Nowy basen ze zjeżdżalniami

NYIREGYHAZA - SOSTOFURDO - Baseny i aquapark

 
6.0 (2)
Hot   40102 1

Brodzik pod dachem

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Nazwa atrakcji
Baseny i aquapark
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę

Baseny w Sóstófürdő noszą nazwę Parkfürdő (kąpielisko parkowe), ponieważ położone są przy dużym parku nad jeziorem. Powstały w latach 60-tych XX wieku, a od kilku lat są modernizowane i obecnie oferują 10 basenów. Jodowo - bromowa woda wydobywana z głębokości 600-1000 m ma właściwości lecznicze w chorobach reumatycznych, schorzeniach kręgosłupa, stawów i mięśni. W 2005 roku w sąsiedztwie basenów wybudowany został aquapark Aquarius o powierzchni 1,7 ha. Jest on czynny przez cały rok. Od 2012 roku został połączony z basenami otwartym i na oba obowiązuje wspólny bilet. Do niedawna Sóstófurdo było osobną miejscowością, ale dziś jest turystyczną dzielnicą Nyíregyházy, oddaloną 6 km od centrum miasta.

GALERIA

Zdjęcia

Baseny termalne z barem na wodzie
Część aquaparku dla dzieci
Aquapark - część ze zjeżdzalniami
Brodzik dla dzieci
NYIREGYHAZA - SOSTOFURDO - Baseny i aquapark
Nowy basen ze zjeżdżalniami

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Węgrzech. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

KONTAKT, LOKALIZACJA (rozwiń)

Adres:
Parkfurdo & Aquarius furdo - 4431 Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdő, Berend u. 1-3, tel. +36 42 500106

Współrzędne geograficzne*:
Nyiregyhaza - Sostofurdo /  - Baseny i aquapark

format D: N48.0067785°,  E21.7278242°
format DM: 48° 0.40671'N, 21° 43.669452'E 
format DMS: 48° 00' 24.40''N, 21° 43' 40.17''E 

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

MAPA I DOJAZD (rozwiń)

Swap Start/End

NOCLEGI (rozwiń)

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Nyiregyhaza - Sostofurdo w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Nyiregyhaza - Sostofurdo wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
6.0(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Hajduszoboszlo jest przereklamowane. Tu jest co prawda mniejszy kompleks ale za to są atrakcje dla dzieci w każdym wieku. Żałuję że nie przyjechaliśmy tutaj zamiast kisić się w "milion" ludzi w Hajduszoboszlo. 

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
9 i 12 lat
Data pobytu
Lipiec 2018
R
Ocena atrakcji
 
6.0
Do basenów w Sostofurdo robiliśmy dwa podejścia. Znałem to miejsce z młodości i wycieczki z rodzicami, więc byłem ciekawy jak teraz wygląda.  Najpierw zaskoczeni minęliśmy wielki parking z jeszcze większą ilością  samochodów. Miejsca na nim nie było, więc musieliśmy zaparkować na poboczu  szosy. Przeszliśmy przez ładny park nad jeziorem  z polskimi akcentami (pamiątkowe  drzewko i tablica) i znaleźliśmy się przed wejściem do basenów, a raczej aquaparku Aquarius, którego wcześniej tu nie było. Na drzwiach wisiała niespodzianka - karteczka, że w obiekcie nie ma miejsca. W poczekali stało kilka osób i chyba czekało aż ktoś wyjdzie i zrobi miejsce, ale w upalne niedzielne południe trudno było na to liczyć. Byliśmy tym wszystkim trochę zdziwieni, ale atrakcji w Sostofurdo nie brakuje więc poszliśmy do zoo i na kąpielisko nad jeziorem, planując przyjazd na baseny w środku tygodnia. 
Jak się potem okazało, było to nieporozumienie wynikające z naszego niedoinformowania. Aquapark i baseny sąsiadują ze sobą i są połączone, ale mają osobne bramy. Limitowany wstęp jest tylko do aquaparku, natomiast otwarte baseny  nie mają ograniczeń, a wejście do nich jest kawałek dalej. Bilet na basen otwarty upoważnia do wstępu do aquaparku. Posiada on niby osobny cennik, ale pewnie obowiązuje on, gdy otwarte baseny są nieczynne. 
Tak więc powróciliśmy do Sostofurdo za kilka dni, na wszelki wypadek z samego rana i bez problemu dostaliśmy się do aquaparku. Składa się on z dwóch głównych pomieszczeń, z których jedno w całości przeznaczone jest dla małych dzieci. Dotychczas nie spotkałem tak dużej przestrzeni dla maluchów na żadnym basenie. Spędziliśmy tu więc trochę czasu. Jest dużo urządzeń i brodzików, a poza wodą makieta zamku i łódź ze sterem. Dosyć unikatowe atrakcje i synowi się to podobało. Ludzi o dziwo bardzo mało.
Inaczej niż w drugiej sali z kilkoma basenami, m.in. z falą, prądem i 4 zjeżdżalniami i basenem  wychodzącym spod dachu na zewnątrz.  Niby fajnie, ale jakoś średnio mi się tu podobało. Kolejki do niektórych zjeżdżalni odstraszające, męczące jest też oświetlenie  (na dół dociera za mało światła). Po ok. 1,5 godziny wyszliśmy na zewnątrz i tam już zostaliśmy do końca.  W środku nie było aż tak super atrakcyjnie, aby zrezygnować ze świeżego powietrza i słońca.   
Kąpielisko odkryte (Parkfurdo), z którego miałem miłe wspomnienia  przeszło w ostatnim czasie "tuning". Przebudowano stare  baseny  i powstały nowe atrakcje. M.in. nowoczesny basen z 3 zjeżdżalniami, mostkiem, wodą tryskającą ze skały oraz duże stylowe baseny termalne z  barem na wodzie (płaci się opaskami) i z hydromasażami. Wygląda to bardzo zachęcająco, ale z maluchem nie mieliśmy  szans skorzystać, może w przyszłości...
Dla najmłodszych jest  okrągły brodzik i dosyć mizerny plac zabaw, ale ważne że z piaskiem. Poza tym  basen rekreacyjny z płyciznami, świetny do zabawy z dzieckiem i basen pływacki. Oczywiście wszelka infrastruktura jest bez zarzutu. Szatnie, przebieralnie, ubikacje i sporo stoisk gastronomicznych. Cały kompleks jest duży i nie mieliśmy poczucia ścisku. 
Podsumowując,  znakomite miejsce na wyjazd  rodzinny, w weekend w sezonie turystycznym  trzeba tylko pamiętać o wczesnym przyjeździe, aby załapać się na bilet do aquaparku. Przy okazji przechadzki dookoła basenów odkryłem mało popularny  parking od innej strony niż ten główny. W  nawigacji GPS trzeba wpisać ulicę Szodanaz. Jest tam trawiasty plac koło jeziora, gdzie można zostawić auto,  jest nawet szansa na miejsce pod drzewami.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
dwa w jednym - aquapark i basen otwarty
dla najmłodszych całkiem dużo atrakcji w aquaparku
ładnie, czysto i pełna infrastruktura
- Wady
w aquaparku, w części rekreacyjnej dużo ludzi i słabe oświetlenie
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Brodzik pod dachem
Baseny termalne z barem na wodzie
Część aquaparku dla dzieci
Aquapark - część ze zjeżdzalniami
Brodzik dla dzieci
NYIREGYHAZA - SOSTOFURDO - Baseny i aquapark
Nowy basen ze zjeżdżalniami