samochód. Płatne parkingi są kawałek pod górę, mały darmowy przy bocznej drodze wzdłuż jeziora.
Jaskinię zwiedza się z przewodnikiem przez ok. 25 min. Nasza grupka była niewielka więc było fajnie, bez tłoku. Jest to ważne, bo korytarze w jaskini są wąskie, nie ma w niej wielkich przestrzeni. Najbardziej przypominało mi to podziemną trasę kredową w Chełmie. Oczywiście nic nie rozumieliśmy z tego co mówiła przewodniczka, nie było tez żadnych informatorów dla obcokrajowców. Skupiliśmy więc na oglądaniu ścian jaskini, które posiadają fantastyczną strukturę i zadziwiające nacieki, przy czym nie są to spotykane zwykle w tego typu miejscach stalaktyty i stalagmity, jak wspomniałem ta jaskinia jest trochę inna. Można też zauważyć odciski i skamieliny roślin oraz zwierząt. Ogólnie bardzo nam się podobało. Synowi przydała się latareczka z laserem - miał z nią niezłą zabawę. Korytarze są oświetlone lampkami przy podłożu, a u góry oświetlają tylko miejsca warte oglądnięcia - jest to bardzo dobrze pomyślane. Wędrówka korytarzami jest bezpieczna i panuje przy tym odpowiedni nastrój.
W jaskini jest chłodno, ale nie ma zbyt dużej wilgoci czy kałuż, więc turyści nie ubrudzą się.


Galeria
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
czerwiec 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad