ikonka PAKOZD - Arboretum

Informacje o atrakcji turystycznej

PAKOZD - Arboretum
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Arboretum

Arboretum Pákozd - Sukoró zajmuje powierzchnię 96 ha i posiada 250 gatunków drzew i krzewów. Położone jest w najatrakcyjniejszej krajobrazowwo okolicy jeziora Velence (zwanego małym Balatonem). Miejsce piknikowe chętnie odwiedzane przez Węgrów. Obiekt jest czynny codziennie z wyjątkiem poniedziałków od 1 kwietnia do 30 października w godz. 9-18.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Pakozd - Arboretum
format D: N 47.226811°,   E 18.586893°
format DM: N 47° 13.60866',   E 18° 35.21358'
format DMS: N 47° 13' 36.52'',   E 18° 35' 12.81''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Pakozd w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Pakozd wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  20 września 2011

Nazwa arboretum dla tego miejsca jest trochę na wyrost. Przynajmniej mnie arboretum kojarzy się z rzadkimi roślinami, egzotycznymi drzewami, kwiatami, ładnymi alejkami, oczkami wodnymi. Tutaj jest tylko namiastka tego. Ja nazwałbym to raczej miejscem piknikowym. Po przejściu przez bramę idziemy alejką z głazami po bokach, które są opisane, ale nic szczególnego w nich nie ma. Dalej jest małe muzeum przyrodnicze i scieżka edukacyjna, z której zawróciliśmy, bo poza jednym miejscem widokowym nic na niej ciekawego nie było.
Największą atrakcją jest wysoka wieża widokowa z panoramą jeziora Velence (zwanego Małym Balatonem) i całej okolicy. Wieżę tę widać nawet z autostrady. Poniżej leży mały zarośnięty stawik, a przy nim ciekawy drewiany pomost pośród sitowia, prowadzący do ... ubikacji.
Obok znajdują się najważniejsze z punktu widzenia naszych pociech obiekty - wielki drewniany zamek, z wysokimi zjeżdżalniami, które jednak podczas słonecznej pogody nie nadają się do użytku z powodu przegrzania, drewniana wieża i konstrukcja do zjazdu na linie. Węgrzy przyjeżdzają tu z kocami albo rozkładają się na stolikach piknikowych. Prowiant trzeba przyniesć samemu, a pitna woda jest dostępna ze źródełka (ponoć bardzo zdrowa). Jest też miejsce na ognisko.
Ogólnie miejsce nas rozczarowało, ale tylko dlatego że oczekiwaliśmy czegoś innego. Nasz przewodnik Bezdroży opisuje Pakozd jako "wspaniałe arboretum" co świadczy, że jego autor nigdy tu nie był i dezinformuje turystów. Można spokojnie przyjechać, np. gdy jest trochę gorsza pogoda.
Czynne od godz. 10 do 18, wtorek-niedziela.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Zamek, wieża i zjazd na linie mogą zapewnić sporo zabawy dziaciakom
Wieża widokowa ciekawa dla rodziców
- Wady
Po arboretum można się spodziewać znacznie więcej ciekawej roślinności
W słońcu zjeżdzalnie nie nadają się do użytku
Gdyby stawik nadawał się do kapieli byłoby naprawdę fajnie...
Wiek dziecka(i)
2 lata
Data pobytu
sierpień 2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad