ikonka NYIREGYHAZA - SOSTOFURDO - Baseny i aquapark

Informacje o atrakcji turystycznej

NYIREGYHAZA - SOSTOFURDO - Baseny i aquapark
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę
Nazwa atrakcji
Baseny i aquapark

Baseny w Sóstófürdő noszą nazwę Parkfürdő (kąpielisko parkowe), ponieważ położone są przy dużym parku nad jeziorem. Powstały w latach 60-tych XX wieku, a  od kilku lat są modernizowane i obecnie oferują 10 basenów. Jodowo - bromowa woda wydobywana  z głębokości 600-1000 m ma właściwości lecznicze w chorobach reumatycznych, schorzeniach kręgosłupa, stawów i mięśni. W 2005 roku w sąsiedztwie basenów wybudowany został aquapark Aquarius o powierzchni 1,7 ha. Jest on czynny przez cały rok. Od 2012 roku został połączony z basenami otwartym i na oba obowiązuje  wspólny bilet. Do niedawna Sóstófurdo było osobną miejscowością, ale dziś jest turystyczną dzielnicą Nyíregyházy, oddaloną 6 km od centrum miasta.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Nyiregyhaza - Sostofurdo - Baseny i aquapark
format D: N 48.006779°,   E 21.727824°
format DM: N 48° 0.40674',   E 21° 43.66944'
format DMS: N 48° 00' 24.40'',   E 21° 43' 40.17''
pytajnik
Adres:
Parkfurdo & Aquarius furdo - 4431 Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdő, Berend u. 1-3, tel. +36 42 500106

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Nyiregyhaza - Sostofurdo w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Nyiregyhaza - Sostofurdo wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
  Autor  Autor: Robert     Data dodania  26 lipca 2018

Hajduszoboszlo jest przereklamowane. Tu jest co prawda mniejszy kompleks ale za to są atrakcje dla dzieci w każdym wieku. Żałuję że nie przyjechaliśmy tutaj zamiast kisić się w "milion" ludzi w Hajduszoboszlo.


Galeria
Wiek dziecka(i)
9 i 12 lat
Data pobytu
Lipiec 2018
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
21
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  30 marca 2012

Do basenów w Sostofurdo robiliśmy dwa podejścia. Znałem to miejsce z młodości i wycieczki z rodzicami, więc byłem ciekawy jak teraz wygląda. Najpierw zaskoczeni minęliśmy wielki parking z jeszcze większą ilością samochodów. Miejsca na nim nie było, więc musieliśmy zaparkować na poboczu szosy. Przeszliśmy przez ładny park nad jeziorem z polskimi akcentami (pamiątkowe drzewko i tablica) i znaleźliśmy się przed wejściem do basenów, a raczej aquaparku Aquarius, którego wcześniej tu nie było. Na drzwiach wisiała niespodzianka - karteczka, że w obiekcie nie ma miejsca. W poczekali stało kilka osób i chyba czekało aż ktoś wyjdzie i zrobi miejsce, ale w upalne niedzielne południe trudno było na to liczyć. Byliśmy tym wszystkim trochę zdziwieni, ale atrakcji w Sostofurdo nie brakuje więc poszliśmy do zoo i na kąpielisko nad jeziorem, planując przyjazd na baseny w środku tygodnia.
Jak się potem okazało, było to nieporozumienie wynikające z naszego niedoinformowania. Aquapark i baseny sąsiadują ze sobą i są połączone, ale mają osobne bramy. Limitowany wstęp jest tylko do aquaparku, natomiast otwarte baseny nie mają ograniczeń, a wejście do nich jest kawałek dalej. Bilet na basen otwarty upoważnia do wstępu do aquaparku. Posiada on niby osobny cennik, ale pewnie obowiązuje on, gdy otwarte baseny są nieczynne.
Tak więc powróciliśmy do Sostofurdo za kilka dni, na wszelki wypadek z samego rana i bez problemu dostaliśmy się do aquaparku. Składa się on z dwóch głównych pomieszczeń, z których jedno w całości przeznaczone jest dla małych dzieci. Dotychczas nie spotkałem tak dużej przestrzeni dla maluchów na żadnym basenie. Spędziliśmy tu więc trochę czasu. Jest dużo urządzeń i brodzików, a poza wodą makieta zamku i łódź ze sterem. Dosyć unikatowe atrakcje i synowi się to podobało. Ludzi o dziwo bardzo mało.
Inaczej niż w drugiej sali z kilkoma basenami, m.in. z falą, prądem i 4 zjeżdżalniami i basenem wychodzącym spod dachu na zewnątrz. Niby fajnie, ale jakoś średnio mi się tu podobało. Kolejki do niektórych zjeżdżalni odstraszające, męczące jest też oświetlenie (na dół dociera za mało światła). Po ok. 1,5 godziny wyszliśmy na zewnątrz i tam już zostaliśmy do końca. W środku nie było aż tak super atrakcyjnie, aby zrezygnować ze świeżego powietrza i słońca.
Kąpielisko odkryte (Parkfurdo), z którego miałem miłe wspomnienia przeszło w ostatnim czasie "tuning". Przebudowano stare baseny i powstały nowe atrakcje. M.in. nowoczesny basen z 3 zjeżdżalniami, mostkiem, wodą tryskającą ze skały oraz duże stylowe baseny termalne z barem na wodzie (płaci się opaskami) i z hydromasażami. Wygląda to bardzo zachęcająco, ale z maluchem nie mieliśmy szans skorzystać, może w przyszłości...
Dla najmłodszych jest okrągły brodzik i dosyć mizerny plac zabaw, ale ważne że z piaskiem. Poza tym basen rekreacyjny z płyciznami, świetny do zabawy z dzieckiem i basen pływacki. Oczywiście wszelka infrastruktura jest bez zarzutu. Szatnie, przebieralnie, ubikacje i sporo stoisk gastronomicznych. Cały kompleks jest duży i nie mieliśmy poczucia ścisku.
Podsumowując, znakomite miejsce na wyjazd rodzinny, w weekend w sezonie turystycznym trzeba tylko pamiętać o wczesnym przyjeździe, aby załapać się na bilet do aquaparku. Przy okazji przechadzki dookoła basenów odkryłem mało popularny parking od innej strony niż ten główny. W nawigacji GPS trzeba wpisać ulicę Szodanaz. Jest tam trawiasty plac koło jeziora, gdzie można zostawić auto, jest nawet szansa na miejsce pod drzewami.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
dwa w jednym - aquapark i basen otwarty
dla najmłodszych całkiem dużo atrakcji w aquaparku
ładnie, czysto i pełna infrastruktura
- Wady
w aquaparku, w części rekreacyjnej dużo ludzi i słabe oświetlenie
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
12944
Zgłoś naruszenie zasad