ikonka NYIREGYHAZA - SOSTOFURDO - Kąpielisko nad jeziorem Sosto

Informacje o atrakcji turystycznej

NYIREGYHAZA - SOSTOFURDO - Kąpielisko nad jeziorem Sosto
Kraj / Region
Nazwa atrakcji
Kąpielisko nad jeziorem Sosto

Historia węgierskiego kąpieliska nad  jeziorem Sóstó sięga roku 1927, choć na zdrowe kąpiele przyjeżdżano to już 400 lat temu. Jezioro zajmuje powierzchnię 10 ha, średnia głębokości wynosi 1,5 m (w najgłębszym miejscu 2,4 m). Kąpielisko przed wojną nazywało się Sóstógyógyfürdő i z taką nazwą miejscowości można się spotkać do dzisiaj. Oznacza ona słone jezioro, ponieważ woda posiada słonawy smak z powodu dużej zawartości sodu.  Do niedawna Sóstó było oddzielną miejscowością, lecz dziś jest turystyczną dzielnicą Nyíregyházy, oddaloną 6 km od centrum tego miasta. Obecnie kąpielisk w Sóstó jest cztery, a to nad jeziorem nazwane jest Tófürdő.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Nyiregyhaza - Sostofurdo - Kąpielisko nad jeziorem Sosto
format D: N 48.003118°,   E 21.727095°
format DM: N 48° 0.18708',   E 21° 43.6257'
format DMS: N 48° 00' 11.22'',   E 21° 43' 37.54''
pytajnik
Adres:
Tófürdő - 44431 Nyíregyháza - Sóstógyógyfürdő, Blaha Lujza sétány, tel. +36 42 475736

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Nyiregyhaza - Sostofurdo w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Nyiregyhaza - Sostofurdo wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  12 marca 2012

Kto był kiedyś w Sóstófürdő pewnie zastanawia się po co korzystać ze skromnej plaży nad jeziorem, skoro obok jest wielki kompleks basenowy: kryty i otwarty. Niestety popularność ma swoją cenę i często na drzwiach wejściowych aquaparku można zobaczyć karteczkę - Brak wolnych miejsc. Wtedy pozostaje do wyboru inne kąpielisko (w sumie Nyíregyhaza ma ich 5!) albo wizyta w miejscowym zoo (relacja osobno).
Kąpielisko nad jeziorem Sosto jest trzecie pod względem popularności. Wstęp jest jak to na Węgrzech - płatny, ale przynajmniej nie ma problemu z toaletami, prysznicami itp. choć akurat tutaj te rzeczy nie oszałamiały.
Jeziorko jest bardzo przyjemne, woda ciepła, można spokojnie popływać, zejście do wody jest łagodne, więc i dzieci mogą się pluskać bez większego stresu. Problemem może być znalezienie zacienionego miejsca, bo nie ma go tu za wiele. Plaża jest oczywiście piaszczysta, co w przypadku naszego szkraba jest niezwykle ważne. Z dodatkowych atrakcji jest jedna zjeżdżalnia, ale w tak złym stanie, że musieli ją zamknąć.
Dzieci mogą pływać również w małym baseniku ze zjeżdżalnią, idealną na przełamanie oporów przed korzystaniem z tego typu urządzeń wodnych. Przy nim jest drugi basen - leczniczy dla dorosłych.
Na terenie kąpieliska jest kilka punktów z małą gastronomią i lodami. Niedaleko od wejścia funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego. Można tam popływać rowerkiem po malowniczym jeziorku oddzielonym groblą od części kąpieliskowej.
Plaża nad jeziorem to pewna odmiana od basenowych atrakcji na Węgrzech. Jeśli będziecie już mieli dość chloru, zbyt ciepłej wody i tłumów ludzi to docenicie to kąpielisko. Niestety właściciele wysoko się cenią i bilet kosztuje niewiele mniej niż na pozostałe baseny.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Nie ma tłumów
Pełna infrastruktura
Piasek dla dzieci
Brodzik ze zjeżdżalnią
- Wady
Zjeżdżalnia nad jeziorem zamknięta
Stosunkowo wysoka cena za wstęp
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
60
Zgłoś naruszenie zasad