ikonka DEBRECZYN - Wesołe miasteczko i zoo

Informacje o atrakcji turystycznej

DEBRECZYN - Wesołe miasteczko i zoo
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wesołe miasteczko i zoo

Ogród zoologiczny w Debreczynie powstał w 1958 roku. Na 17 hektarach prezentuje ok. 1500 zwierząt ze 165 gatunków. W 1961 roku zoo połączyło się z lunaparkiem tworząc Park Kultury Wielki Las (Nagyerdei Kultúrpark). Od 1994 roku jest to obszar chroniony z 341 gatunkami roślin. Od tego roku jest pełnoprawnym członkiem prestiżowej organizacji Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Debreczyńskie zoo i wesołe miasteczko odwiedza rocznie ok. 240 tysięcy osób. Zoo jest czynne przez cały rok w godz. 9-18 w sezonie letnim i 9-16 w sezonie zimowym. Wesołe miasteczko od maja do września w tych samych godzinach. Bilet z zoo uprawnia do wejścia do lunaparku, bez niego wstęp kosztuje 200 ft (atrakcje liczone są osobno).

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Debreczyn - Wesołe miasteczko i zoo
format D: N 47.553932°,   E 21.637337°
format DM: N 47° 33.23592',   E 21° 38.24022'
format DMS: N 47° 33' 14.16'',   E 21° 38' 14.41''
pytajnik
Adres:
Nagyerdei Kultúrpark, Ady Endre út 1, 4032 Debrecen

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Debreczyn w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Debreczyn wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania   4 stycznia 2012

Jedną z atrakcji parku Wielki Las (Nagyerdő) w Debreczynie jest rozłożone na stałe wesołe miasteczko. Przechodząc przez bramę przenosimy się z pół wieku wstecz. Sprzęty są bowiem mocno archaiczne. Nie wiem czy jest to zrobione celowo czy po prostu brak funduszy na coś nowocześniejszego, ale ma to nawet swój urok. Niestety obsługa także ma swoje lata - sami emeryci i dogadanie się graniczy z cudem. Już na początku dowiadujemy się o dziwnych zasadach panujących w lunaparku - płaci się za wstęp, a potem kuponami po 200 ft, które wykupuje się w kasach, przy czym kasjerka przy wejściu próbuje wcisnąć ich jak najwięcej twierdząc, że można je kupić tylko u niej, choć kas jest więcej. Na niektórych karuzelach (szczególnie obsługiwanych przez starsze panie) próbuje się naciągnąć turystów na rzekome przepisy, iż dzieci mogą korzystać z nich tylko z rodzicami (czyli bilet x2). Rozumiem, że to konieczne np. na latających wysoko samolotach (tu standardy bezpieczeństwa są nikłe), ale na jakiejś kaczce jadącej spacerkiem w kółko? Co ciekawe zdjęcia umieszczone obok pokazują, że dzieci jeżdżą same, więc nie daliśmy się nabrać.
Wspomniane samoloty są jedną z ciekawszych atrakcji, ponieważ posiadają unikalną możliwość sterowania wysokością przez pasażera. Poza tym jest tu jeszcze ciuchcia wąskotorowa, tor samochodowy, wielki młyn, łabędzie, gabinet strachu, a nawet minirollercoaster. Ogólnie naliczyłam 17 atrakcji, ale niestety nie wszystkie działały. Ceny od 200 do 600 ft.
Dodatkowym atutem wesołego miasteczka jest położenie w lesie, więc w upały przyjemnie spaceruje się między drzewami. Jest też sklepik spożywczy.
Wyszliśmy stąd dalecy od zachwytu, prosto do połączonego z lunaparkiem zoo. I tu spotkała nas przykra niespodzianka - w środku sezonu, w weekend placówka ta czynna jest do 18! Szkoda, bo z zewnątrz ogród zoologiczny wydaje się duży i całkiem ciekawy. Trudno zrozumieć takie podejście do turystów w dzisiejszych czasach. Tym bardziej, że niecałą godzinę drogi - w Nyiregyhazie powstało bardzo nowoczesne zoo, więc nie wiem jak chcą tu z nim konkurować.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Przyjemne miejsce w lesie
- Wady
Zoo czynne tylko do 18
Lunapark archaiczny
Trochę dziwna obsługa i system opłat
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
81
Zgłoś naruszenie zasad