ikonka BAŃSKA BYSTRZYCA - Dwór Tihanych

Informacje o atrakcji turystycznej

BAŃSKA BYSTRZYCA - Dwór Tihanych
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Dwór Tihanych

Dwór Tihanych (Kaštieľ Tihányiovský) leży w południowej dzielnicy Banskiej Bystrzycy - Radvan (dawniej odrebna miejscowość), nad rzeką Hron. Powstał na początku XVII wieku jako renesansowy dwór obronny rodu Tihany. Po kilku przebudowach, elementy oryginalnego wyglądu można zobaczyć już tylko w części płn.-zach. W 1989 r. otwarto w nim pierwszą wystawę "Przyroda Słowacji Środkowej", w ramach Muzeum Słowacji Środkowej, którego dwór stał się częścią jako placówka z oddziałem przyrodniczym. Do dziś jest to tematem stałej ekspozycji muzeum, złożonej z 2400 eksponatów i podzielonej na 8 części, z której każda omawia środowisko naturalne osobnego regionu Słowacji. W 2006 roku ekspozycja wzbogaciła się o system audio z dźwiękami prezentowanych zwierząt. Poza tym organizowane tu są wystawy czasowe oraz odbywają się spotkania z podróżnikami, konferencje i warsztaty twórcze. Muzeum jest czynne codziennie, przez cały rok w godzinach: pn.-pt.: 8:00-16:00 i so.-nd.: 9:00-16:00. Między 11:30 a 12:30 jest zawsze przerwa.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Słowacji ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Banska Bystrzyca - Dwór Tihanych
format D: N 48.719157°,   E 19.137301°
format DM: N 48° 43.14942',   E 19° 8.23806'
format DMS: N 48° 43' 08.97'',   E 19° 08' 14.28''
pytajnik
Adres:
Kaštieľ Tihányiovský - Radvanska 27, Banska Bystrica, tel. (+421) (48) 410 33 76

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Banska Bystrzyca w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Banska Bystrzyca wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  19 stycznia 2015

Dwór nie jest atrakcyjnym zabytkiem i stoi w dziwnym jak na taką budowlę miejscu - na zwykłym blokowisku. Trzeba kawałek podjechać autem z centrum.
Park zachował się w stanie szczątkowym, pozostaje więc tylko wystawa muzealna. I tu mieliśmy pecha, bo trwała zmiana ekspozycji i było zamknięte. Uprzejma pani wpuściła jednak mnie samego na szybki rekonesans.
Jest to typowe muzeum przyrodnicze, mnóstwo roślin i wypchanych zwierząt, ładne zdjęcia. Wydaje się, że jest ukierunkowane na słowackie wycieczki szkolne i obcy turyści są rzadkością. Tylko 1 sala posiada nowoczesne wyposażenie w postaci systemu audio odtwarzającego odgłosy różnych zwierząt, niestety było to wyłączone. Reszta to tradycyjne gablotki, czasem ze szkłem powiększającym. Jak na dzisiejsze czasy, ekspozycja nie zachwyca, ale może po zmianie jest już lepsza...


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
czerwiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad