ikonka BOGACS - Baseny termalne

Informacje o atrakcji turystycznej

BOGACS - Baseny termalne
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Baseny termalne

Kompleks termalny w Bogacs położony jest w niedaleko centrum małego miasteczka u stóp Gór Bukowych. Składa się obecnie z 8 basenów zasilanych wodą z głębokości 480 metrów o temperaturze 76 st.C. Jest ona następnie schładzana w basenach leczniczych do 36-38 st.C. a w basenie pływackim (gdzie jest najchłodniejsza) do 24 st.C. Siarkowa woda wykazuje bardzo korzystny wpływ na schorzenia reumatyczne, narządów ruchu, żołądka i wątroby, chorobach skórnych i ginekologicznych. Baseny termalne są otwarte przez cały rok, natomiast baseny dla dzieci i pływacki sezonowo. między 16 maja a 15 września w godzinach 9:00-20:00 (lipiec-sierpień) lub 9:00-19:00 (poza sezonem). W 2011 roku cały obiekt został gruntownie zmodernizowany.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki czy podróży rodzinnej!
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji
Atrakcji w pobliżu - położenie innych atrakcji w pobliżu () :
Współrzędne geograficzne dla atrakcji:
Bogacs - Baseny termalne
format D: N 47.908791°,   E 20.528147°
format DM: N 47° 54.52746',   E 20° 31.68882'
format DMS: N 47° 54' 31.65'',   E 20° 31' 41.33''
pytajnik
Adres:
Bogácsi Thermálfürdő Kft, 3412 Bogács, Dózsa Gyorgy u. 16, tel. +36 49 534410

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
DODAJ ZDJĘCIA   - musisz się zalogować lub zarejestrować
Noclegi
Apartamenty Hóvirág i Csalavér Apartamenty Hóvirág i Csalavér

Noszvaj-Síkfőkút znajduje się w okolicy Egeru, 10 km od centrum miasta, na południowym skraju Parku Narodowego Gór Bukowych, w lesie bogatym w zwierzęta i rośliny. Miszkolc leży 53 km stąd, Bogacs 5 km, Mezőkövesd 17 km, Szilvásvárad 38 km. Nasz dom przez cały rok przyjmuje Gości pragnących wypocząć. W domku mamy dwa apartamenty z osobnymi wejściami. Mówimy po węgiersku i po angielsku, ale korespondujemy także po polsku.

Adres:   3325 Noszvaj-Síkfőkút, Hóvirág u. 3. - pokaż na mapie
Kontakt:   36/30-326-5636 v. 36/70-340-3760 v.36/ 52/784-010
Strona WWW:   www.hovirag.uw.hu

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Bogacs w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Hotele

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Bogacs wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Przeciętna ocena wystawiona przez 1 użytkownika(ów)

OCEŃ ATRAKCJĘ / DODAJ RELACJĘ   - musisz się zalogować lub zarejestrować
Zbiorcza oOcena atrakcji 
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
 
Zbiorcza oOcena atrakcji 
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  27 marca 2013

Do Bogacsa przyjechaliśmy na jeden dzień w ramach zwiedzania okolic Miskolca. Nasz beznadziejny przewodnik (z wyd. Bezdroża) opisywał tę miejscowość jedynie na marginesie w 3 zdaniach. Wzmianka o termalnym źródle, przy którym znajduje się kąpielisko wskazywała na jakiś skromny basenik, a okazał się on całkiem dużym kompleksem termalnym. Powiedziałbym nawet, że tej mało znanej węgierskiej mieścinie może pozazdrościć kąpieliska wiele polskich miast wojewódzkich.
Są tutaj baseny dla każdego, ale najwięcej leczniczych. Największy z nich posiada dach, który chroni przed słońcem. Przebywa tu najwięcej ludzi starszych, ale siedzą oni głównie przy brzegu, więc na środku było luźno. Spędziliśmy w tym basenie sporo czasu bawiąc się z małym.
Specjalnie dla dzieci przygotowano dwa baseny, do których nie mają wstępu osoby dorosłe. Jeden to brodzik z wodotryskami i kilkoma urządzeniami. Zabawa na wiele godzin gwarantowana, szczególnie w towarzystwie rówieśników. Drugi to mały okrągły basenik z kopułą po środku, na którą można wspiąć się po linie i zjeżdżać do wody. Nasz syn był na to jeszcze za mały, ale inni bawili się świetnie. W pobliżu jest też niewielki plac zabaw.
Jedyne czego brakuje w Bogacs to zjeżdżalnie wodne - jak na razie nie ma ani jednej. Gastronomia jest rozlokowana po dwóch stronach kompleksu i z tego co pamiętam wszystko było smaczne.
W czerwcowy weekend przyszło już sporo ludzi, ale nie było tłumów. Mogliśmy spokojnie rozłożyć się w okolicy brodzika, także kolejki do barów czy lodziarni nie były duże. Największe obłożenie miał basen leczniczy pod dachem. Polaków znacznie mniej niż w Egerze czy Hajduszoboszlo, głównie emeryci. Jak to na Węgrzech bywa, z basenami połączony jest camping, oferujący darmowy wstęp na kąpielisko. Cały kompleks jest porządny i czysty, a obsługa miła. Bilety jedne z najtańszych spośród kilkunastu węgierskich kąpielisk, które już odwiedziliśmy, niestety trzeba zapłacić za parking (pamiętam, że nie mało).


Galeria
+ Zalety
dużo basenów
super zabawa dla dzieci
relatywnie niskie ceny wstępu
dobre zaplecze
- Wady
brak zjeżdżalni
drogi płatny parking
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
czerwiec 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
737
Zgłoś naruszenie zasad