ikonka BALATONFUZFO - Plaża Fovenyfurdo

Informacje o atrakcji turystycznej

BALATONFUZFO - Plaża Fovenyfurdo
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża Fovenyfurdo

Balatonfűzfő to miasto na Węgrzech, w Komitacie Veszprém,  leżące nad jeziorem Balaton. Wieś rozwinęła się na pocz. XX wieku  po uruchomieniu linii kolejowej wokół Balatonu. W 1920 w r.  otwarto pierwszą plażę, a miejscowe i  okoliczne pola  zaadaptowano na  uprawę winorośli. W 1927 roku za sprawą wytwórni prochu strzelniczego, rozwinął się tu przemysł. Balatonfűzfő prawa miejskie otrzymało dopiero w 2000 roku. Obecnie posiada dwie płatne plaże. Plaża Fovenyfurdo o długości 270 metrów może pomieścić  1200 osób, a odwiedza ją ok. 135000 ludzi rocznie.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Balatonfuzfo - Plaża Fovenyfurdo
format D: N 47.056791°,   E 18.044744°
format DM: N 47° 3.40746',   E 18° 2.68464'
format DMS: N 47° 03' 24.45'',   E 18° 02' 41.08''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Balatonfuzfo w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Balatonfuzfo wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  19 września 2011

Fovenyfurdo to większa z 2 plaż w miejscowości Balatonfuzfo nad Balatonem. Wyróżnia się świetną 4-torową zjeżdżalnią do wody. Obok są jeszcze 2 duże trampoliny do skakania, jedna prawdziwa dla większych dzieci, druga dmuchana dla najmłodszych. Podczas naszego pobytu wszystko to było darmowe, choć widać było napisy o jakichś specjalnych biletach potrzebnych na te atrakcje. Nikt ich jednak nie wymagał. Plaża posiada kilka punktów gastronomicznych, stoisko z zabawkami i pamiątkami, piaskownicę z drewnianą lokomotywą oraz budynek z natryskami i sanitariatami. Można popływać w rowerze wodnym stylizowanym na samochód ze zjedżalnią lub bez. Cały brzeg jeziora ma jednolity wygląd: betonowa ścieżka i głazy w wodzie. Co kilkanaście metrów zejście do wody po schodkach.
Przy nabrzeżu rośnie sporo drzew, które pozwalają rozłożyć się w cieniu.
Generalnie zabawa była tu przednia i miejsce jest warte polecenia szczególnie dla dzieci, które nie boją się szybkiego zjeżdzania do wody, choć właściciele mogliby pomyśleć przynajmniej o skrawku plaży z dogodnym zejściem i płycizną, aby i małe dzieci mogły się pochlapać.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Super zjeżdżalanie dla dorosłych i starszych dzieciaków
Trampoliny dla młodszych i starszych dzieci
Piaskownica
Dużo cienia
Pełna infrastruktura włącznie z wypożyczalnią sprzętu
- Wady
Brak piaszczystego brzegu
Brak płycizny, szybko robi się głęboko
Wiek dziecka(i)
2 lata
Data pobytu
sierpień 2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
32
Zgłoś naruszenie zasad