ikonka NYIREGYHAZA - SOSTOFURDO - Ogród zoologiczny

Informacje o atrakcji turystycznej

NYIREGYHAZA - SOSTOFURDO - Ogród zoologiczny
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Nazwa atrakcji
Ogród zoologiczny
Miejsce na medal 2011
ATRAKCJA WYRÓŻNIONA.
Co to oznacza?

Zoo w Nyirgyhazie (Nyíregyházi Állatpark) położone jest w lesie 6 km od centrum miasta w dzielnicy Sóstófürdő, w pobliżu aquaparku i rekreacyjnego jeziora. Powstało w 1974 roku i dzięki planom regularnego rozwoju oraz modernizacji stało się obecnie najciekawszym ogrodem zoologicznym na Węgrzech. Zajmuje powierzchnię 35 hektarów, posiada 5000 zwierząt z 500 gatunków, z czego kilka jest pokazowo karmionych o stałych godzinach począwszy od rekinów o godz. 9:30 (tylko w poniedziałki i piątki). Zwierzęta mają zagrody pogrupowane w sektory odpowiadające 5 kontynentom. Specjalnie urządzona jest strefa afrykańska z bambusową kładką o długości 300 m, z której ogląda się zwierzęta. Celem dyrekcji zoo jest zapewnienie zwierzętom warunków do życia w środowisku jak najbardziej zbliżonym do naturalnego, Od 2010 roku funkcjonuje w zoo tzw. Zielona Piramida (Zöld Piramis) - 4-kondygnacyjny budynek z tropikarium i oceanarium z rekinami. Obiekt jest otwarty codziennie, przez cały rok od godziny 9.00. Zamykany różnie, w zależności od miesiąca o 16, 18 lub 19 (w ścisłym sezonie). Kasy zamyka się godzinę wcześniej.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Nyiregyhaza - Sostofurdo - Ogród zoologiczny
format D: N 47.9996°,   E 21.726193°
format DM: N 47° 59.976',   E 21° 43.57158'
format DMS: N 47° 59' 58.56'',   E 21° 43' 34.29''
pytajnik
Adres:
Nyíregyházi Állatpark Nonprofit Kft., 4431 Sóstófürdő, Sóstói út, tel. (00-36) 20-297-68-62, 20-297-89-38

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Nyiregyhaza - Sostofurdo w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Nyiregyhaza - Sostofurdo wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
halka  Autor  Autor: halka     Data dodania  13 listopada 2014

Byłam z rodzinką już 2 razy i pewnie za rok wybiorę się znowu aby spędzić czas w tym wspaniałym miejscu. Liczba gatunków jest imponująca i za drugim razem wcale się nie nudziliśmy, bo odkryliśmy wiele nowych albo wcześniej niewidocznych rzeczy.
Oprócz pokazów fok bardzo fajne jest też show z papugami, ale oczywiście oceanarium w piramidzie bije wszystko na głowę. Warto wiedzieć, że dla malutkich dzieci obsługa udostępnia tam za darmo nosidełka, bo wjazd wózkiem jest zabroniony.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
3/5 lat
Data pobytu
lato 2012 i 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
83
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  24 stycznia 2013

Wiele węgierskich miast posiada wspólną cechę - wydzieloną dzielnicę turystyczną z licznymi atrakcjami dla miejscowych i przyjezdnych, czasem jednak dotkniętych zębem czasu jak w Debreczynie. W przypadku Nyiregyhazy i dzielnicy Sostofurdo jest inaczej. Tu wszystko jest porządne - nowoczesne bądź odnowione, a ogród zoologiczny wspaniały. Przez długi czas było to najlepsze zoo jakie widzieliśmy - aż do odwiedzin Opola, które jest równie atrakcyjne turystycznie i znacznie bardziej ukierunkowane na najmłodszych.
Zoo posiada wszystko co powinna mieć taka placówka: dużą różnorodność gatunków, bardzo dobre warunki bytowania dla zwierząt i oglądania dla ludzi, ale dodatkowo wyróżnia się kilkoma elementami.
Po pierwsze jest to położenie - przy aż 3 kąpieliskach, więc można przeznaczyć pół dnia na zoo, a drugie pół na zabawę czy rekreacje w wodzie bez przestawiania auta z parkingu (jest wielki i darmowy).
Kolejna zaleta węgierskiego zoo to fokarium. Jest ono świetnie przygotowane, z ogromną przestrzenią dla zwierząt i dużymi możliwościami podglądania fok przez zwiedzających. Część fokarium przy głównej alei ma poziom wody na wysokości ok. 2, więc wszystko widać, a w innym miejscu można zejść w dół, poniżej poziomu wody. O godzinie 11, 13 i 15 odbywają się pokazy z fokami przy specjalnej trybunie dla widowni. Jest ona jednak za mała, aby pomieścić wszystkich chętnych, więc lepiej przyjść wcześniej i zająć miejsce, aby potem nie stać z boku, gdzie mało widać. Pokazy są rewelacyjne i biją na głowę to co widzieliśmy w Polsce.
Obok fokarium można zobaczyć m.in. pingwiny i niedźwiedzia polarnego.
Inna fajna rzecz to wiszący pomost prowadzący nad sektor ze zwierzętami afrykańskimi. Nie spotkaliśmy czegoś takiego nigdzie indziej. Wchodzi się na niego po schodkach i z góry obserwuje np. żyrafy czy antylopy. Jest tam także strefa odgrodzona wiszącymi łańcuchami - łatwa do przejścia dla ludzi, ale nie do sforsowania przez zwierzęta. Mogą tam chodzić swobodnie małe małpki i nasz syn miał nawet z jedną bliskie spotkanie - pomysł jest super. W innym z kolei miejscu, klatka dla małp ma część zasłoniętą deskami z chyba specjalnie zrobionym otworem, przez które jedno zwierzę wyciągało łapę, bo akurat daliśmy dzieciakowi paluszki do chrupania. Zajadali więc obydwaj i radości było co niemiara, żałowaliśmy tylko że małpki zza desek nie było prawie widać i nie dało się zrobić zdjęcia.
Dalej jest najnowsza i największa atrakcja zoo - tzw. Zielona Piramida. Na parterze tego budynku utworzone jest oceanarium. Na początek jest kilka wielkich akwariów z kolorowymi rybkami, ale najlepsze jest po środku - tunel, w którym dookoła zwiedzających, włącznie z sufitem pływają egzotyczne ryby z rekinami na czele! Wygląda to wprost niesamowicie, a atmosferę wzbogaca jeszcze odpowiednia muzyka.
Poza tym w piramidzie jest wiele innych atrakcji. Są w niej odtworzone warunki z lasu tropikalnego. Pośród bujnej roślinności i skał utworzone są wodospady, sadzawki, terraria, klatki dla słoni, małp. Na samej górze jest most wiszący oraz pomieszczenia z papugami i innymi ptakami, które również są odgrodzone łańcuchowymi drzwiami i mogą latać między ludźmi. Piramida nie wymagała dodatkowych opłat, można było wchodzić ile razy się chce. Przed wejściem jest bar, rozłożone są stoliki oraz działa fontanna chodnikowa do pluskania się dla dzieci. Odpoczęliśmy więc przy kawie, syn się ochłodził i ruszyliśmy ponownie oglądnąć oceanarium a potem resztę zoo.
Jednak po tak emocjonujących rzeczach oglądanie "standardowych" wybiegów i nieco mniej egzotycznych zwierzaków już niezbyt cieszyło. Byliśmy zresztą wymęczeni długim chodzeniem w upale, więc pod koniec przy jakichś konikach czy żubrach nawet się nie zatrzymywaliśmy.
Podsumowując, zoo warto odwiedzić chociażby dla samej piramidy.
Na jego terenie działają budki z fastfoodami oraz hotel, nie było za to porządnego placu zabaw.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
- wiele gatunków zwierząt
- niezwykła Zielona Piramida
- pomost w sektorze afrykańskim
- świetne pokazy z udziałem fok
- Wady
- brak placu zabaw
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
372
Zgłoś naruszenie zasad