ikonka DEBRECZYN - Baseny

Informacje o atrakcji turystycznej

DEBRECZYN - Baseny
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę
Miejsce na medal 2011
ATRAKCJA WYRÓŻNIONA.
Co to oznacza?

Pierwsze obiekty basenowe w Debreczynie (oryg. Debrecen) powstały w 1932 roku. Obecnie znajduje się tu wielki kompleks basenów termalnych Aquaticum. Zasila go źródło wody wodorowęglanowej, chlorkowej i jodo-bromowej  o temperaturze 63°C,  Woda ta ma korzystny wpływ w  następujących schorzenia: przewlekłe zapalenia stawów, choroby kręgosłupa, artretyzm, reumatyzm, przewlekłe bóle mięśniowe, zwyrodnienia narządu ruchu, choroby ortopedyczne, zwężenie żył, choroby skóry, przewlekłe zapalenia ginekologiczne, bezpłodność.  Aquataticum składa się z: aquaparku ("Śródziemnomorski Park Wodnej Rozrywki") przykrytego 66-metrową  kopułą ze szkła, kąpieliska otwartego ("Plażowe"), kąpielska termalnego, świata saun i wyspy wellness. 70-osobowy personel wykonuje  różnego rodzaju zabiegi fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne.  Na aquapark składają się  4 rozległe baseny, 12 zjeżdzalni,  jakuzzi, groty, bicze wodne,  rwąca rzeka, gejzery. Baseny termalne to 7 niecek, a kąpielisko otwarte kolejnych 6. Kompleks jest otwarty przez cały rok.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Debreczyn - Baseny
format D: N 47.553396°,   E 21.629795°
format DM: N 47° 33.20376',   E 21° 37.7877'
format DMS: N 47° 33' 12.23'',   E 21° 37' 47.26''
pytajnik
Adres:
Aquaticum Mediterrán Élményfürdő - H-4032 Debrecen, Nagyerdei park 1, tel. +36 52 514174

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Debreczyn w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Debreczyn wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  24 listopada 2011

W Debreczynie dostępne są różne rodzaje basenów, zasadniczo w formie otwartej oraz krytej, przy czym atrakcje można połączyć kupując odpowiedni bilet łączony. My najpierw skorzystaliśmy z kąpieliska otwartego, zwanego plażowym (strandfurdo). Nie jest z to pewnością jakieś wyróżniające się kąpielisko, choć oczywiście większość polskich basenów i tak się do niego nie umywa. Po prostu widać, że budowano je kilkadziesiąt lat temu. Ale jest sporo basenów, w tym z falą i jeden duży z rurą do zjeżdżania oraz wszelka infrastruktura typu bary, kawiarnie, przebieralnie, toalety i prysznice. Ogólnie standard w takich miejscach. Każdy znajdzie coś dla siebie, dla seniorów jest leczniczy basen termalny, dla najmłodszych dzieci 2 brodziki i plac zabaw, niestety głównie archaiczne huśtawki. Cień można znaleźć bez większych problemów, podobnie jak smaczne węgierskie jedzenie. Tłumów nie ma. Nasz syn praktycznie nie wychodził z wody, korzystaliśmy ze wszystkich basenów poza pływackim i było bardzo fajnie. Do minusów zaliczyłabym temperaturę wody w basenach dziecięcych – za wysoka oraz trochę odpychający kolor wody w większości basenów, taki mulasto - żółtawy.
Widać było jakąś rozpoczętą budowę, więc obiekt się rozrasta i za rok może być coś nowego.

Natomiast basen kryty w Debreczynie to przede wszystkim aquapark śródziemnomorski. Prócz atrakcji wodnych wypełniony jest egzotyczną roślinnością, a także motywami starogreckimi. Całej naszej trójce bardzo się podobał, choć pierwsze wrażenie nie było najlepsze z powodu strasznej duchoty. Potem jednak organizm się przyzwyczaja. Wzięliśmy ze sobą maty, ale okazały się całkowicie zbędne - przede wszystkim praktycznie nie wychodziliśmy z wody, a jakby ktoś chciał to wkoło jest pełno krzesełek. Nasze dziecko było zachwycone łódeczkami z ręcznym napędem, niestety są tylko 3, więc dzieci o nie walczą. Jest basen dla małych dzieci, jest fala co jakieś 2 godziny, jest brodzik dla maluszków. Na "suchym lądzie" mamy do dyspozycji wielkie klocki do budowania, oraz zawieszony w powietrzu, bardzo fajny, piętrowy plac zabaw. Oprócz tego bicze wodne, rury z 4 różnymi stopniami trudności, 2 nawet z pomiarem czasu, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, jaskinie, basen z prądem. Najwyżej, prawie pod samym dachem, rozłożył się bar - restauracja z fajnymi stylizowanymi daszkami i innymi elementami rodem ze starożytnej Grecji. Ogólnie rewelacja ze szczególnym nastawieniem na dzieci od maleńkiego do całkiem sporego. Nie potrzeba niczego więcej. Płaci się niemało (2300 forintów za 2 godziny, następnie 16 forintów/1 minuta, a cały dzień 4400 forintów), ale pobyt tu jest warty każdych pieniędzy. Warto tylko zwracać uwagę, żeby dzieci chodziły po chodniczkach antypoślizgowych, a nie biegały po płytkach, bo są śliskie i sama widziałam 2 spektakularne lądowania na pupach.
Debreczyński aquapark był jedynym miejscem podczas naszego wyjazdu, do którego przyjechaliśmy drugi raz. Dojazd łatwy, kierujemy się na dzielnicę turystyczną Nagyerdő (Wielki Las), aquapark to charakterystyczny okrągły budynek z kopułą. Wejście na basen odkryty ok. 300 m dalej, za skrzyżowaniem w lewo. Parking był bez opłat.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Bardzo nowoczesny aquapark
Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych
Nawet w weekendy nie ma jakiś koszmarnych tłumów
Parkowanie przy basenach łatwe i bez opłat (choć obok są miejsca z parkometrami)
- Wady
Basen odkryty trochę archaiczny
W obu obiektach woda czasami za ciepla
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
154
Zgłoś naruszenie zasad