ikonka ABADSZALOK - Plaża nad jeziorem Cisa

Informacje o atrakcji turystycznej

ABADSZALOK - Plaża nad jeziorem Cisa
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża nad jeziorem Cisa

Abádszalók to nowo założone miasto (w 2005 roku) nad jeziorem Cisa (Tisza), powstałe z połączenia dwóch wsi Tiszaabád i Tiszaszalók. Rozwinęło się w miejscowość turystyczną po wybudowaniu tamy na rzece Cisa i utworzeniu w ten sposób jeziora w 1973 roku. Abadszalok jest szczególnie popularne wśród miłośników sportów motorowodnych. W sezonie odbywa się tu cykl imprez i koncertów pod nazwą "Lato w Abádszalók".

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Abadszalok - Plaża nad jeziorem Cisa
format D: N 47.482699°,   E 20.587349°
format DM: N 47° 28.96194',   E 20° 35.24094'
format DMS: N 47° 28' 57.72'',   E 20° 35' 14.46''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Abadszalok w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Abadszalok wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  10 lutego 2012

Do Abadszalok wybraliśmy się z Tiszafured, aby zobaczyć jak wygląda jezioro Cisa od innej strony. Kierowaliśmy się od razu na kąpielisko (poza nim chyba i tak nic tu nie ma), drogą która kończy się dużym bezpłatnym parkingiem. Plaża jest tu płatna (600 ft) i zupełnie inna niż w Tiszafured. To ogrodzone siatką i wysokim wałem przeciwpowodziowym, typowe komercyjne kąpielisko z wieloma barami i restauracjami. Jezioro tutaj przypomina wielkością Balaton, nie ma wysp ani ciekawych przyrodniczo widoków. Po wejściu na wał od razu widzimy piaszczystą zatoczkę z podwójną rurą do zjeżdżania. Szybko rozłożyliśmy się tu w jednym z nielicznych zacienionych miejsc. Nie był to najlepszy pomysł, bo później po przechadzce w prawo napotkaliśmy kilka lepszych dla dziecka zatoczek, gdzie drzewa dawały cień nawet w wodzie. Także piaszczysta z daleka plaża okazała się przy samej wodzie pełna mało przyjemnego dla stóp żwiru i kamieni. Przenieśliśmy się więc i było znacznie lepiej. Woda była płytka i ciepła, syn siedział w niej prawie cały czas, wzorem węgierskich dzieci poszukiwał muszli małż, których przy brzegach zatoczki było sporo. Miał z nimi dużo zabawy. Mokry piasek znakomicie nadawał się do budowy zamków. Brakowało jednak placu zabaw.
Kąpielisko ma kilkaset metrów długości i mimo mnóstwa ludzi nie czuć było tłoku. Generalnie rodzice z małymi dziećmi rozkładają się po prawej stronie od wejścia, młodzież i dorośli po lewej, gdzie nie ma piasku tylko sama trawa. Drzewa są wszędzie. Na końcu jest wypożyczalnia sprzętu, posiadająca ciekawe pojazdy wodne, ale też dużo droższe niż w innych miejscowościach. Wzięliśmy samochód wodny, który jednak tylko zirytował naszego syna, bo nie potrafił nim kierować. Ogólnie był to niewypał, bo do pływania przeznaczono mały i nieciekawy akwen wodny - atrakcja bez porównania z Tiszafured.
Przed wałem jest alejka pełna lokali gastronomicznych, które sądząc po naszym obiedzie serwują naprawdę dobre jedzenie. Wieczorem zapewne zamieniają się w knajpki piwne. Tutaj też trzeba szukać ubikacji. Rodzicom z maluchami radzę wcześniej zlokalizować szalety, bo jest to kawałek od plaży i my ledwo zdążyliśmy gdy syn był w potrzebie, biegając i szukając na oślep.
Kąpielisko sąsiaduje z campingiem, który prawdopodobnie oferują wstęp na plażę wliczony w cenę noclegu. Dalej widać domki i ośrodki wypoczynkowe.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
dużo miejsca dla dzieci
jest piasek
pełno cienia
zjeżdżalnia
zaplecze gastronomiczne
- Wady
brak placu zabaw
wypożyczalnia sprzętu droga, a pływanie mało atrakcyjne
brak ubikacji przy plaży
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
60
Zgłoś naruszenie zasad