ikonka HAJDUSZOBOSZLO - Miasto z basenami

Informacje o atrakcji turystycznej

HAJDUSZOBOSZLO - Miasto z basenami
Kraj / Region
  • Atrakcja na złą pogodę
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miasto z basenami

Hajduszoboszlo to miejscowość uzdrowiskowa leżąca w północno - wschodniej części Wielkiej Niziny Węgierskiej. W 1925 rozpoczęto tu eksploatację zdrowotnych źródeł wód termicznych. Obecnie to najbardziej popularna wśród Polaków miejscowość wypoczynkowa ma Węgrzech, słynąca z basenów. Wszystko dzięki polskim robotnikom pracującym w latach 70-tych XX wieku przy budowie cukrowni. Przyjeżdżali tu wraz z całymi rodzinami i rozsławili Hajduszoboszlo po całej Polsce. Baseny, które przyciągają turystów jak magnes, są stale rozbudowywane. Najstarsze kąpielisko odkryte, zwane plażowe, składa się z 13 basenów (czynne 1.05 -30.09) Obok w budynku działa kąpielisko lecznicze z 3 basenami (całoroczne). Za dodatkową opłatą można wejść  do aquaparku, co tutaj oznacza strefę odkrytą, głównie ze zjeżdżalniami i atrakcjami dla dzieci (czynne 2.06-30.08). Ekskluzywna część kompleksu to Aqua-Palace - kolejnych 20 basenów (krytych), w tym baseny w jaskiniach, basen z wodą morską, stylowy basen rzymski, jest tu też Świat Dziecka (całoroczne). W pakiecie Gold można kupić bilet łączony na wszystkie obiekty (7000 ft w 2014 r.).

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Hajduszoboszlo - Miasto z basenami
format D: N 47.443667°,   E 21.389719°
format DM: N 47° 26.62002',   E 21° 23.38314'
format DMS: N 47° 26' 37.20'',   E 21° 23' 22.99''
pytajnik
Adres:
Hungarospa Hajduszoboszlo - 4200 Hajdúszoboszló, Szent István Park 1-3, tel. +36 52 558558

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Hajduszoboszlo w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Hajduszoboszlo wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 4 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.4 na 6.0  (głosów: 4)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
1.0
  Autor  Autor: Andra     Data dodania  10 września 2018

Ludzie, nie wierzcie reklamom. TO ZWYKŁE OSZUSTWO. Ci którzy rozpisują się w superlatywach chyba tam nie byli. Byłem tam z rodziną 27-go sierpnia. Obiecywaliśmy sobie pobyt kilkudniowy a na basenach byliśmy ok. 30 minut i 41 Euro (12800 Forint) nie nasze... Najcieplejsza woda miała 24 st.C. Poza tym tłok i dopłaty na inne baseny z których nie skorzystaliśmy. Zwinęliśmy się natychmiast i skierowaliśmy się do Besenowej w Słowacji gdzie było naprawdę SUPER.


Galeria
Wiek dziecka(i)
8 lat
Data pobytu
Sierpień 2018
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
22
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
1.0
  Autor  Autor: Kaya     Data dodania   4 września 2018

Byliśmy z rodziną w tym dosyć polecanym miejscu i nigdy więcej już tam nie pojedziemy. Na starcie babeczka sprzedała nam zle bilety ale wręczyła opaski do strefy że zjezdzalniami. Nie byliśmy tego świadomi. Przed wejściem do strefy Aquaparku okazało się że bilety mamy na... wczoraj. Serio. Musieliśmy ze wszystkimi rzeczami wracać naprawdę spory kawałek do pierwszych kas, wyjaśniać sprawę. I nie, nie uslyszelismy przepraszam za zmarnowaną GODZINĘ na spacery z płaczącą trzy latką. Nie mogła pójść do basenu bo wszyscy mieliśmy ZŁE opaski i wszyscy musieliśmy biegać w te i z powrotem. Jedynie 'no przecież każdy może się pomyslic' marnym angielskim. Tłumy okropne, wszystkie szatnie na kluczyk zajęte, jest ich zdecydowanie za mało. Nie ma normalnych przebiralni. Toalety straszą. Trzylatkę przebralam gdziekolwiek a dorośli musieli.. W ciasnym WC. No chyba że ktoś lubi koedukacyjne przebieralnie, to nie bedzie dla niego problemu, były takie chyba 2 spore sale z golaskami. Bardzo rozległym kompleks. Ale okropna obsluga, która w kasach przed aquaparkiem nie może rozwiązać prostego problemu tylko gonią nas kilkaset metrów. Dla mnie było to nie do pojęcia, gdyż mieliśmy wszystkie paragony itd. Zjeżdżalnie już nie pierwszej świeżości mówiąc najdelikatniej, betonowe schody. Nie wiem czy to tam, ale całą rodziną z wczasów wróciliśmy chorzy. Lekarz podejrzewa bakterię legionellę, która bytuje w klimatyzacjach hotelowych albo .. W ciepłych źródłach i wilgotnym środowisku. Dla nas ten wyjazd to była masakra. Bilety drogie jak na ten stan obiektu, okropne toalety i brak przebieralni czy szatni, brudno. Nie polecamy!


Galeria
Wiek dziecka(i)
3 i 14
Data pobytu
Sierpień 2018
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
13
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.5
  Autor  Autor: Robert     Data dodania  25 lipca 2018

Zgadzam się, masakryczne tłumy ludzi. Codziennie, nie tylko w weekendy. Miejsce nie jest dobre dla rodzin z dziećmi 8-11 lat. Te dzieci już są za duże na brodziki a za małe na zjeżdżalnie aquaparku. Jedzenie węgierskie generalnie jest ciężkie, ale to wewnątrz z głębokiego tłuszczu smażonego chyba tysiące razy to masakra dla wątroby. Jeśli chodzi o piwo, polecam w puszkach i butelkach. Pierwszy raz wypiłem 4-5 piw i nawet nie poczułem (z beczki), chyba jakieś czary?


Galeria
Wiek dziecka(i)
9 i 12 lat
Data pobytu
Lipiec 2018
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
45
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  22 listopada 2011

Tyle razy słyszeliśmy już o tych niesamowitych basenach, że postanowiliśmy przekonać się naocznie jak to w rzeczywistości wygląda. My jeszcze nie całkiem starzy, dzieciak już zainteresowany takimi atrakcjami, więc w drogę. Dotarliśmy do Hajduszoboszlo dopiero wieczorem i bez żadnego zarezerwowanego noclegu, mając w głowie zdanie z przewodnika o trudnościach ze znalezieniem noclegu w sezonie.
Taaa... Nim zdążyliśmy dobrze wysiąść z samochodu zaproponowano nam nocleg za cenę o wiele lepszą niż w oddalonym o 30 km Debreczynie. Na szczęście postanowiliśmy się jeszcze rozejrzeć. Okazuje się, że baza noclegowa jest bardzo szeroka, można znaleźć fajny nocleg w dobrej cenie w piątek wieczorem, w ścisłym sezonie. Ogólnie idąc deptakiem przez ciąg restauracyjkowo - straganowy dochodzimy do hoteli, a kawałek dalej jest już dzielnica domków jednorodzinnych, z których większość oferuje kwatery. Wszystko blisko deptaka no i oczywiście basenów, samochodu na pewno nie należy odpalać tym bardziej, że parkingi przez ten deptak przejechać się nie da (droga jest zamknięta i trzeba jechać naokoło) a parkingi przy basenie płatne (dopiero wieczorem za darmo). Pierwszego wieczoru byliśmy oszołomieni ilością ludzi, restauracji, barów i chińszczyzny. Drugiego wieczoru mieliśmy już myśli aby uciekać stąd. Nie żeby nie dało się żyć, niby fajnie, jest życie nocne, jest gdzie wyjść wieczorem, a jak chcesz zjeść to możesz wybierać i przebierać, ale dlaczego w każdej knajpce musi grać na pełen regulator inna muzyka?? Siedząc w lokalu B słyszysz wycie pani z lokalu A oraz disco z lokalu C...
Z dzieckiem wieczorem trochę strach wychodzić. Jeżeli tylko da się wsadzić, to proponuję wózek. Na deptaku jest po prostu gąszcz ludzi, strach, że dziecko się zgubi (przy okazji polecam gorąco opaski identyfikacyjne) albo ktoś przez nieuwagę na nie nadepnie. Dla dzieci standardowa oferta w takich miejscach: co chwilę automaty, lody, chińszczyzna wszelkiego typu.
Ostatecznie spędziliśmy tam kilka dni traktując Hajduszoboszlo jako bazę wypadowa po okolicy, a nie z powodu basenów, na których byliśmy tylko raz. Jedno co z pewnością możemy doradzić, to że najlepiej jechać poza weekendem. Kiedy zobaczyliśmy dzikie tłumy w centrum oraz po relacji z sobotniego pobytu znajomej pary postanowiliśmy iść na basen dopiero w poniedziałek. No ale jeżeli poniedziałek na basenie tak wygląda to ja naprawdę nie chcę wiedzieć co dzieje się tam w weekend! Ale nie żebym odradzała po prostu zależy kto co lubi.
Generalnie w Hajduszoboszlo basenów wszelkiego typu jest bardzo dużo i na sporej powierzchni więc setki czy raczej tysiące ludzi jakoś się mieszczą i nie depczą po sobie. Atrakcje są i dla maluszków i dla młodzieży, przy czym my raczej skupiliśmy się na basenach dla tej pierwszej grupy wiekowej, więc z rur i tego typu wynalazków nie korzystaliśmy. Basenik dla dzieci bardzo fajny, z betonowymi zwierzętami i zjeżdżalniami, można też znaleźć miejsce w cieniu. Jest też plac zabaw dla dzieci piaskiem, po południu również był przyjemnie zacieniony. Największy i dlatego niezbyt zatłoczony jest basen śródziemnomorski, szkoda tylko, że nie można tam znaleźć cienia. Gdy zapłacimy za leżak z parasolką, mamy przy okazji też piasek dla dziecka. Przy basenie stoi latarnia morska i statek - bar, choć jego główną funkcją jest udostępnianie dzieciom łatwego i fajnego wejścia do wody. Za statkiem rozciąga się jeziorko, można wypożyczyć rowerek lub kajak i popływać po nim. Jest sporo barów do wyboru oraz dużo straganów ze strojami kąpielowymi, akcesoriami plażowymi itp. Toalety czyste, tylko czasem trzeba do nich kawałek iść, więc z maluchami radzę usadowić się w odległości możliwej do pokonania na sygnale alarmowym.
Jeśli komuś mało atrakcji, może skorzystać z aquaparku, do którego wstęp jest z terenu basenu. Trzeba tylko trochę dopłacić. Jest kilka opcji i niestety można się w tym pogubić, bo istnieje jeszcze trzeci obiekt zwany "aquapalace", najdroższy z nich. Jak widać trzeba trochę czasu, aby się w tym wszystkim połapać. Widzieliśmy ulotki aquaparku i wydaje się niezwykle atrakcyjny, ale nie ma gwarancji że nie podusimy się w tłumie, a z małym dzieckiem i tak z wielu rzeczy nie skorzystalibyśmy, więc my odpuściliśmy...


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Bogata baza noclegowa
Dużo barów, kramów, restauracji
Życie nocne kwitnie
Baseny z szeroką ofertą atrakcji
Czysto
- Wady
Tłumy wszędzie
Wieczorem konkurs na najgłośniej grającą knajpkę
Na basenach czasem trzeba przejść spory kawałek do toalety
Poza basenami i knajpkami nie ma nic do oglądania
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
sierpień 2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
7518
Zgłoś naruszenie zasad