ikonka SIOFOK - Miasto i główna plaża

Informacje o atrakcji turystycznej

SIOFOK - Miasto i główna plaża
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miasto i główna plaża

Siofok to największe (23 tys. mieszkańców) turystyczne miasto węgierskie na południowym brzegu Balatonu. Nazwa pochodzi od rzeki Sio wpadającej tu do jeziora. Największym atutem miasta jest  17-kilometrowa plaża oraz rozbudowana baza turystyczna. W sezonie liczba mieszkańców Siofoka wzrasta pięciokrotnie, a miasto nazywane jest   letnią stolicą Węgier. Najsłynniejsza jest plaża Nagy Strand (Wielka Plaża), która rozciąga  na wschód od kanału Sio, a przy niej długa promenada pełna barów i kramów. Plaża czynna od połowy maja do połowy września.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Węgrzech ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Siofok - Miasto i główna plaża
format D: N 46.915229°,   E 18.076937°
format DM: N 46° 54.91374',   E 18° 4.61622'
format DMS: N 46° 54' 54.82'',   E 18° 04' 36.97''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Siofok w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Siofok wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  25 sierpnia 2011

Siofok to najpopularniejszy kurort nad Balatonem. Ilość barów, knajpek i restauracji wzdłuż praktycznie dwóch uliczek zwala z nóg. Ceny prawdopodobnie najwyższe nad całym jeziorem, a jakość i wielkosć potraw często na mizernym poziomie. Życie nocne musi być ciekawe, ale z 2-latkiem kończylismy je ok. 21.
Ogrodzona plaża (Nagy Strand) w centrum miasta jest bardzo duża, ale pomyślano ją raczej dla "starszych" dzieci. Dlatego też od miejsca do zabawy wiekszą powierzchnię zajmują klatki półnagich tancerek. Niestety nie dane mi było spocząć w tym rejonie plaży, więc opiszę jej drugi koniec, gdzie Węgrzy łaskawie wysypali szczyptę piasku (wszędzie indziej jest beton lub kamienie z drabinkami). Jest to ok. 10 m wybrzeża w małym zakolu jeziora i tylko tam małe dzieci mogą swobodnie bawić się w piachu i wchodzić do wody.
Woda jest ciepła i płytka - nawet po przejściu 100 metrów w głąb jeziora mamy wode co najwyżej do pasa.
Tuż obok są toalety, bar, drugie wejście na plażę, a także dźwig do bandżi (czyżby umieścili go w tym miejscu po to, aby rodzice mogli zwisając głową w dół pomachać swoim bobasom?)
Nigdzie nie ma placu zabaw. Plaża kosztuje 1000 forintów/osoba, ale od godz. 15 czy 16 cena spada, a o zmierzchu jest już darmowa, bo zabawa w np. Coca Cola Beach House trwa do białego rana.

Pomiędzy knajpkami na deptaku można znaleźć plac z karuzelami i samochodzikami. Czasem w części poza plażowej, bliżej portu na trawniku rozbija się malutkie wesołe miasteczko, dużo tańsze i bardziej stylowe od tego stałego.
Poza tym obok było kino letnie i dużo różnego rodzaju automatów (lepszych i tańszych niż w Polsce) oraz sprzedawców świecącego badziewia. Po całym mieście porozrzucane są mniejsze lub większe parki oraz promenada, jest więc gdzie spacerować.

Generalnie Siofok ciągnie się bardzo długo wzdłuż jeziora i posiada wiele innych plaży (w sumie 17). Jakie na nich panują warunki, tego nie wiem, ale są to głównie obiekty hotelowe i prywatne, bez wstępu dla osób postronnych. Widzieliśmy tylko jedną darmową plażę jadąc samochodem, okupywaną przez masę ludzi.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Fajnie dla ludzi lubiących gwar, tłum i życie nocne
Nastolatki znajdą tu pewnie sporo rozrywek
Na plaży wypożyczalnie wszelkiego rodzaju sprzętu, w tym do sportów ekstremalnych
Dostęp do Balatonu płatny - plus pod względem bezpieczeństwa tego z czym idziecie na plażę
- Wady
Jedno małe miejsce na plaży dla mniejszych dzieci
Brak placu zabaw
Blichtr wielu barów, restauracj i knajpek - ładnie wyglądają, dużo płacisz, a dostajesz mało albo zimne
Dostęp do Balatonu płatny - minus pod względem ekonomicznym
Wiek dziecka(i)
2 lata
Data pobytu
sierpień 2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
4611
Zgłoś naruszenie zasad