ikonka BOGACS - Baseny termalne

Informacje o atrakcji turystycznej

BOGACS - Baseny termalne
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Baseny termalne

Kompleks termalny w Bogacs położony jest w niedaleko centrum małego miasteczka u stóp Gór Bukowych. Składa się obecnie z 8 basenów zasilanych wodą z głębokości 480 metrów o temperaturze 76 st.C. Jest ona następnie schładzana w basenach leczniczych do 36-38 st.C. a w basenie pływackim (gdzie jest najchłodniejsza) do 24 st.C. Siarkowa woda wykazuje bardzo korzystny wpływ na schorzenia reumatyczne, narządów ruchu, żołądka i wątroby, chorobach skórnych i ginekologicznych. Baseny termalne są otwarte przez cały rok, natomiast baseny dla dzieci i pływacki sezonowo. między 16 maja a 15 września w godzinach 9:00-20:00 (lipiec-sierpień) lub 9:00-19:00 (poza sezonem). W 2011 roku cały obiekt został gruntownie zmodernizowany, a w 2016 postawiono 3 zjeżdżalnie.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Bogacs - Baseny termalne
format D: N 47.908791°,   E 20.528147°
format DM: N 47° 54.52746',   E 20° 31.68882'
format DMS: N 47° 54' 31.65'',   E 20° 31' 41.33''
pytajnik
Adres:
Bogácsi Thermálfürdő Kft, 3412 Bogács, Dózsa Gyorgy u. 16, tel. +36 49 534410

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Noclegi
Apartamenty Hóvirág i Csalavér Apartamenty Hóvirág i Csalavér

Noszvaj-Síkfőkút znajduje się w okolicy Egeru, 10 km od centrum miasta, na południowym skraju Parku Narodowego Gór Bukowych, w lesie bogatym w zwierzęta i rośliny. Miszkolc leży 53 km stąd, Bogacs 5 km, Mezőkövesd 17 km, Szilvásvárad 38 km. Nasz dom przez cały rok przyjmuje Gości pragnących wypocząć. W domku mamy dwa apartamenty z osobnymi wejściami. Mówimy po węgiersku i po angielsku, ale korespondujemy także po polsku.

Adres:   3325 Noszvaj-Síkfőkút, Hóvirág u. 3. - pokaż na mapie
Kontakt:   36/30-326-5636 v. 36/70-340-3760 v.36/ 52/784-010
Strona WWW:   www.hovirag.uw.hu

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Bogacs w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Bogacs wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 3 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 3)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
  Autor  Autor: Artur210     Data dodania   9 kwietnia 2018

Witam. Wybieram się po raz kolejny na baseny termalne w bogacs tylko nurtuje mnie jedna rzecz. Czy można tam wejść z malutkim pieskiem? Jest to mieszaniec yorka i shitsu szczepiony zaczipowany.


Galeria
Data pobytu
Sierpień 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
32
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus2  Autor  Autor: foetus2     Data dodania   6 lipca 2017

W kompleksie termalnym w Bogacs pojawiły się w końcu zjeżdżalnie i to całkiem oryginalne. Poza tym, nowa jest usługa fish peeling, która jednak nie działała (tak się składa, że nigdy jeszcze widzieliśmy, aby gdzieś to działało, czy to w Polsce czy na Węgrzech).
Reszta pozostała bez zmian, tylko bilet trochę podrożał. Wraz z parkingiem za 800 Ft nie jest to już taki tani basen jak parę lat temu.
Zjeżdżalnie wypełniają lukę w ofercie rozrywkowej kompleksu, która wcześniej kulała. Nadal brakuje porządnego basenu rekreacyjnego z rwącą rzeką czy falą, ale przynajmniej można sobie pozjeżdżać w sposób jaki nie widziałem na innych węgierskich basenach.
Pontonowa zjeżdżalnia umożliwia 1 lub 2 osobom ślizg po rynnie kształcie litery U. Niezła frajda, choć krótka.
Druga zjeżdżalnia również jest pontonowa, ale niestety 1-osobowa. Na początku spadek jest niewielki i to powoduje, że dzieci z powodu małej wagi mogą mieć problem z rozpędzeniem się. Nasz syn zatrzymał się w środku rynny. Na koniec jest fajny szybki zjazd, ale ewidentnie konstrukcja tej zjeżdżalni jest nieprzemyślana.
Trzecia rynna jest najwyższa i zakończona wielkim lejkiem, po którym krążymy i celujemy w dziurę, którą wypadamy do basenu. Jest to trudne, więc zwykle musiałem odpychać się rękami aby do niej trafić. Strumień wody jest trochę mały i czuć na plecach łączenia poszczególnych części lejka, ale ogólnie zjazd jest super.
Podoba mi się, że dzieciakom nikt nie zabrania wejścia na dowolną zjeżdżalnię. Nie ma dodatkowych opłat, a działają one przez cały czas, poza 1 godziną przerwy między 13 a 14. Posiadacz pontonu może go trzymać jak długo chce, co może skutkować długą kolejką chętnych, ale w dzień powszedni, końcem czerwca nie był to problem, bo na basenie dominowali seniorzy.


Galeria
Wiek dziecka(i)
1 i 9 lat
Data pobytu
czerwiec 2017
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
135
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  27 marca 2013

Do Bogacsa przyjechaliśmy na jeden dzień w ramach zwiedzania okolic Miskolca. Nasz beznadziejny przewodnik (z wyd. Bezdroża) opisywał tę miejscowość jedynie na marginesie w 3 zdaniach. Wzmianka o termalnym źródle, przy którym znajduje się kąpielisko wskazywała na jakiś skromny basenik, a okazał się on całkiem dużym kompleksem termalnym. Powiedziałbym nawet, że tej mało znanej węgierskiej mieścinie może pozazdrościć kąpieliska wiele polskich miast wojewódzkich.
Są tutaj baseny dla każdego, ale najwięcej leczniczych. Największy z nich posiada dach, który chroni przed słońcem. Przebywa tu najwięcej ludzi starszych, ale siedzą oni głównie przy brzegu, więc na środku było luźno. Spędziliśmy w tym basenie sporo czasu bawiąc się z małym.
Specjalnie dla dzieci przygotowano dwa baseny, do których nie mają wstępu osoby dorosłe. Jeden to brodzik z wodotryskami i kilkoma urządzeniami. Zabawa na wiele godzin gwarantowana, szczególnie w towarzystwie rówieśników. Drugi to mały okrągły basenik z kopułą po środku, na którą można wspiąć się po linie i zjeżdżać do wody. Nasz syn był na to jeszcze za mały, ale inni bawili się świetnie. W pobliżu jest też niewielki plac zabaw.
Jedyne czego brakuje w Bogacs to zjeżdżalnie wodne - jak na razie nie ma ani jednej. Gastronomia jest rozlokowana po dwóch stronach kompleksu i z tego co pamiętam wszystko było smaczne.
W czerwcowy weekend przyszło już sporo ludzi, ale nie było tłumów. Mogliśmy spokojnie rozłożyć się w okolicy brodzika, także kolejki do barów czy lodziarni nie były duże. Największe obłożenie miał basen leczniczy pod dachem. Polaków znacznie mniej niż w Egerze czy Hajduszoboszlo, głównie emeryci. Jak to na Węgrzech bywa, z basenami połączony jest camping, oferujący darmowy wstęp na kąpielisko. Cały kompleks jest porządny i czysty, a obsługa miła. Bilety jedne z najtańszych spośród kilkunastu węgierskich kąpielisk, które już odwiedziliśmy, niestety trzeba zapłacić za parking (pamiętam, że nie mało).


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
dużo basenów
super zabawa dla dzieci
relatywnie niskie ceny wstępu
dobre zaplecze
- Wady
brak zjeżdżalni
drogi płatny parking
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
czerwiec 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
9013
Zgłoś naruszenie zasad